Kaip išsirinkti patikimą dušo sistemą? Dušo sistemų tipai ir funkcionalumas

Dušo sistemų variacijos, jų modeliai ir funkcionalumas gali sukelti rimtų sunkumų, ieškant Jūsų namams tinkamiausio sprendimo. „Vilpros“ ekspertai teigia, kad svarbiausia įvertinti dušo sistemos patogumą, tačiau, žinoma, negalima pamiršti ir dizaino sprendimų, padedančių formuoti bendrąją vonios kambario estetiką. Didžiausia tikimybė, kad priimtu sprendimu džiaugsitės ne vienerius metus bus tuomet, jei rinksitės aukštos kokybės įrangą, kurią įsigysite iš patikimų ir rinkoje gerai žinomų gamintojų. Taip būsite tikri, kad visos sistemos dalys veiks tinkamai ir sklandžiai, o pati sistema bus kokybiška, patogi ir praktiška naudoti.

Ko tikimės iš dušo sistemos?

Įrengdami dušo kabiną tikimės kur kas daugiau nei tik patogiai nusiprausti. Iš dušo tikimasi ir puikaus estetinio vaizdo, ir komforto, kad galėtume ramiai atsipalaiduoti po dienos rūpesčių. Tiesa, išsirinkti dušo sistemą gali būti gana keblu, nes vien išvaizda pasikliauti negalima. Kad kasdienės vandens procedūros būtų malonios ir nekeltų jokių papildomų rūpesčių, būtina įvertinti tiek sistemos gamintoją, tiek įrangos charakteristiką bei jos funkcionalumą.

Virštinkinės ir potinkinės dušo sistemos

Visos dušo sistemos yra skirstomos į dvi kategorijas: virštinkines (montuojamas virš tinko) ir potinkines (montuojamas už tinko) sistemas. Kiekviena jų reikalauja skirtingo pasiruošimo ir skirtingų dalių. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad apsispręsti dėl sistemos turite vos pradėję planuoti ar renovuoti vonios kambarį, kadangi vėliau potinkinių sistemų įrengti nebepavyks.

VIRŠTINKINĖ DUŠO SISTEMA

Virštinkinės dušo sistemos yra tvirtinamos prie užbaigtos apdailos, o maišytuvas yra jungiamas prie atvestų mazgų. Dušo sistemos aukštis gali skirtis, priklausomai nuo modelio arba jis gali būti reguliuojamas. Virštinkinės dušo sistemos gali būti su stacionaria dušo galva arba tik su rankiniu dušu.
Dušo sistemos su stacionaria galva turi tiek rankinę, tiek stacionarią dušo galvą, todėl šis pasirinkimas yra vertinamas dėl savo universalumo. Dušas su stacionaria galva suteikia maudynėms daugiau komforto, be to, šios dušo galvos apima didesnį kūno plotą prausiantis. Siekiant prisitaikyti prie individualių kliento pageidavimų, dušo galvos dydis gali skirtis savo dizaino sprendimais, tačiau nepamirškite, kad didesnė dušo galva gali pakelti ir bendrą visos sistemos kainą. 
Dušo sistemos su rankiniu dušu yra praktiškas pasirinkimas, leidžiantis sutaupyti. Paprastai ši sistema rekomenduojama tais atvejais, kai vonios kambaryje yra aukščio apribojimų arba dušo kabina yra maža. Be to, dalis žmonių maudynių duše nelaiko svarbiu prioritetu (pvz., jei ilgesnės trukmės maudynėms jie renkasi vonią), todėl stacionari dušo galva šiuo atveju yra nereikalinga.

POTINKINĖ DUŠO SISTEMA

Potinkinės dušo sistemos montuojamos vonios kambario įrengimo / renovacijos pradžioje, iki sienų apdailos. Šios sistemos turi dvi dalis: matomą ir paslėptą po tinku. Kadangi svarbiausioji sistemos dalis yra įrengiama ankstyvoje dušo sistemos montavimo stadijoje, būtina iš anksto pagalvoti, kokius reikalavimus šiai sistemai keliate, pvz., ar montuosite vieną ar kelias dušo galvas, rinksitės įprastą ar termostatinį maišytuvą ir kt. Visa tai svarbu todėl, kad po tinku sumontavus reikalingas dalis, vėliau lengvai jų pakeisti nebegalėsite. Kad išvengtumėte nemalonių staigmenų ir būtumėte tikri dušo sistemos funkcionalumu, pasitarkite su „Vilpros“ specialistais, kurie, turėdami ilgametę patirtį, padės išsirinkti Jūsų vonios kambariui tinkamiausią, Jūsų poreikius ir gyvenimo būdą atitinkančią potinkinę dušo sistemą.

Dušo sistemos valdymas ir funkcionalumas

Dušo sistemos gali būti valdomos svirtelėmis arba sukamais mygtukais. Tiek vienas, tiek kitas sprendimas turi savų privalumų ir trūkumų, vis dėlto, šiuolaikinės sistemos paprastai montuojamos su mygtukais, kurie suteikia ne tik daugiau patogumo, bet ir leidžia efektyviai taupyti vandenį, užtikrina lengvą vandens temperatūros ir srovės stiprumo valdymą. Be to, šiuolaikinės dušo sistemos gali turėti net kelis skirtingus srovės režimus, pvz., atsipalaidavimui skirtą švelnią vandens srovę, primenančią lietų, arba galingą, masažuojančią srovę, reikalingą išplauti šampūną ar muilą. Renkantis dušo sistemą, negalima pamiršti ir dizaino sprendimų. Racionaliai suplanuotas, estetiškas vonios kambarys sukuria jaukią ir patogią erdvę kasdienėms higienos procedūroms ir poilsiui. Šiuolaikiniai gamintojai skiria ypatingą dėmesį dušo sistemų dizainui ir funkcionalumui, apgalvodami kiekvieną detalę.
Viena universaliausių ir ypatingo klientų dėmesio sulaukusi „Vilpra“ parduodama termostatinė lietaus dušo sistema ORAS ESTETA su „Wellfit“ terapijos funkcija, stacionariu ir rankiniu dušu yra vertinama ne tik dėl modernaus ir elegantiško dizaino, bet ir dėl galimybės mėgautis kontrastinio vandens poveikiu. Ši Europoje pirmaujančio maišytuvų gamintojo „Oras“ dušo sistema pagrįsta karšto ir šalto vandens terapija, kurios metu kūnas pakaitomis skirtingais intervalais liejamas karštu ir šaltu vandeniu. Šios procedūros atpalaiduoja raumenis ir padeda jiems greičiau atsigauti po treniruočių, taip pat mažina pabrinkimus ir raumenų sutraukimus, malšina skausmą. Dušo sistema „Oras Esteta Wellfit“ sukurta glaudžiai bendradarbiaujant su medicinos darbuotojais, o pats terapinis metodas yra taikomas gydytojų ir fizioterapeutų. Dušo maišytuvas „Oras Esteta Wellfit“ turi tris iš anksto nustatytas programas, prisitaikančias prie individualių poreikių, o didelė dušo galva sukuria švelnią, lietų primenančią srovę, užtikrinant neprilygstamą prausimosi po dušu malonumą. Sistemą taip pat sudaro ir rankinis dušas, leidžiantis rinktis iš trijų skirtingų srovės tipų, bei stiklinė lentynėlė, naudojama daiktams susidėti. „Oras Esteta Wellfit“ dušo sistemą galite apžiūrėti „Vilpros“ Klaipėdos salono ekspozicijoje. Daugiau apie prekę rasite čia.

Dušo sistemos pasirinkimas: atmintinė

1. Nuspręskite, ar montuosite virštinkinę ar potinkinę dušo sistemą. Primename, kad tuo atveju, jei galvojate apie nedidelius kosmetinius pakeitimus, potinkinė dušo sistema nebus tinkamas sprendimas.
2. Pagalvokite, ar norite dušo su stacionaria galva, ar apsiribosite tik rankiniu dušu.
3. Nuspręskite, ar rinksitės įprastą ar termostatinį maišytuvą. Termostatiniai maišytuvai saugo odą nuo nusideginimo. Tai ypač aktualu tuomet, jei name eksploatuojamos senos vandentiekio sistemos.
4. Įvertinkite kelių gamintojų modelius, dušo sistemos funkcionalumą ir montavimo sprendimus. Jei turėtumėte bet kokių klausimų, susisiekite su „Vilpros“ konsultantais el. paštu, telefonu arba atvykę į mūsų saloną. Įvertinę Jūsų poreikius ir pageidavimus, pasiūlysime ir padėsime išsirinkti patikimą dušo sistemą, kurios funkcionalumu ir patogumu džiaugsitės ne vienerius metus.