Elektriniai ir kombinuoti vandens šildytuvai: privalumai, trūkumai ir techninė charakteristika

Vandens šildytuvai, liaudiškai vadinami „boileriais“, atrodo gana paprastos konstrukcijos ir nereikalaujantys didesnio pirkėjų dėmesio. Vis dėlto, „Vilpros“ konsultantai pastebi, kad netinkamai priimtas sprendimas gali kelti gana daug nepatogumų, be to, pirkėjai turėtų puikiai suprasti, kuo skiriasi elektriniai ir kombinuoti vandens šildytuvai, kurią įrangą verta rinktis konkrečiu atveju ir kokie yra esminiai šių sistemų privalumai.

Trys svarbiausi vandens šildytuvo pasirinkimo kriterijai

1. TALPA. Prieš įsigydami vandens šildytuvą, turite nuspręsti, kokios talpos įrenginys atitiks jūsų poreikius. Keturių asmenų šeimai paprastai rekomenduojamas 100–120 l talpos šildytuvas, esant mažesniam asmenų skaičiui siūlomi 50–80 l boileriai. Rinkoje egzistuoja net ir 10–15 l šildytuvai, tinkantys sodo nameliams ar kitoms mažoms erdvėms, kur vandens poreikis yra nedidelis. Tokie šildytuvai neužima daug vietos, paprastai yra statomi po spintele ar praustuvu.
2. ŠILDYMO ŠALTINIS. Pagal šildymo šaltinį vandens šildytuvai yra skirstomi į dvi dideles grupes: elektrinius ir kombinuotus šildytuvus. Pirmieji naudoja elektrą, o antrieji gali būti jungiami su kitais šildymo mazgais: šilumos siurbliu, katilu ar saulės kolektoriumi. Atsižvelgiant į šilumos šaltinį, numatoma, kiek ir kokio ploto šilumokaičių reikės, taip pat, ar bus reikalinga vieta elektriniam tenui.
3. MONTAVIMO TIPAS. Vandens šildytuvai gali būti tiek pakabinami (vertikalūs ir horizontalūs), tiek pastatomi. Šis sprendimas priklauso nuo to, kurioje vietoje planuojama statyti šildytuvą ir kiek erdvės jam reikės. Jei tik įmanoma, „Vilpros“ ekspertai rekomenduoja rinktis vertikalius vandens šildytuvus, kuriuose vanduo ne tik geriau pasiskirsto, bet ir greičiau įšyla. Jei numatytoje vietoje vertikalus šildytuvas netelpa, horizontalus šildytuvas tampa praktišku sprendimu, tačiau turėtumėte žinoti, kad juose karštas vanduo atvėsta greičiau, todėl rekomenduojama rinktis didesnės talpos įrangą (pvz., vietoje vertikalaus 120 l vandens šildytuvo įsigyti 150 l horizontalų vandens šildytuvą), – taip sumažinsite vandens atvėsimo riziką.

Elektriniai vandens šildytuvai: privalumai ir trūkumai

Elektriniai vandens šildytuvai naudoja elektros energiją. Šie šildytuvai perkami tuomet, kai namuose nėra įprastų šilumos šaltinių, taip pat tais atvejais, kai dėl techninių kliūčių šildytuvo negalima prijungti prie katilo. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad šio tipo šildytuvų kaitinimo elementai gali būti spiraliniai arba keramikiniai. Pastarieji gali išvysti didesnę galią, pasižymi ilgaamžiškumu ir patikimumu, tačiau jie sunaudoja daugiau energijos, o pats šildymo procesas reikalauja daugiau laiko. „Vilpros“ asortimente rasite įvairios talpos, skirtingų tipų elektrinius vandens šildytuvus, atitinkančius tiek privataus, tiek viešojo sektoriaus karšto vandens poreikius: elektriniai vandens šildytuvai. Jei turėtumėte klausimų, kviečiame susisiekti su mūsų įmonės konsultantais jums patogiausiu būdu: telefonu, el. paštu ar apsilankius prekybos vietoje.

PRIVALUMAI
• Elektrinis vandens šildytuvas gali būti įjungtas visą parą. Tuo pačiu galite būti tikri, kad šiltu vandeniu galėsite mėgautis bet kuriuo paros metu.
• Elektriniai šildytuvai pasižymi itin aukšta šilumos izoliacija, todėl vanduo greitai sušyla, tuo pačiu yra taupoma elektros energija.
• Prie sistemos gali būti prijungiami keli vartotojai, todėl vienu metu karštą vandenį gali turėti ne vienas, bet keli žmonės.
• Elektriniai šildytuvai yra atsparūs korozijai, pasižymi optimaliu kainos ir kokybės santykiu.

TRŪKUMAI
• Jei patalpoje dings elektros energija, vanduo bus nešildomas. Kitaip sakant, tampate priklausomi nuo elektros energijos tiekėjo.
• Elektrinių šildytuvų negalima prijungti prie centrinio šilumos katilo (šiuo atveju yra naudojami kombinuoti vandens šildytuvai).

Kombinuoti vandens šildytuvai: privalumai ir trūkumai

Kombinuoti vandens šildytuvai yra praktiškas pasirinkimas gyvenamiesiems namams. Tai galinga, patvari ir ilgaamžė įranga, vertinama dėl daugybės savo privalumų. Esant poreikiui, šie šildytuvai gali būti jungiami su šilumos siurbliu, katilu ar saulės kolektoriumi. Svarbu žinoti, kad kombinuoto vandens šildytuvo kaitinimo greitis priklauso nuo naudojamo šilumokaičio ploto. Jei šis yra didelis, karštas vanduo bus paruošiamas greitai, tačiau, jei dideliame name sumontuosite ne itin galingą šildytuvą, karšto vandens paruošimas gali užtrukti ir pusvalandį ar net ilgiau. Tiesa, svarbus privalumas yra tai, kad prie didelio ploto vandens šildytuvų galima jungti kelis šilumokaičius, pvz., vieną susiejant su saulės kolektoriumi. Tai pažangi įranga, atitinkanti individualius gyventojų reikalavimus, prisitaikanti prie įvairių architektūrinių sprendimų ir užtikrinanti patikimą karšto vandens tiekimą. Jei norėtumėte atidžiau susipažinti su technine įrangos specifikacija ir galimybėmis, kviečiame apsilankyti „Vilpros“ kombinuotų vandens šildytuvų puslapyje: kombinuoti vandens šildytuvai.

PRIVALUMAI
• Naudojant kombinuotus vandens šildytuvus, karštas vanduo vienu metu gali pasiekti kelis vartotojus, kas yra labai patogu, jei namuose gyvena daugiau asmenų.
• Kombinuoti vandens šildytuvai naudoja nedidelį elektros kiekį, todėl yra vertinami dėl savo ekonomiškumo.
• Šiuolaikiniai kombinuoti vandens šildytuvai pasižymi inovatyviais sprendimais, pvz., įsimenančiais šeimos narių karšto vandens vartojimo įpročius. Tarkim, kad nakties metu vandens nenaudojate, – šildytuvas tai įsimins ir sumažins vandens temperatūrą bei energijos poreikį. Kai suvartojamo vandens kiekis yra didžiausias, šildytuvas dirbs aktyviausiai, o praėjus pikui temperatūrą atitinkamai sumažins. Visa tai leidžia efektyviai taupyti ne tik pinigus, bet ir gamtos išteklius.

TRŪKUMAI
• Tam tikrais atvejais, pvz., jei vandens šildytuvas yra budėjimo režime, yra galimi šilumos energijos nuostoliai.
• Priklausomai nuo šildytuvo talpos, išnaudojus visą karštą vandenį, turi praeiti tam tikras laiko tarpas, kol vanduo sušildomas iš naujo.

Kodėl populiarėja greitaeigiai vandens šildytuvai?

Šiuo metu rinkoje sparčiai populiarėjantys netiesioginio šildymo arba greitaeigiai vandens šildytuvai gali būti jungiami prie įvairių išorinių šilumos energijos šaltinių (pvz., dujinių ar kieto kuro katilų, šilumos siurblių, alternatyvios energijos sistemų) ir, lyginant su tradiciniais kombinuotais vandens šildytuvais, turi didesnio ploto šilumokaitį / gyvatuką (norime atkreipti dėmesį, kad šio tipo šildytuvas gali turėti vieną arba kelis spiralinius šilumokaičius). Pagrindinis greitaeigio šildytuvo tikslas – užtikrinti efektyvų vandens šildymą, esant mažesnei katilo temperatūrai (40–50 °C). Siekiant palaikyti efektyviausią greitaeigio vandens šildytuvo eksploataciją, svarbu rinktis optimalaus tūrio įrangą – taip bus užtikrinti maksimalūs ekonomiškumo ir šilumos energijos suvartojimo rodikliai. Priklausomai nuo individualių poreikių, greitaeigiai vandens šildytuvai gali būti elektriniai, dujiniai arba kombinuoti.

Ieškote ilgaamžio efektyvumo? Rinkitės patikimą gamintoją ir nepamirškite įrangos priežiūros darbų
Vandens šildytuvai nėra tie įrenginiai, kuriuos pastatę galime užmiršti. Įranga turi būti profilaktiškai tikrinama ir bent kartą per metus išvaloma, kadangi su laiku jos dugne kaupiasi kalkės (išsiskiriančios vandeniui sušilus), o tai reiškia ir didesnes energijos sąnaudas bei mažiau efektyvų įrangos darbą. Kitaip sakant, jei kelerius metus šildytuvui neskirsite jokio dėmesio, išlaidos už energiją tikrai nemaloniai išaugs. „Vilpros“ specialistai rekomenduoja iš anksto pagalvoti ir apie tai, kur šildytuvas bus laikomas. Šiam tikslui rekomenduoja rinktis šiltą aplinką, kadangi drėgnoje erdvėje išaugs šilumos nuostoliai. Labai svarbu atsižvelgti į įrangos gamintoją ir prekei suteikiamas kokybės garantijas. „Vilpra“ atstovauja visame pasaulyje gerai žinomus prekių ženklus, tarp kurių – Prancūzijos lyderiai „Atlantic“, Vokietijos gigantai „Stiebel Eltron“ ir šiai bendrovei priklausantis inovatyvumu garsėjantis „Tatramat“, italų „Cordivari“ ir kt., užtikrindama aukštą kokybę ir įrangos eksploatacijos ilgaamžiškumą. Jei turėtumėte bet kokių klausimų, susijusių su vandens šildytuvų pasirinkimu, montavimu ar naudojimu, kviečiame susisiekti su mūsų įmonės atstovais, galinčiais suteikti individualias konsultacijas ir išsamiai supažindinti su prekių asortimentu.