Kieto kuro, dujiniai ar granuliniai katilai – kam patikėti namų šilumą?

Žmogaus poreikis gyventi šiltai išliko nepakitęs, nepriklausomai nuo to, kaip stipriai keičiasi mūsų gyvenimo tempas ir įpročiai. Pradedant būtinybe išgyventi ir baigiant jaukumu, apgaubiančiu žvarbią dieną įžengus pro duris. Tiesa, lyginant namų apšildymo galimybes šiandien ir prieš daugelį metų, pastebimas akivaizdus technologinis progresas. Jei anksčiau kiekvienuose namuose stovėdavo identišką funkciją atliekančios krosnys, reikalaujančios nuolatinio „maitinimo“ malkomis, tai šiandien šildymo sistemos tipą galima rinktis kur kas laisviau, orientuojantis į individualius norus ir galimybes.
UAB „Vilpra“ prekių kataloge rasite tarptautinėje rinkoje žinomiausių gamintojų katilus, prisitaikančius prie nuolatos augančių pirkėjų poreikių. Siekdami padėti jums pasirinkti tarp gausybės modelių, „Vilpros“ specialistai pateikia trumpą populiariausiųjų katilų apžvalgą ir jų pasirinkimo kriterijus. Susipažinus su šia informacija, kviečiame kreiptis išsamesnei konsultacijai į mūsų ekspertus – atsakysime į visus jums rūpimus klausimus ir padėsime priimti tinkamiausią sprendimą jūsų namams. 

Į ką turėtumėte atkreipti dėmesį, prieš renkantis kuro katilą?
Norėdami pasirinkti tinkamą modelį iš daugelio esančių rinkoje, turite žinoti pagrindinius kuro katilo pasirinkimo principus. Pradėkime nuo to, kad skiriasi katilų galia. Mažo ploto gyvenamajam namui pakaks ir nedidelio įrenginio. Dideliam pastatui prireiks daug galingesnio prietaiso. Katilo galia dažniausiai skaičiuojama pagal tam tikras schemas, numatant, kiek kW reikia viso namo plotui apšildyti. Tačiau, visada reikia atsižvelgti ir į pastato energetinę klasę bei kitus kriterijus, kuriuos nurodyti gali tik profesionalai. Žinoma, pagrindinis pasirinkimo kriterijus yra jums priimtiniausia kuro rūšis. 
Šiuo metu rinkoje siūlomi kieto ir skysto kuro, granuliniai, dujiniai ir elektriniai katilai, tačiau, jei kalbėtume apie dažniausią pirkėjų sprendimą, paprastai išskiriami šie katilų tipai:
•    kieto kuro katilai
•    granuliniai katilai;
•    dujiniai katilai

KIETO KURO KATILAI
Kieto kuro katilų veikimas paremtas medienos ir / arba anglies deginimu. Dažnas iš jų suteikia ir maisto gaminimo galimybę. Taip pat egzistuoja ir tokie kieto kuro katilų potipiai kaip pirties krosnys, dar labiau praplečiančios paties katilo sąvoką. Nors kieto kuro katilai yra ilgus metus saugomi tradicijų, jie gali kelti tam tikrų sunkumų kasdienėje buityje, kadangi būsite priversti nuolatos stebėti katilo veikimą: sekti ugnį ir papildyti katilą kuru (maždaug 2–4 kartus per dieną), kad ugnis neužgestų. Iš kitos pusės, šiuolaikiniai kieto kuro katilų modeliai, pavyzdžiui, lietuvių gamintojų „Aukštaitijos katilai“ sprendimai pasižymi ypač dideliu įkrovos tūriu bei dideliu šilumokaičio paviršiaus plotu, todėl juose galima kūrenti didelių gabaritų malkas. Dėl apgalvotų technologinių sprendimų tokio katilo papildymo būtinybė suretėja, nes ilgą laiką degantis kuras lėtai ir palaipsniui išskiria šilumą. Svarbus privalumas yra ir tai, kad didžioji dalis „Vilpros“ siūlomų kieto kuro katilų turi itin dideles pelenų dėžes, eliminuojančias dažno valymo būtinybę ir palengvinančias katilo kūrenimo rutiną.
Prieš renkantis konkretų kieto kuro katilo modelį, įvertinkite, kokios galios prietaisas reikalingas. Standartiškai rekomenduojama pastato plotą, išreikštą kvadratiniais metrais, padauginti iš 0,1 kW (senos statybos pastatai) arba iš 0,08 kW (naujos statybos, aukštos energetinės klasės pastatai). Taip pat derėtų įvertinti ir karšto vandens kiekio poreikį. Apžaisti dažno kūrenimo būtinybę galima investuojant į automatinę kūrenimo sistemą bei akumuliacines talpas. Tokiu atveju kūrenimo dažnumas sumažėja iki 1 karto per dvi paras. 

GRANULINIAI KATILAI
Jei nenorite rūpintis kieto kuro katilo kūrenimu, tačiau neturite galimybės įsirengti šilumos siurblio oras-vanduo ar dujinio šildymo, granuliniai katilai yra puikus pasirinkimas. Kad pasiektumėte ir palaikytumėte komfortišką patalpos temperatūrą, prireiks minimaliai pastangų – užtenka kartą per savaitę katilą pripildyti kuru. Paprastai išskiriami šie pagrindiniai granulinių katilų privalumai:
•    jie yra patikimi ir saugūs;
•    jų kūrenimui naudojamas, palyginus, nebrangus ir ekologiškas kuras, kadangi kuro granulėms gaminti nereikia jokių chemikalų ar klijų. Granulės yra biokuras, gaunamas iš medienos atliekų, durpių ir pjuvenų;
•    įranga gali veikti beveik visą savaitę be žmogaus priežiūros. 
Tai vienas efektyviausių ir patogiausių patalpų šildymo būdų, kuris sulaukia vis daugiau dėmesio ir leidžia naudotis šiuolaikinių technologijų teikiamais privalumais. Tiesa, prieš renkantis granulinį katilą, svarbu nuspręsti, kokiomis granulėmis (medienos ar akmens anglies) norėsite kūrenti namus bei įvertinti poreikį naudoti ir kietąjį kurą (tokiu atveju reikėtų rinktis kombinuotus granulinius katilus). UAB „Vilpra“ atstovauja tokius granulinių katilų gamintojų vardus kaip „Aukštaitijos katilai“ (Lietuva), „Kalvis“ (Lietuva), „Protech“ (Lenkija), „Elektromet“ (Lenkija) ir kt., siūlydama kompaktiškus, šiuolaikinio dizaino, komfortiškus ir ekonomiškus granulinius katilus, prisitaikančius prie individualaus būsto reikalavimų ir užtikrina ilgaamžę eksploataciją.

DUJINIAI KATILAI
Jei namuose yra įvestos gamtinės dujos, sprendimas, kokį katilą rinktis, dažniausiai yra priimamas be ilgesnių svarstymų. Tai – visiškai automatizuota sistema, leidžianti žmogui pamiršti bet kokius vargus, susijusius su namų šildymo rūpesčiais bei priežiūra. Paprastai dujiniai katilai skirstomi į du tipus: atmosferinius ir kondensacinius. Atmosferiniai dujiniai katilai šildo namus, naudodami patalpų orą. Tuo tarpu, kondensaciniai katilai būstą apšildo, orą imdami iš lauko. Tam yra sumontuojamas dviašis dūmtraukis, kurio išoriniu skersmeniu oras siurbiamas iš lauko, o vidiniu – šalinami degimo produktai. Todėl, kondensaciniai katilai yra efektyvesni už atmosferinius. Vis dėlto, nepriklausomai nuo jūsų pasirinkimo, tiek vieni, tiek kiti užtikrina:
•    mažas dujų sąnaudas;
•    paprastą montavimą;
•    kompaktiškumą;
•    patogumą, kadangi šių katilų montavimui nereikia užimti atskiros patalpos.
Šiuolaikiniai dujiniai katilai turi sumontuotą valdiklį, leidžiantį pasirinkti šildymo stiprumą pagal individualius poreikius. Galite kontroliuoti tiek patalpų šildymą, tiek karšto buitinio vandens temperatūrą, kas suteikia maksimalų patogumą kasdienėje buityje. 
Renkantis konkretų dujinio katilo modelį, svarbiausi kriterijai yra pastarojo galingumas (šio apskaičiavimui galioja ta pati formulė kaip ir kieto kuro katilui) bei karšto vandens paruošimo būdas. Vanduo gali būti šildomas keliais būdais: atskirame boileryje, momentiniu arba integruotu vandens šildytuvu. Nuo to, kokios galios bei kiek vandens pagaminti galintis dujinis katilas yra reikalingas, galima rinktis tarp pakabinamų arba pastatomų. Pakabinami dujiniai katilai, analizuojant pagal minėtus kriterijus, yra mažiau pajėgūs (iki 30 Kw galios bei 10–15 litrų karšto vandens), tačiau, lyginant su pastatomais, užima kur kas mažiau vietos ir, pavyzdžiui, gali būti paslepiami tiesiog virtuvinėje spintelėje.
„Vilpros“ produktų asortimente rasite platų visoje Europoje gerai žinomų gamintojų dujinius katilus, atitinkančius aukštus kokybės standartus, pvz., italų gamintojo „Sime“ dujiniai katilai pasižymi ne tik efektyviais šildymo bei karšto vandens ruošimo sprendimais, bet ir išskirtiniu dėmesiu ekologijai. Katilų gamyboje yra naudojamas ilgaamžis nerūdijantis plienas bei žalvaris. Vokietijos lyderio „Vaillant“ katilai vertinami dėl universalios patogumo, ekonomiškumo ir patikimumo sintezės, pelniusios tarptautinį pripažinimą.

Suteikite savo gyvenimui daugiau komforto su „Vilpra“
UAB „Vilpra“ siūlo tik kruopščiai atrinktų, į aukščiausius kokybės standartus besiorientuojančių prekių ženklų gaminius. Kad būtumėte tikri priimtu sprendimu, rinkdamiesi katilą, įvertinkite jo galią, kuro rūšį, laiko sąnaudas, techninius niuansus, katilo montavimo sprendimus ir kitus aspektus. Tik taisyklingai pasirinktas ir profesionaliai sumontuotas kuro katilas aprūpins jūsų namus šiluma ir jaukumu. Turite klausimų ar dvejojate dėl katilo gamintojo ar įrangos modelio? Susisiekite su mumis telefonu, el. paštu arba atvykite į arčiausiai jūsų esantį „Vilpros“ saloną ir mūsų konsultantai suteiks jums išsamias konsultacijas, kad padėtų priimti racionaliai pagrįstą, tvarų ir ekonomišką sprendimą.