Aliumininis ar plieninis radiatorius – ką pasirinkti?

Šaltomis žiemos dienomis kur kas daugiau laiko praleidžiame jaukiuose namuose, siekdami sukurti šiltą ir komfortišką aplinką, kurioje malonu ir gera būti. Jei nusprendėte atlikti kapitalinį remontą, norite įrengti naują būstą arba jūsų turima šildymo įranga vis dažniau genda ir tapo neefektyvi, neišvengiamai teks galvoti apie naujų radiatorių įsigijimą. Šioje srityje vienas dažniausiai pirkėjų užduodamų klausimų yra, – kurie radiatoriai efektyvesni: plieniniai ir aliumininiai? Siekiant suprasti vieno ar kito sprendimo privalumus ir trūkumus, būtina įvertinti technines įrenginių savybes, atsižvelgti į patį būstą ir nuspręsti, kokius reikalavimus šildymo įrangai keliate.

Kodėl radiatorius turime rinktis atsakingai?
Radiatorių paskirtis – šildyti patalpų viduje esantį orą. Rinkdamiesi įrangą, turite atkreipti dėmesį į jų techninę charakteristiką, gamybines medžiagas, galią ir išmatavimus. Tiesa, nepaisant minėtųjų pasirinkimo kriterijų, konkretus radiatorius gali tikti arba netikti vienoms ar kitoms gyvenamosioms patalpoms, todėl radiatoriaus parinkimo faktorių turėtų įvertinti patyręs specialistas. Kad išvengtumėte nemalonių staigmenų, kviečiame pasikonsultuoti su „Vilpros“ ekspertai, kurie atsakys į visus jūsų klausimus ir padės parinkti tinkamiausią įrenginį jūsų namams.
Kad galėtumėte kuo tiksliau nustatyti, kokie radiatoriai yra tinkamiausi konkrečiai montavimo vietai, būtina atsižvelgti į keletą svarbių veiksnių: 
•    Maksimalų slėgio ir temperatūros režimą centrinio šildymo sistemoje tam tikroje vietoje. Šie duomenys nulems, kokiais parametrais turėtų pasižymėti radiatoriai.
•    Būtiną šilumos galią, reikalingą apšildyti tam tikrai patalpai. Tai svarbu, norint apskaičiuoti radiatorių kiekį ir jų išmatavimus.
•    Būsto tipą: daugiabutis ar nuosavas namas? Paprastai daugiabučių namų apšildymui naudojami plieniniai radiatoriai, o individualių namų šilumai palaikyti dažniau pasirenkami aliumininiai įrenginiai (pastarieji išsiskiria galimybe stebėti paduodamo vandens kokybę ir spaudimą).
Radiatorių asortimentas iš tiesų platus. Viena vertus, yra iš ko rinktis, tačiau didelis pasirinkimas gali sukelti papildomų klausimų. Kaip ir minėjome, šildymo įrenginiai, visų pirma, gali skirtis pagal pritaikymo skirtingoms patalpoms galimybę. Antra, – pagal galią ir kitus techninius parametrus. Trečia, kiekvienos atskiros kategorijos (plieniniai, aliumininiai ir kiti) radiatoriai tarpusavyje skiriasi savo gamintojais, spalvomis, dydžiu, kainomis ir dizainu.

Norite būti sveiki ir jaustis komfortiškai? Pasirūpinkite patalpų mikroklimatu!
Visi šildymo įrenginiai sukurti taip, kad palaikytų optimalų mikroklimatą gyvenamosiose patalpose. Mikroklimatą lemia oro ir paviršių temperatūra, taip pat temperatūra, gaunama šildant patalpas konkrečiais įrenginiais, oro drėgmė ir kiti rodikliai. Kadangi mus supanti aplinka tiesiogiai veikia mūsų sveikatą, labai svarbu įsisąmoninti optimalias ir leistinas temperatūrines sąlygas. Tarptautiniai standartai numato, kad šaltuoju metų laiku, kai temperatūra už lango nukrenta žemiau 8 ℃, optimali vidaus patalpų temperatūra yra 20–22 laipsniai, o drėgmės lygis, atitinkamai, – 45–30 %. Nesilaikant minėtųjų rekomendacijų, pvz., sugedus šildymo įrangai ar pasirinkus nekokybiškus radiatorius, gali atsirasti įvairūs sveikatos sutrikimai: galvos skausmas, gleivinės išsausėjimas, kvėpavimo sunkumai ir pan. Be to, kalbėdami apie optimalų mikroklimato palaikymą, negalime pamiršti pagrindinio šildymo prietaisų parametro – šilumos perdavimo, kuriuo turi būti užtikrinama, kad šildymo prietaisų į patalpą atiduodamos šilumos kiekis bus pakankamas norimai patalpų temperatūrai palaikyti. Primename, kad šilumos mainus patalpoje tiesiogiai veikia ir šildomo kambario plotas bei prietaisų skaičius. Kitaip sakant, norint išlaikyti komfortabilius temperatūros parametrus, svarbu teisingai apskaičiuoti visus minėtus rodiklius ir atsižvelgti į daugelį papildomų niuansų. Kad galėtumėte užtikrinti tinkamą mikroklimatą, pasitarkite su šios srities ekspertais ir ypatingą dėmesį skirkite laiko patikrintiems modeliams, jų gamintojams ir platintojams.

Aliumininiai radiatoriai vs. plieniniai radiatoriai
Aliumininiai radiatoriai. Šildymo rinkoje aliumininiai radiatoriai pasirodė palyginti neseniai, tačiau jie jau turi milžinišką gerbėjų armiją. Aliumininiai radiatoriai tapo pilnaverte alternatyva didelių gabaritų ketaus radiatoriams. Šie radiatoriai gaminami iš lengvo ir labai patvaraus aliuminio. Gamyba dažniausiai atliekama liejimu aukštu slėgiu, kuris užtikrina gaminių patikimumą, atsparumą korozijai, slėgiui ir ilgą tarnavimo laiką.
Tokie radiatoriai yra idealus sprendimas privačių namų ir kitų pastatų, sujungtų su autonominėmis šildymo sistemomis, šildymui. Puiki techninė charakteristika, ilgaamžiškumas ir geras šilumos išsklaidymas aliuminio radiatoriams suteikė lyderio pozicijas šildymo sistemų rinkoje. Savo konkurentus aliumininiai radiatoriai pralenkė ir spinduliuojamos šilumos kiekiu, garantuodami aukščiausio efektyvumo rodiklius. Šią savybę nulėmė maža aliuminio baterijų šiluminė inercija, užtikrinanti didesnį šilumos perdavimą, kas leidžia kalbėti apie maksimalias komforto sąlygas.
Kitas aliuminio radiatorių išskirtinumas – mažesnis svoris, lyginant su ketaus ar plieniniais gaminiais. Be to, aliumininiai radiatoriai yra renkami iš sekcijų, o tai suteikia lankstesnes galimybes pasirinkti pageidaujamą radiatoriaus ilgį. Dėl nedidelio svorio ir galimybės keisti sekcijas, šiuos radiatorius lengva remontuoti. Neabejotinas aliuminio radiatorių privalumas yra ir lengva šių įrenginių priežiūra. Kadangi aliumininių radiatorių paviršius išsiskiria ypatingu lygumu, juos lengva valyti.
Plieniniai radiatoriai. Kaip ir aliumininiai radiatoriai, plieniniai įrenginiai taip pat vertinami dėl aukštų atiduodamos šilumos rodiklių. Kaip jau buvo minėta, plieniniai radiatoriai dažniausiai naudojami daugiabučių namų apšiltinimui. Dėl savo gana paprastos konstrukcijos plieniniai radiatoriai yra tvirtesni ir užtikrina ilgaamžę eksploataciją, o jų sienelių storis siekia 1,2–1,5 mm.
Plieno gaminiai pasižymi estetišku dizainu, puikiai derančiu tiek klasikiniame, tiek moderniame interjere. Pirkėjai vertina ir lengvą šių įrenginių priežiūrą (šoninės grotelės gali būti nuimamos be jokių papildomų įrankių), radiatorių tvirtumą, kompaktiškumą ir greitą bei patogų įrangos montavimą (radiatoriai tvirtinami universaliais laikikliais ir gali būti apsukami, todėl patogu montuoti toje pusėje, kurioje yra vandens įvadas).
Plieniniai radiatoriai užtikrina optimalų kainos-ilgaamžiškumo santykį. Šie radiatoriai reikalauja gana nedidelių investicijų, o jų tarnavimo laikas siekia apie 20 metų. Vertindami šilumos laidumą, ekspertai plieninius radiatorius priskiria „aukso viduriui“, pažymėdami plačias įrenginių galios variacijas. Nustačius vidutinę galią, plieninis radiatorius patalpą gali sušildyti iki komfortabilaus +25 laipsnių lygio. Kalbant apie galią, svarbu perprasti radiatorių veikimo principą, kuris yra pagrįstas infraraudonosios spinduliuotės sklidimu ir medžiagos šilumos laidumu. Nos didesniu šilumos laidumu pasižymi aliuminio radiatoriai, plieniniai radiatoriai išsiskiria tuo, kad juose yra gerai subalansuotas konvekcinės šilumos ir spinduliuojamos šilumos atidavimas. 

Patikėkite savo namų šilumą „Vilpros“ specialistams
Radiatorių pasirinkimas – gana sudėtingas darbas, reikalaujantis specialisto žinių ir patirties, todėl, siekiant priimti racionaliai pagrįstą sprendimą, kuriuo netektų gailėtis ateityje, rekomenduojame pasitarti su ilgametę patirtį turinčiais „Vilpros“ ekspertais. Nepamirškite, kad tik taisyklingai pasirinkti ir profesionaliai sumontuoti radiatoriai aprūpins jūsų namus šiluma ir jaukumu. Jeigu turite klausimų ar nežinote, kurį šildymo įrenginį pasirinkti, kviečiame susisiekti su mumis telefonu, el. paštu arba atvykti į arčiausiai jūsų esantį „Vilpros“ saloną ir mūsų konsultantai suteiks jums išsamias konsultacijas, kad padėtų priimti racionaliai pagrįstą, tvarų ir ekonomišką sprendimą.