Krosnelės namų interjere: dažniausiai užduodami klausimai ir „Vilpros“ specialistų patarimai

Praktiškos, stilingų formų krosnelės siejamos su namų jaukumu, šiluma ir komfortu. Didžiausias šių krosnelių privalumas – elegantiškas dizainas, nesudėtingas montavimas ir itin paprasta eksploatacija. Krosnelės neužima daug vietos, yra lengvai ir greitai prijungiamos prie kamino. Be to, moderni įranga pasižymi aukštu šilumos atidavimo koeficientu. Atsižvelgdama į nuolatos augančius klientų poreikius, UAB „Vilpra“ siūlo įvairaus galingumo ketines, plienines, akumuliacines krosneles, derančias tiek klasikiniame, tiek moderniame interjere. Kiekvienais metais stiprėjant aplinkosaugos reikalavimams ir siekdami tausoti aplinką bei gamtą, savo pirkėjams taip pat siūlome ir įrangą, atitinkančią griežtus ECO DESIGN standartus.

Kas geriau: židiniai ar krosnelės?
Vienas dažniausių pirkėjų klausimų, – kas praktiškiau: židinys ar krosnelė? Šiuo atveju reikėtų atsižvelgti į šildymui keliamus reikalavimus ir gyvenamosios erdvės dydį. Klasikiniai židiniai paprastai montuojami dideliuose namuose, kai siekiama apšildyti visus kambarius, kadangi ortakiais šiltas oras gali būti tiekiamas ir į kitas patalpas. Tuo tarpu krosnelės dažniausiai rekomenduojamos ne kaip pagrindinis, o kaip papildomas šilumos šaltinis. Iš kitos pusės, šiuolaikinės galingos krosnelės gali būti naudojamos ir nuolatiniam nedidelių būstų ar atskirų erdvių apšildymui. Svarbus privalumas yra tai, kad jų įrengimas, lyginant su židiniais, yra pigesnis ir paprastesnis.

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį, jei krosnelė bus naudojama nuolatiniam šildymui?
Krosnelės gali būti montuojamos dėl įvairių priežasčių. Vieni vertina jaukumą, kiti ieško pastovaus šilumos šaltinio. Pastaruoju atveju rekomenduojame rinktis ketinę krosnelę, pasižyminčią ilgesniu tarnavimo laiku. Lieto ketaus krosnelės yra atsparesnės dideliems ir staigiems temperatūros pokyčiams, tinka ilgam ir stipriam kūrenimui, jas sunkiau perkaitinti. Vis dėlto, nereikėtų rinktis viengubų sienelių gaminių, kadangi išdegus nekokybiškam ketui gali tekti keisti visą krosnelę. Vertinant fizinius krosnelės duomenis, rekomenduojama vengti ir itin lengvų konstrukcijų, ypatingai, jei krosnelės gabaritai dideli.

Kaip parinkti tinkamą vietą krosnelei?
Kad krosnelė atitiktų jai keliamus funkcinius reikalavimus, svarbu ir tinkamai parinkta vieta. Apie tai reikėtų galvoti dar namo projektavimo etape, kadangi paprastai krosnelė statoma ten, kur montuojamas kaminas. Šiuo atveju vertėtų konsultuotis su architektais, galinčiais padėti priimti visus jūsų lūkesčius atitinkančius sprendimus. Jei krosnelė bus montuojama jau įrengtuose namuose, šis procesas gali pareikalauti papildomų išlaidų. Žinoma, daug kas priklauso ir nuo pasirinkto krosnelės modelio, todėl individualiu atveju rekomenduojame pasitarti su pardavėjais.

Kuo skiriasi ketinės krosnelės nuo plieninių?
Ketus visuomet buvo populiari medžiaga, naudojama židinių ir krosnelių gamybai. Tai karščiui ir temperatūros svyravimams atspari medžiaga, pasižyminti tvirtumu ir ilgaamžiškumu. Svarbus ketaus privalumas – optimalus šilumos paskirstymas, kas leidžia efektyviai apšildyti gyvenamąją erdvę. Dėl šios priežasties daugelis ketinių krosnelių, lyginant su plieno gaminiais, yra didesnės galios. Kalbant apie ketinių židinių trūkumus dažniausiai išskiriama jų kaina, kadangi tiek krosnelių projektavimas, tiek jų gamyba reikalauja didesnių investicijų.
Plieniniai židiniai yra vertinami dėl išskirtinai patrauklaus dizaino. Masinė plieno gamyba, pasitelkiant aukštos kokybės medžiagas, pjaustymo ir suvirinimo įrenginius, lėmė plieno gaminių populiarumą. Kadangi plienas yra lengviau apdirbamas nei ketus, šių krosnelių pasirinkimas yra didesnis, varijuojant skirtingais apdailos ir stiklo formos sprendimais. Nors paprastai plieno gaminiai rekomenduojami vidutinių ir mažesnių patalpų apšildymui, šiuolaikinės plieno krosnelės pasižymi aukšta galia ir gali turėti į kitas patalpas išvestus ortakius ar šilumokaitį, skirtą šildyti vandenį centrinei šildymo sistemai.

Kokios galios krosnelę rinktis?
Kad krosnelė džiugintų savo praktiškumu, būtina įvertinti jos galią. Nors yra daugybę matematinių formulių, leidžiančių teoriškai apskaičiuoti reikalingą galią kilovatais atsižvelgiant į šildomos patalpos kvadratinius metrus, dėl daugybės papildomų niuansų teoriniai skaičiavimai nebūtinai bus teisingi praktikoje – didelę reikšmę turi ir pastato sandarumas, šiluminė izoliacija, langų kiekis bei jų padėtis, pastato aukštis, kaminas ir kiti rodikliai.
Paprastai gamintojai nurodo tris krosnelės galios parametrus: minimalų, nominalų ir maksimalų galingumą. Tiesa, kartais nurodomas tik vienas parametras arba galios diapazonas. Kad priimtumėte teisingą sprendimą, visuomet pasitarkite su pardavėju, galinčiu suteikti išsamias konsultacijas dėl jūsų pasirinkto įrenginio pritaikymo gyvenamojoje aplinkoje. Nepamirškite, kad jei namai jau yra šildomi ir krosnelė jums reikalinga tik kaip papildomas dizaino elementas, nereikėtų rinktis didelės galios įrenginio, kadangi namuose bus pernelyg karšta.

Ar naudotis krosnelėmis yra saugu?
Šiuolaikinės krosnelės atitinka aukštus saugumo reikalavimus, todėl gali būti naudojamos uždarose erdvėse. Vis dėlto, nepriklausomai nuo to, kokios gamybinės medžiagos krosnelei naudojamos, reikėtų atsižvelgti į tai, kad visų krosnelių šonai įkaista, todėl visuomet reikėtų laikytis priešgaisrinėse taisyklėse nurodytų reikalavimų ir 60 cm atstumu šalia krosnelės nelaikyti jokių degių daiktų.

Kuo ypatinga krosnelių priežiūra?
Svarbu suprasti, kad krosnelės ilgaamžiškumas ir eksploatacija tiesiogiai priklauso ne tik nuo pasirinkto krosnelės modelio, bet ir nuo įrangos priežiūros darbų. Visų pirma, krosnelės negali būti kūrenamos bet kuo, – čia netiks nei šlapios malkos, nei statybinių medžiagų likučiai. Optimalių rezultatų pasieksite naudodami sausas lapuočių malkas, kas palengvins krosnelės ir kamino valymą. Kad krosnelė šildytų, būtina reguliariai pakrauti malkas ar kitas pakuras ir valyti pelenus. Nepamirškite, kad kiekvieną sezoną būtina sutepti visus įrenginio mechanizmus ir paruošti krosnelę kitam šildymo sezonui. Kruopštus kamino valymas turėtų būti atliekamas 1–2 kartus per metus.

Kokius krosnelių modelius siūlo UAB „Vilpra“?
UAB „Vilpra“ atstovauja tarptautinėje rinkoje gerai žinomus krosnelių gamintojus. Mūsų asortimente rasite ir vieną stipriausių ketinių krosnelių gamintojų visoje Europoje – Prancūzijos prekių ženklą „Invicta“, ne vienerius metus sėkmingai derinantį modernias technologijas ir išskirtinį krosnelių dizainą, taip pat Prancūzijos lyderius „Seguin“, savo pirkėjams siūlančius ketaus krosneles su dviguba galine sienele. Lietuvoje ypatingai vertinamos ir slovakų „Thorma“ plieninės krosnelės, pasižyminčios plačiomis dizaino galimybėmis bei Čekijos „Romotop“ krosnelės, kurių efektyvumas siekia net 82 proc. Išraiškingo dizaino akmens, keramikos krosnelės išsiskiria plačiomis dizaino galimybėmis, todėl klientai gali rinktis iš kelių dešimčių spalvinių sprendimų, pritaikant krosneles individualiame interjere. Vertinantiems vokišką kokybę „Vilpra“ siūlo „Spartherm“ novatoriškas krosneles, – kai kuriuos „Spartherm“ krosnelių modelius galima pasukti, kad ugnis būtų matoma iš bet kurios kambario vietos. Mūsų asortimente rasite ir aukštais eksploataciniais rodikliais bei pretenzingo dizaino reikalavimus atitinkančias Švedijos gamintojo „Nibe Contura“ krosneles, garsias savo aukšta kokybe, itin veiksminga degimo technologija ir maža emisija.

Augant pirkėjų poreikiams ir didėjant projektavimo galimybėms, krosnelių dizaino sprendimai tampa praktiškai neriboti, todėl nepriklausomai nuo to, ar pirmenybę skiriate minimalistiniam interjerui, ar jūsų namuose dominuoja modernizmas, „Vilpros“ salone rasite krosnelę, idealiai atitinkančią jūsų namų viziją! Krosnelės pasirinkimas priklauso ir nuo to, ko tikimasi iš šio įrenginio, – jei krosnelė bus statoma sodo namelyje ar kitoje erdvėje, kur atvykstama vos kelioms dienoms ir norima greitai įšildyti erdvę, puikiai tiks minimalistinio dizaino ketinė ar plieninė krosnelė. Jei šildymo įrenginys bus montuojamas gyvenamojoje erdvėje, kuriai keliami aukšti estetikos ir komforto reikalavimai, rekomenduojama rinktis didesnio efektyvumo krosneles, pasižyminčias iki smulkmenų apgalvotu dizainu. Jei turėtumėte bet kokių klausimų dėl krosnelių pasirinkimo, įrengimo ar priežiūros darbų, norėtumėte pasitarti ar pasikonsultuoti su ilgametę patirtį turinčiais ekspertais, maloniai lauksime jūsų atvykstant į jums patogiausią „Vilpros“ saloną. Su mumis galite susisiekti ir telefonu arba el. paštu.