Vonios praustuvų populiariausieji: pakabinami ir įmontuojami praustuvai – skirtumai, savybės ir pasirinkimo galimybės

Praustuvas yra vienas būtiniausių vonios kambario elementų. Nepaisant jų populiarumo, išsirinkti tinkamą įrangą gali būti gerokai sudėtingiau, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. Visų pirma, vonios praustuvai stebina savo didele pasiūla – jie skiriasi tiek montavimo sprendimais, tiek dizaino galimybėmis, dydžiais, spalvomis ir t. t. Antra, praustuvas turi tikti jūsų vonios kambariui, atitikti erdvinius reikalavimus ir derėti prie interjero apdailos. Ir trečia, praustuvu turi būti patogu naudotis. Vieni renkasi praustuvus su giliu ir plačiu dubeniu, kiti pirmenybę skiria minimalistiniam praustuvui, kuris naudojamas vien rankų nusiplovimui. Kad priimtumėte teisingą sprendimą, apie praustuvų skirtumus, jų variacijas ir pasirinkimo galimybes rekomenduojame pasitarti su kvalifikuotais „Vilpra“ konsultantais, galinčiais atsakyti į visus jūsų klausimus.

Praustuvų montavimo sprendimai
Dažniausiai praustuvų pasirinkimą lemia jų montavimo savybės. Pagal tai praustuvai gali būti skirstomi į kelias atskiras kategorijas, kurių kiekviena turi savų privalumų ir trūkumų. Praktika rodo, kad šiuo metu didžiausio pirkėjų dėmesio sulaukia pakabinami ir įmontuojami praustuvai, savo vietą atrandantys tiek nuosavuose namuose, tiek butuose, viešosiose ir komercinėse įstaigose.
KADA IR KODĖL RINKTIS PAKABINAMĄ PRAUSTUVĄ? Natūralu, kad praustuvo pasirinkimą lemia ne tik individualūs poreikiai, bet ir vonios kambario erdvė bei plotas. Mažesniame vonios kambaryje kur kas dažniau montuojami pakabinami praustuvai, leidžiantys efektyviai taupyti vietą. Iš tiesų, tai vienas praktiškiausių sprendimų, dėl kurio grindų plotas lieka laisvas, todėl prie tokių praustuvų yra patogu prieiti, laisvą erdvę galima panaudoti įvairių aksesuarų laikymui. Vienas svarbiausių šių praustuvų privalumų yra tai, kad jis gali būti lengvai pritvirtinamas jums reikalingoje vietoje ir aktualiame aukštyje.
„Vilpros“ asortimente rasite itin plačią pakabinamų praustuvų pasiūlą ir visame pasaulyje žinomų prekių ženklų vardus, tarp kurių – Čekijos lyderė „Jika“, kuri, derindama tradicijas ir kokybę, pelnė tarptautinį pirkėjų pripažinimą ir savo vonios kambario įrangos kolekcijose atspindi pasaulyje vyraujančias tendencijas. Išskirtine dizaino, kokybės ir funkcionalumo sinteze garsėja ir šveicariškas prekių ženklas „Laufen“, kurio vonios įrangos asortimente atsispindi charakteringas itališkas dizainas iš pietų ir šiaurietiško aiškumo, precižiško tikslumo tradicijos. Į pirkėjų mėgstamiausiųjų gretas patenka ir pasaulinio lygio Ispanijos santechnikos gamintojo „Roca“ gaminiai, kurie praktiškuosius lietuvius žavi savo meistrišku dizainu, aukšta kokybe ir naujausių rinkos tendencijų pristatymu.
Dėl itin plačių dizaino ir stilių galimybių, pakabinami praustuvai praktiškai neriboja vaizduotės. Savo vietą jie atras ir klasikiniame, ir moderniame interjere. Tiesa, kai kuriuose vonios praustuvų modeliuose vamzdžiai nėra paslepiami, tačiau, jei tai matysite kaip trūkumą, šią problemą lengvai išspręsite, naudodami specialius gaubtus ar stilingą baldinę apdailą. Gamintojams siūlant vis estetiškesnius ir prabangiau atrodančius sprendimus, pakabinami praustuvai kur kas dažniau montuojami ir viešbučiuose, sanatorijose ar kitose erdvėse, kur estetikai keliami itin griežti reikalavimai. 
Didžiausias tokio praustuvo trūkumas yra tai, kad atverdami grindų plotą neturėsite spintelės ar stalviršio, leidžiančio susidėti ir laikyti vonioje reikalingus daiktus, o tai gali kelti nepatogumų, jei esate įpratę viską turėti po ranka. Be to, dizaineriai šių praustuvų nerekomenduoja itin erdviems vonios kambariams.
KADA IR KODĖL RINKTIS ĮMONTUOJAMĄ PRAUSTUVĄ? Įmontuojami praustuvai, priešingai, yra puikus pasirinkimas erdviems vonios kambariams. Žinoma, tai nereiškia, kad šių praustuvų negalite pritaikyti mažesnėje patalpoje, tačiau nepamirškite, kad šiuo atveju praustuvui bus reikalingas baldas, į kurį / ant kurio jis bus montuojamas, o tai pašalins laisvo grindų ploto galimybę. Vis dėlto, šis sprendimas patenka į populiariausiųjų gretas dėl itin dailios estetikos. Įmontuojami praustuvai tampa stalviršio ar spintelės dalimi ir užtikrina itin estetišką vonios kambario aplinką. Iš apačios įmontuojami praustuvai yra klijuojami prie stalviršio apačios, todėl žvelgiant iš viršaus, nesimato jokių konstrukcinių detalių – praustuvo dubuo su stalviršiu sudaro lygią plokštumą ir leidžia sukurti itin estetišką, erdviau atrodančią ir tvarkingą vonios kambario aplinką. „Vilpros“ prekių asortimente dominuoja iki smulkmenų apgalvotos „Jika“ praustuvų kolekcijos, vertinamos precižiškiausių pirkėjų, ir gamybos žiniomis bei praktinės naudos kūrimu garsėjantys „Laufen“ gaminiai, prisitaikantys prie individualių pirkėjų poreikių.
Didžiausias įmontuojamų praustuvų trūkumas yra tai, kad įrangos montavimas gali kelti tam tikrų nepatogumų ir paprastai reikalauja didesnės meistro patirties, tačiau praktika rodo, kad dizaino sprendimai ir praustuvo kuriama estetika šiuos trumpalaikius nepatogumus labai greit atperka.

Dar keli klausimai
KOKIO DYDŽIO JŪSŲ VONIOS KAMBARYS? Kaip ir minėjome, praustuvo pasirinkimui labai svarbu racionaliai įvertinti vonios kambario erdvę, – nuo to priklausys ir tai, kokio modelio ir dydžio praustuvą rinksitės. Erdviam vonios kambariui puikiai tiks ir dvigubi, prabangiai atrodantys vonios praustuvai, tuo tarpu mažesnė erdvė reikalaus minimalistinio dizaino, nedidelių matmenų praustuvo, kuris kompaktiškai integruotųsi į bendrą patalpos plotą.
KOKIO STILIAUS PRAUSTUVĄ RINKSITĖS? Dėl itin plačios dizaino, spalvų ir stilių pasiūlos, galite būti tikri, kad praustuvą nesunkiai priderinsite prie bendros būsto atmosferos ir vonios kambaryje dominuojančio stiliaus. Nors populiariausias pasirinkimas – balti, tradicinės stačiakampio ar ovalo formos praustuvai, rinkoje šiuo metu siūloma itin plati praustuvų stilių ir spalvų pasiūla, vonios kambariui suteikianti išskirtinio žavesio.
IŠ KO PRAUSTUVAS PAGAMINTAS? Praustuvų medžiagų pasirinkimas šiandien iš tiesų stebina. Vis dėlto, populiariausiųjų gretose išlieka keramika ir akmens masė. Pastaroji yra vertinama dėl ypatingo patvarumo ir ilgaamžiškumo. Akmens masės praustuvai yra atsparūs įvairioms cheminėms medžiagoms ir pažeidimams, o ant paviršiaus atsiradus įbrėžimams, šis gana lengvai restauruojamas. Tiesa, akmens masės praustuvai reikalauja kiek didesnių investicijų, lyginant su keramikiniais gaminiais. Tuo tarpu keramikiniai praustuvai yra vertinami ne tik dėl geros kainos, bet ir dėl puikios išvaizdos ir lengvos priežiūros. Keramika yra atspari korozijai, jos valymui galima naudoti universalius valiklius, o dizaino galimybės stebina universalumu. Iš kitos pusės, keramikiniai praustuvai nėra tokie ilgaamžiai kaip akmens masės ir gali suskilti ar įtrūkti, užkritus sunkesniam daiktui.

Apgalvoti UAB „Vilpra“ sprendimai jūsų vonios kambariui
Suprasdama, kad klientų poreikiai skiriasi, UAB „Vilpra“ siūlo plačią vonios praustuvų pasiūlą. Įmonė atstovauja tarptautinėje rinkoje puikiai žinomus prekių ženklus, tarp kurių – „Jika“, „Laufen“, „Roca“, „Sanindusa“ ir kt. vardai. Platus prekių asortimentas leidžia nesunkiai realizuoti individualias interjero idėjas, kuriant praktiškus, stilingus ir patogius namus. Ilgametę patirtį turintys „Vilpros“ specialistai yra visuomet pasiruošę atsakyti į visus jūsų klausimus, patarti dėl įrangos pasirinkimo, jos pritaikymo ir montavimo sprendimų. Kiekvienas interjeras – unikalus, ir mes tai žinome! Turite klausimų? Atvykite į artimiausią „Vilpros“ saloną arba susisiekite su mumis telefonu ar el. paštu. Mes padėsime, patarsime ir surasime visus jūsų lūkesčius atitinkantį sprendimą!