Vonios kambario maišytuvų tipai arba kaip nepasimesti įrangos pasiūloje?

Šiuolaikinis vonios kambarys – tai nepriekaištingo dizaino ir modernių sprendimų sintezė, sukurta maksimaliam jūsų komfortui ir patogumui. Neatsiejama šios erdvės dalis – prie išrankiausių gyventojų poreikių prisitaikantys vonios kambario maišytuvai. Tobulo dizaino, intuityvaus valdymo, išmaniųjų technologijų derinys siūlo apgalvotus sprendimus kiekvieno pirkėjo norams. „Vilpros“ specialistai primena, kad vertindami maišytuvus, turėtume atsižvelgti ne tik į jų dizainą, dydį ar valdymą, bet ir į techninę charakteristiką. Nepamirškite, kad tinkamos įrangos pasirinkimas neatsiejamas nuo vandentiekio komunikacijos įrengimo, todėl apie maišytuvus reikėtų pradėti galvoti dar inžinerinių komunikacijų projektavimo etape.

Vonios kambario maišytuvų tipai
Rytą pradėti su gaivinančiu dušu ir pailsėti vonioje po įtemptos darbo dienos – neatsiejama mūsų kasdienybės dalis. Iš tiesų, vonios kambaryje praleidžiame kur kas daugiau laiko, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Tai suprasdami santechninės įrangos gamintojai siūlo vis originalesnius, praktiškesnius sprendimus, ragindami pamiršti tokias ilgą laiką gyvavusias problemas kaip trūkinėjantis vandens srautas, sudėtingas vandens temperatūros nustatymas ar staigūs temperatūros pokyčiai prausiantis po dušu. Šiandien vonios / dušo maišytuvai yra skirstomi į atskiras kategorijas pagal tam tikrus kriterijus. Pagal montavimo galimybes vandens maišytuvai grupuojami į potinkinius (įleidžiamus) ir virštinkinius (atvirus) maišytuvus, o pagal valdymo tipą – į mechaninio reguliavimo, termostatinius ir „išmaniuosius“ / sensorinius maišytuvus.

1. POTINKINIAI IR VIRŠTINKINIAI VONIOS / DUŠO MAIŠYTUVAI
Pagal montavimo tipą dušo ir vonios maišytuvai skirstomi į potinkinius (įleidžiamus) ir virštinkinius (atvirus) maišytuvus. Pastarieji yra vertinami dėl savo tradicinio stiliaus ir dažniausiai yra naudojami klasikinio stiliaus interjere. Virštinkiniai maišytuvai montuojami atlikus visus vonios kambario įrengimo darbus, jų instaliacija nėra sudėtinga ir nereikalauja ypatingų techninių žinių. „Vilpros“ asortimente rasite itin platų „Grohe“, „Jika“, „Oras“, „Laufen“ ir kitų gamintojų virštinkinių vonios ir dušo maišytuvų pasirinkimą, orientuotą tiek į modernios, šiuolaikinės įrangos mylėtojų poreikius, tiek į pirkėjus, ieškančius klasikinių, laikui nepavaldžių sprendimų.
Potinkinių vonios kambario maišytuvų vidinė montavimo dalis yra paslėpta sienoje arba grindyse. Paprastai potinkiniai maišytuvai yra kiek brangesni, tačiau efektyviai taupo erdvę ir užtikrina nepriekaištingą estetiką. Šios sistemos vertinamos ir dėl išskirtinių patvarumo rodiklių, pvz., pasaulyje lyderiaujantis santechninės įrangos gamintojas ir tiekėjas „Grohe“ siūlo potinkinius maišytuvus su „GROHE StarLight®“ chromuota danga, dėl kurios maišytuvai tampa atsparūs nešvarumams, braižymui ir, net ir naudojant daugelį metų, nepraranda blizgesio. Iki smulkmenų apgalvota „GROHE SilkMove®“ technologija užtikrina, kad įrangai nereikėtų jokios priežiūros, ji būtų patogi naudoti ir ilgai tarnautų. Svarbu ir tai, kad po tinku paslėptos sistemos dalys leidžia jas išdėstyti tiek mažesniu, tiek didesniu atstumu, pritaikant jas prie konkrečios apdailos ar architektūrinių sprendimų. Tiesa, jei planuojate įrengti potinkinius maišytuvus, reikėtų iš anksto numatyti, kokio storio plyteles klijuosite, taip pat klijų ir gipso storį. Primename, kad minimaliai potinkinė dėžutė į sieną turėtų būti įleista 75–90 mm, tačiau ne daugiau kaip 105 mm.

2. STANDARTINIAI IR TERMOSTATINIAI VONIOS / DUŠO MAIŠYTUVAI
Pagal vandens maišytuvų valdymo tipą išskiriami standartiniai ir termostatiniai vonios kambario maišytuvai. Standartiniai maišytuvai rekomenduojami žmonėms, ieškantiems laiko patikrintų sprendimų. Maišytuvo valdymas, naudojant svirtelę arba rankenėles, leidžia lengvai ir paprastai reguliuoti tiek vandens temperatūrą, tiek srovės srautą. Pirkėjų pamėgti „Grohe“, „Jika“, „Oras“ maišytuvai yra vertinami ne tik dėl patogaus naudojimo, bet ir dėl apgalvotų technologinių sprendimų. Naudojant šiuos maišytuvus galima itin tiksliai reguliuoti tolygaus judėjimo vandens temperatūrą ir srovės stiprumą.
Pasaulinio lyderio „Grohe“ maišytuvų sukimo spindulys labai platus, tad temperatūros reguliavimas ypač patogus vartotojui, o Čekijos gamintojų „Jika“ naudojama ECODISK kasetė leidžia sutaupyti iki 50 % vandens sąnaudų ir kontroliuoti vandens srovę bei temperatūrą. „Jika“ maišytuvų perlatoriai gaminami iš specialios medžiagos, prie kurios nekimba kalkių nuosėdos, tad jų priežiūra tampa daug paprastesnė. Tiesa, nors standartiniai maišytuvai yra vertinami dėl savo patogumo ir prisitaikymo prie individualių poreikių, vis dėlto, tais atvejais, kai vamzdžiuose keičiasi slėgis, pvz., nuleidžiant tualeto vandenį sumažėja šalto vandens tiekimas, pasikeičia ir vandens temperatūra, o tai gali sukelti staigų vandens temperatūros kitimą. Labai dažnai su tuo susiduria žmonės, gyvenantys daugiabutyje su sena vandentiekio sistema.
Termostatiniai maišytuvai automatiškai kontroliuoja vandens temperatūrą, todėl, jei šalto vandens tiekimas sistemoje sumažėja, termostatas kompensuoja pokyčius ir užtikrina temperatūros pastovumą. Iš tiesų, šios įrangos veikimo principas gana paprastas – termostatinis maišytuvas maišo karštą vandenį su šaltu, kol pasiekia jūsų nustatytus parametrus. Kadangi jums nereikia papildomai reguliuoti tekančios vandens srovės, tokiu būdu jūs ne tik išvengiate nemalonių vandens temperatūros pokyčių, bet ir sutaupote, t. y. termostatas efektyviai riboja be reikalo naudojamą vandenį.
Modernių santechnikos įrenginių gamybos lyderis „Oras“ siūlo itin tikslius termostatinius maišytuvus, kurie greitai ir tiksliai reaguoja į vandens temperatūros pokyčius ir palaiko nustatytą temperatūrą. Itin didelio pirkėjų susidomėjimo sulaukia ir termostatiniai „Grohe“ maišytuvai, naudojantys „GROHE CoolTouch®“ technologiją, kad maišytuvų paviršius niekuomet neįkaistų daugiau kaip 1 °C, nei nustatyta vandens temperatūra, – taip sumažinant tikimybę nusideginti, prisilietus prie karšto chromuoto paviršiaus. Ši technologija yra taikoma ir „Grohe“ dušuose. Visuose „Grohe“ termostatuose naudojama „GROHE TurboStat®“ technologija, kuri termostato reakcijos greitį sumažina iki 0,3 sekundės, o tai reiškia, kad naudotojas niekuomet nepatirs staigių temperatūros svyravimų. Maišytuvai su „GROHE EcoJoy“ technologija efektyviai prisideda prie vandens taupymo (sutaupoma iki 50 % vandens).

3. MECHANINIAI IR SENSORINIAI VONIOS / DUŠO MAIŠYTUVAI
Vonios / dušo maišytuvai gali būti mechaniniai, valdomi svirtele, arba sensoriniai, kurie savarankiškai paleidžia ir sustabdo vandenį, pridėjus ir atitraukus rankas. Nors mechaniniai vandens maišytuvai yra klasikinis, laiko patikrintas sprendimas, dėl gerokai aukštesnių higienos standartų sensoriniai maišytuvai vis dažniau naudojami viešosiose erdvėse, o įvertinus jų praktiškumą ir patogumą, šie maišytuvai tampa vis populiaresni ir kasdienėje buityje. Specialus infraraudonųjų spindulių jutiklis, įdiegtas sensoriniuose maišytuvuose, reaguoja į judesius, todėl vanduo paleidžiamas tik tam tikram laikui, o tai leidžia ne tik taupyti laiką, bet ir gerokai sumažina karšto bei šalto vandens sunaudojimą. Tuo pačiu sensoriniai maišytuvai padeda užkirsti kelią bakterijų plitimui ant maišytuvo paviršiaus, o kadangi jų nereikia liesti, šie maišytuvai ne tik prisideda prie švaresnės aplinkos kūrimo, bet ir leidžia išvengti ant maišytuvo matomų pirštų žymių ar vandens lašų. Daugiau apie sensorinius maišytuvus ir „Vilpros“ siūlomą asortimentą skaitykite čia.
Augančios technologinės galimybės suteikia itin plačias sensorinių maišytuvų pasirinkimo variacijas. Tokie santechninės įrangos lyderiai kaip „Grohe“, „Oras“ ar „Sanela“ siūlo modernius sensorinius maišytuvus, montuojamus tiek vonios, tiek virtuvės erdvėje. Pvz, naujieji „Grohe“ plautuvės maišytuvai yra valdomi mygtuko paspaudimu, neturi jokių rankenėlių ar svirtelių (temperatūra reguliuojama sukiojant valdymo dalį ant maišytuvo korpuso), o siekiant suteikti dar daugiau patogumo, įranga turi ištraukiamą žarną, su kuria patogiai pasiekiami visi plautuvės kampai. „Magnetic Docking“ technologija su magnetiniu dušelio įtraukimu garantuoja lengvą galvutės sugrąžinimą į pradinę padėtį. Vonios kambaryje montuojami „GROHE SmartControl“ termostatiniai maišytuvai išsiskiria intuityviu valdymu, – paspaudus mygtuką aktyvuojama dušo srovė, pasukus – reguliuojamas srovės stiprumas, o dar kartą paspaudus yra sustabdoma vandens tėkmė. Visi nustatymai automatiškai išsaugomi kitam naudojimuisi, o „CoolTouch“ technologija neleidžia įkaisti maišytuvo paviršiui ir sumažina riziką nusideginti.

Vonios / dušo maišytuvai – apgalvoti „Vilpros“ sprendimai individualiems poreikiams
Kurdami vonios kambario interjerą privalome apgalvoti kiekvieną detalę. Vonios kambario maišytuvai – ne išimtis. Suprasdama, kad pirkėjų poreikiai skiriasi, UAB „Vilpra“ siūlo pasaulyje lyderiaujančių gamintojų „Oras“, „Grohe“, „Jika“, „Laufen“ „Sanela“, „Tres“ ir kitų tarptautinį pripažinimą pelniusių prekės ženklų vandens maišytuvus ir jų įrangą, prisitaikančią prie individualių reikalavimų. Mūsų asortimente rasite platų potinkinių ir virštinkinių, standartinių, termostatinių ir sensorinių maišytuvų pasirinkimą. Europoje pripažintų gamintojų įranga atitinka aukštus ilgaamžiškumo ir praktiškumo kriterijus, yra lengvai montuojama ir pritaikoma įvairiame interjere. Jei abejojate dėl tinkamo maišytuvo pasirinkimo ar turite daugiau klausimų, kviečiame susisiekti su mūsų komanda.