Akrilinės vonios – estetiško, patogaus ir ekonomiško vonios kambario sinonimas

Šiandieninėje rinkoje ypatingo pirkėjų dėmesio sulaukiančios akrilinės vonios pasižymi patrauklia kaina, gana nesudėtingu montavimu ir patogiu transportavimu dėl nedidelio savo svorio. Nors akrilinės vonios buvo pristatytos ne taip ir seniai, per itin trumpą laiką jos išsikovojo tvirtą poziciją ir tapo rimtu konkurentu kitiems vonios tipams. Matydami nuolatos augantį pirkėjų susidomėjimą akrilo voniomis, „Vilpros“ ekspertai pateikia trumpą akrilinių vonių apžvalgą, pristatydami šio sprendimo galimybes ir rinkoje dominuojančių prekių ženklų pasiūlymus.

Akrilinių vonių privalumai ir trūkumai
Savybės, atitinkančios išrankiausių pirkėjų poreikius. Akrilas pasižymi itin dideliu plastiškumu, todėl šios vonios gali būti įvairių formų ir konfigūracijų. Daugelio kitų medžiagų, pvz., plieno ar ketaus, vonių formos atrodo pastebimai nuobodesnės. Akrilinės vonios prisitaiko prie individualių vonios kambario reikalavimų, todėl gali būti tiek stačiakampės, tiek ovalios, kampinės ar asimetrinės. Pastarosios yra rekomenduojamos itin mažiems vonios kambariams, – paprastai viena asimetrinės vonios dalis yra platesnė dušo zonoje, o likusioji dalis yra siauresnė, kas leidžia užtikrinti dailų ir praktišką vonios įkomponavimą net ir nedideliame interjere. 
Akrilas yra gana paplitusi polimerinė medžiaga, iš kurios, be santechnikos įrenginių, gaminama namų tekstilė, drabužiai ir daugybė kitų buityje naudojamų įrenginių bei prietaisų. Plačios akrilo pritaikymo galimybės leidžia kalbėti apie neginčytiną medžiagos saugumą ir patikimą eksploataciją. Nedidelis akrilo vonios svoris taip pat priskiriamas vienam svarbiausių šio sprendimo privalumų. Paprastai akrilo vonia sveria apie 30–40 kg, kuomet kito tipo vonios gali sverti ir daugiau nei 100 kg. Nedidelis įrangos svoris leidžia kalbėti apie lengvesnį vonios transportavimą ir kur kas sklandesnius įrengimo darbus.
Svarbus akrilo vonių privalumas yra ir gebėjimas išlaikyti šilumą. Vanduo akrilo voniose ilgą laiką išlieka šiltas, todėl maudynės tampa kur kas malonesnės ir ilgesnės. Dėl itin gerų izoliacinių akrilo savybių, šios vonios neskleidžia ir erzinančio triukšmo, kai į vonią leidžiamas vanduo. Itin lygi vonios danga pasižymi antibakterinėmis savybėmis, todėl užtikrina puikią higieną. Jei mėgstate komfortą ir patogumą, galite rinktis akrilo vonias su masažinėmis sistemomis. Svarbus privalumas yra ir tai, kad kokybiškos akrilo vonios, atsiradus įbrėžimams ar pažeidimams, gali būti lengvai restauruojamos be sudėtingų remonto darbų.
Su kokiomis problemomis galite susidurti? Paprastai, kalbant apie akrilo vonios trūkumus, yra išskiriama sąlyginai neilga jų eksploatacija. Tai nėra ta vonia, kuria galėtų naudotis kelios kartos. Apytikriai akrilo vonių tarnavimo laikas siekia apie 20–25-erius metus. Kaip trūkumas gana dažnai minimas ir šių vonių trapumas. Vis dėlto, nereikėtų to suprasti pažodžiui ir galvoti, kad akrilo vonia ims ir sulūš, tačiau jos gali neatlaikyti sunkaus daikto smūgio ir įskilti ar įlinkti.
Bene daugiausiai klausimų kelia akrilo vonių eksploatacija. Čia svarbu laikytis kelių esminių taisyklių, kadangi akrilas gana lengvai braižosi. Kad nepažeistumėte vonios paviršiaus, stenkitės vonioje nemaudyti augintinių, kurių nagai gali įbrėžti akrilą, taip pat reikėtų vengti vonioje naudoti nagų laką ar plaukų dažus, kadangi akrilas neatsparus cheminėms medžiagoms. Venkite valiklių su abrazyvinėmis dalelėmis ar šiurkštesnių valymo priemonių, galinčių subraižyti vonią. Tiesa, jei renkatės aukštos kokybės akrilo vonias, ant jų paviršiaus atsiradę įbrėžimai gali būti lengvai nušlifuojami, naudojant specialias poliravimo pastas.

Pagrindinės akrilinės vonios priežiūros taisyklės
Akrilinių vonių savininkai, spėję susipažinti su šių vonių priežiūra, patvirtins, kad ji nėra tokia sudėtinga, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Siekdami ilgą laiką išlaikyti prekinę vonios išvaizdą, po atliktų vandens procedūrų vidinį vonios paviršių nuvalykite minkštu audiniu, pamirkytu šiltame vandenyje, ir iššluostykite vonią sausa skepetaite. Viskas! Primename, kad dažniausiai vonių įbrėžimai atsiranda būtent valymo metu, todėl „Vilpros“ specialistai rekomenduoja vonios valymui naudoti tik minkštas kempinėles ar šluostes. Griežtai draudžiama vonias plauti alkoholio turinčiomis medžiagomis bei plovikliais, į kurių sudėtį įeina agresyvios cheminės medžiagos. Tokių vonių priežiūra turėtų būti sisteminga – tik tokiu atveju jos išlaikys savo originalią išvaizdą ir pirminį baltumą daugelį metų.
Šiuolaikiniai akrilo vonių modeliai yra patvaresni nei tie, kurie pasirodė šios technologijos aušroje. Tačiau naudojantis šiais gaminiais, vis tiek reikėtų būti atsargiems. Įskilimai juose gali atsirasti dėl įvairių metalinių ar aštrių daiktų, stiklo, keraminių indų atsitrenkimo į vonios paviršių. Todėl nepatartina lentynose virš vonios laikyti sunkesnių daiktų.

Populiariausių gamintojų apžvalga
ROCA. Ypatingo pirkėjų dėmesio sulaukia tarptautinėje rinkoje lyderio pozicijas užimanti ispanų įmonė „Roca“. Visos šio prekių ženklo akrilo vonios atitinka aukščiausius kokybės standartus ir išsiskiria minimaliu defektų skaičiumi. „Roca“ savo veiklą pradėjo 1917 m. Barselonoje. Šiandien tai didžiausia vonios įrangos gamintoja pasaulyje, turinti atstovybes 170 šalių įvairiose pasaulio vietose. Per savo šimtametę patirtį įmonei pavyko žymiai patobulinti gamybos technologijas ir tapti aukščiausios klasės produktų kūrėja.
LAUFEN. Šveicarijos gamintojo „Laufen“ unikalumas slypi dizaino, kokybės ir funkcionalumo simbiozėje. Tai aukščiausio lygio prekės ženklas, priklausantis „Roca“ korporacijai, šiandien esantis vienu pirmaujančių gamintojų pasaulyje ir turintis pasaulinį platinimo tinklą. „Laufen“ prekės ženklas visada siekia tobulybės. Tai reiškia puikiai apgalvotą gamybos procesą, kuriame susijungia aukštosios technologijos ir nepriekaištingas gaminių dizainas.
ROTH. Nuo 1991 m. veikianti Čekijos bendrovė „Roth“ žinoma ne tik rytinėje Europos dalyje, bet ir reikliausiose Šveicarijos, Austrijos bei Vokietijos rinkose – skaičiuojama, kad „Roth“ produktus naudoja klientai iš 25 pasaulio šalių. Į reikliausius klientų poreikius orientuoto prekių ženklo vonių dizaino sprendimai priimami, bendradarbiaujant su geriausiais Italijos meistrais, o jų gamybai naudojamos pačių reikliausių Vokietijos institucijų sertifikuotos technologijos.
JIKA. Čekų kilmės gamintojas „Jika“ šiandien yra vienas populiariausių prekių ženklų, vertinamų Baltijos šalių rinkoje. Kai 1991-aisais šią įmonę įsigijo Šveicarijos kompanija „LAUFEN Bathrooms“, buvo pradėti techniniai ir eksploataciniai įrangos tobulinimo darbai, o sanitarinės keramikos gaminių linijos pastebimai išsiplėtė. Pažangiausių technologijų ir gebėjimo pritaikyti naujausius interjero sprendimus derinys šios kompanijos produktus pakėlė į lyderio pozicijas. Skirdama ypatingą dėmesį savo klientų poreikiams, „Jika“ yra pelniusi tarptautiniu mastu pripažįstamą ISO 9001 kokybės sertifikatą. 

Ieškote kokybiškos akrilinės vonios? Rinkitės patikimus vonios kambario įrangos gamintojus ir platintojus
Nusprendę atnaujinti ar įrengti vonios kambarį, turėtumėte įvertinti gana plačią vonių pasiūlą, atsižvelgdami į šio sprendimo galimybes, privalumus ir trūkumus. Mes suprantame, kad kiekvieno kliento poreikiai yra individualūs, todėl ypatingą dėmesį skiriame jūsų lūkesčių supratimui. Ilgametė mūsų patirtis leidžia patarti, kokių gamintojų, kokios formos ir dydžio akrilinė vonia yra tinkamiausias pasirinkimas būtent jūsų vonios kambariui. Atstovaujame tarptautinėje rinkoje žinomus prekių ženklus, suteikiame visas kokybės garantijas ir išsamias konsultacijas įrangos priežiūros ir eksploatacijos klausimais. Norite sužinoti daugiau? Susisiekite su mumis telefonu, el. paštu arba atvykę į artimiausią „Vilpros“ saloną.