Pasaulinėje rinkoje lyderiaujantys saulės elektrinių gamintojai

Nuosava saulės elektrinė leidžia savarankiškai pasigaminti kasdieniams buities poreikiams reikalingą elektros energiją. Ant stogo ar žemės sumontuoti saulės moduliai didina nepriklausomybę nuo elektros energijos tinklų, užtikrina mažesnes elektros energijos sąskaitas ir leidžia mėgautis visais alternatyviosios energetikos privalumais. „Vilpra“ atstovai primena, kad norint, jog įranga atitiktų jai keliamus kokybės reikalavimus, svarbu bendradarbiauti su šios srities specialistais, galinčiais suteikti išsamias konsultacijas, pasiūlyti individualius poreikius atitinkančią saulės elektrinę ir jos montavimo sprendimus, suteikti garantinę ir pogarantinę priežiūrą.

Pagrindiniai saulės elektrinių komponentai
Pagrindiniai saulės elektrinių komponentai yra trys – saulės moduliai, inverteriai ir saulės modulių laikančioji konstrukcija (laikikliai).

SAULĖS MODULIAI
Saulės moduliai yra saulės elektrinės dalis, montuojama ant stogo ar žemės sklypo, kuri sugeria saulės šviesą ir generuoja elektros energiją. Atskiri moduliai gali būti jungiami į galingesnes fotovoltines sistemas. Renkantis saulės modulius, paprastai išskiriami trys pagrindiniai šios įrangos pasirinkimo kriterijai: estetika, efektyvumas ir našumas.
Estetika. Kadangi saulės moduliai dažniausiai yra montuojami gerai matomoje vietoje (paprastai ant namo stogo), o jų naudojimo laikas siekia kelias dešimtis metų, svarbu, kad modulių išvaizda atitiktų gyventojų estetinį suvokimą. Vertinantiems solidesnę išvaizdą rekomenduojama rinktis monokristalinius „Jinko“ modulius su juodos spalvos paviršiumi.
Efektyvumas. Saulės moduliai sugauna saulės šviesą ir paverčia ją naudojimui tinkama elektros energija. Vertinant saulės modulių efektyvumą svarbu žinoti, kad didesnio efektyvumo saulės modulis tomis pačiomis sąlygomis pagamins daugiau elektros energijos nei mažesnio efektyvumo, tačiau to paties dydžio modulis. Tai itin svarbu žmonėms, turintiems ribotą naudingą stogo plotą ir norintiems išgauti maksimalų energijos kiekį. Rinkos lyderių „Jinko Solar“ produktų linija pasižymi itin aukštais efektyvumo rodikliais, siekiančiais nuo 19 iki 25%.
Našumas. Saulės modulių našumas matuojamas temperatūros koeficientu, kuris parodo, kiek pasikeis modulio našumas karštomis vasaros dienomis, t. y., kaip gerai saulės modulis gali veikti neidealiomis sąlygomis. Saulės modulių našumas prastėja kylant oro temperatūrai (atlikti tyrimai rodo, kad saulės moduliai geriausiai veikia, kai celės temperatūra yra apie 25 ° C), todėl siekiant optimalių rezultatų rekomenduojama rinktis įrangą su žemiausiu temperatūros koeficientu, pvz., „Jinko Solar“ modulių temperatūros koeficientas svyruoja nuo -0,37 iki -0,35 %/℃.

SAULĖS MODULIŲ LAIKANČIOJI KONSTRUKCIJA IR INVERTERIAI
Inverteriai yra elektros įtampos keitikliai. Tai viena pagrindinių saulės elektrinių sudedamųjų dalių, kuri saulės modulių generuojamą nuolatinę srovę (DC) pakeičia į kintamąją srovę (AC). Svarbu nepamiršti, kad inverterio kaina kinta nuo galios. Saulės elektrinės kainai įtakos turi ir saulės modulių montavimo sprendimai, pvz., jei saulės moduliai įrengiami ant šlaitinio stogo, laikančiųjų konstrukcijų kiekis bus nedidelis, o tai lems ir mažesnę bendrą įrangos kainą, tačiau, jei saulės elektrinė bus montuojama ant plokščio stogo, saulės modulius reikės paversti, todėl bus reikalinga kiek sudėtingesnė ir brangesnė konstrukcija.

„Jinko Solar“ saulės moduliai
2006 m. įkurta „Jinko Solar“ yra didžiausias saulės modulių gamintojas, užimantis lyderio pozicijas pasaulinėje rinkoje. Produktų gamyba yra vykdoma Kinijoje ir Malaizijoje, apimant visus saulės modulių gamybos procesus. Šiuo metu įmonėje dirba daugiau kaip 12 000 darbuotojų.
Nuo 2010 m. „Jinko Solar“ yra BLOOMBERG TIER I sąrašo favoritas – tai geriausių saulės modulių gamintojų pakopa, kurioje aukščiausias reitingas suteikiamas vos 2 % gamintojų. Sudarant sąrašus, saulės modulių gamintojai yra vertinami pagal daugelį atskirų kriterijų, todėl nuolatinės lyderio pozicijos sąraše įrodo „Jinko Solar“ patikimumą ir garantinių įsipareigojimų vykdymą. Jau šeštus metus iš eilės „Jinko“ tapo Top gamintoju, pripažintu už modulių patikimumą, efektyvumą ir našumą – „PV Evolution Labs“ („PVEL“), bendradarbiaujant su DNV GL, nustato aukšto lygio bandymų kriterijus, kuriuos „Jinko“ pavyko pasiekti. Bendrovė taip pat yra pelniusi tokius laimėjimus kaip „EUPD Research“ geriausio Europos saulės modulių gamintojo apdovanojimą, o didžiausios pasaulyje energetikos parodoje „Intersolar“ „Jinko Solar“ buvo išrinkta pirmaujančia saulės modulių technologijų gamintoja. „Jinko“ yra pasiekusi daugiau nei 10 pasaulio rekordų modulių efektyvumo ir galingumo srityse. 2020 metais bendrovė pasiekė efektyviausio ir galingiausio modulio pasaulio rekordą ir tapo lyderiu technologijų srityje.

„Solis“ inverteriai
„Solis“ yra vienas didžiausių pasaulyje inverterių gamintojų, kurio veikla paremta nuolatiniu įrangos tobulinimu. Įmonė turi daugiametę gamybos patirtį ir nuolatos taiko naujausius technologinius sprendimus.
 „Solis“ inverterius gamina „Ginlong Technologies“ bendrovė – viena iš seniausių ir didžiausių saulės inverterių gamintojų, įkurta 2005 m. Patikimi „Ginlong“ sprendimai aktualūs tiek namų savininkams, tiek verslo sektoriui. Šiuo metu „Ginlong“ produktai eksportuojami į daugiau nei 100 pasaulio šalių. Ne vienerius metus „Solis“ inverteriai yra apdovanojami garsiausios pasaulyje fotovoltinės energijos tyrimų organizacijos „EUPD Research“. „Solis“ yra pirmasis inverterių gamintojas, praėjęs PVEL bendradarbiaujant su DNVG-L inverterių patikimumo bandymus. Nepriklausomo DNV-GL patikimumo audito metu buvo nustatyta mažiau nei 0,2 % inverterių gedimų. „Solis“ inverteriai po DNV-GL patvirtintų bandymų pateko į Top reitingus kaip ilgiausios gyvavimo trukmės gaminiai.
„Solis“ inverteriai – tai šiuolaikiška, aukšto efektyvumo (siekia 98,1 %) įranga su integruota apsauga nuo viršįtampių ir nuotoline stebėjimo galimybe (WI-FI, LAN, GPRS). Šie produktai ne tik užtikrina ilgalaikę investicinę grąžą, bet ir prisideda prie tvaresnės ateities kūrimo. Įmonė propaguoja ekologišką gyvenimo būdą, skatina gyventojus naudotis saulės energijos privalumais ir drauge kurti švaresnę ateitį.

„Kripter“ laikikliai
Saulės modulių montavimo sistema „Kripter“ sukurta taip, kad teiktų ilgą ir patikimą aptarnavimą. Visos „Kripter“ konstrukcijos gaminamos iš aukštos klasės aliuminio, atsparaus drėgmei, kaitrai ir nepalankioms oro sąlygoms. Apgalvoto dizaino laikikliai tinka įvairiai stogo dangai, gali būti montuojami tiek ant čerpinio, tiek ant skardinio stogo, taip pat ir ant žemės. Nors didžiausias dėmesys skiriamas laikiklių funkcionalumui, „Kripter“ siekia užtikrinti, kad laikikliai atrodytų estetiškai ir derėtų prie šiuolaikinės apdailos sprendimų. Visiems laikikliams suteikiama ilgametė kokybės garantija.

UAB „Vilpra“ – oficialus „Jinko Solar“, „Solis“ ir „Kripter“ atstovas Lietuvoje
UAB „Vilpra“ – viena didžiausių Lietuvoje šildymo, kondicionavimo, vėdinimo sistemų, alternatyviosios energijos įrangos – šilumos siurblių, saulės elektrinių, taip pat židinių, krosnelių, dūmtraukių ir vonios kambario įrangos prekybos bei įrengimo įmonių, siūlanti apgalvotus sprendimus individualiems gyventojų poreikiams. „Vilpra“ yra oficialus „Jinko Solar“, „Solis“ ir „Kripter“ atstovas Lietuvoje ir Baltijos šalyse, teikiantis įrangos garantinę ar pogarantinę priežiūrą.
Ilgametė įrangos garantija užtikrina puikų saulės elektrinių darbą įvairiomis sąlygomis, greitą ir tikslų gedimų sprendimą. Saulės moduliams suteikiama 12 metų garantija, inverteriams – 5 metų su galimybe pratęsti iki 10 metų. Visa įranga saugoma „Vilpros“ sandėliuose, montavimo darbai atliekami per 2–3 savaites. Įmonė teikia išsamias konsultacijas, esant poreikiui padeda sutvarkyti dokumentus APVA kompensacinei išmokai gauti.