Praktiniai patarimai

Vonios praustuvų populiariausieji: pakabinami ir įmontuojami praustuvai – skirtumai, savybės ir pasirinkimo galimybės

Praustuvas yra vienas būtiniausių vonios kambario elementų. Nepaisant jų populiarumo, išsirinkti tinkamą įrangą gali būti gerokai sudėtingiau, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. Visų pirma, vonios praustuvai stebina savo didele pasiūla – jie skiriasi tiek montavimo sprendimais, tiek dizaino galimybėmis, dydžiais, spalvomis ir t. t. Antra, praustuvas turi tikti jūsų vonios kambariui, atitikti erdvinius reikalavimus ir derėti prie interjero apdailos. Ir trečia, praustuvu turi būti patogu naudotis.

Skaityti plačiau


Kieto kuro, dujiniai ar granuliniai katilai – kam patikėti namų šilumą?

Žmogaus poreikis gyventi šiltai išliko nepakitęs, nepriklausomai nuo to, kaip stipriai keičiasi mūsų gyvenimo tempas ir įpročiai. Pradedant būtinybe išgyventi ir baigiant jaukumu, apgaubiančiu žvarbią dieną įžengus pro duris. Tiesa, lyginant namų apšildymo galimybes šiandien ir prieš daugelį metų, pastebimas akivaizdus technologinis progresas. Jei anksčiau kiekvienuose namuose stovėdavo identišką funkciją atliekančios krosnys, reikalaujančios nuolatinio „maitinimo“ malkomis, tai šiandien šildymo sistemos tipą galima rinktis kur kas laisviau, orientuojantis į individualius norus ir galimybes.

Skaityti plačiau


Vonios kambario maišytuvų tipai arba kaip nepasimesti įrangos pasiūloje?

Šiuolaikinis vonios kambarys – tai nepriekaištingo dizaino ir modernių sprendimų sintezė, sukurta maksimaliam jūsų komfortui ir patogumui. Neatsiejama šios erdvės dalis – prie išrankiausių gyventojų poreikių prisitaikantys vonios kambario maišytuvai. Tobulo dizaino, intuityvaus valdymo, išmaniųjų technologijų derinys siūlo apgalvotus sprendimus kiekvieno pirkėjo norams. „Vilpros“ specialistai primena, kad vertindami maišytuvus, turėtume atsižvelgti ne tik į jų dizainą, dydį ar valdymą, bet ir į techninę charakteristiką.

Skaityti plačiau


Rugsėjo 21 d. skelbiamas naujas APVA kvietimas norintiems įsirengti nuosavą saulės elektrinę

Augant alternatyviosios energetikos galimybėms, įsigyti nuosavą saulės elektrinę tapo gerokai paprasčiau, o sumažėjusiomis sąskaitomis už elektrą galima džiaugtis iškart. Įsirengę saulės elektrinę, tampate praktiškai nebepriklausomi nuo elektros tinklų ir nuolatinių jų kainų kitimų.

Skaityti plačiau


Sensoriniai vandens maišytuvai – daugiau funkcionalumo ir švaros, mažiau išlaidų ir vandens švaistymo

Virtuvėje praleidžiame gana daug laiko – čia ruošiame maistą, plauname indus ir produktus, muiluojamės rankas, kai susitepame ar grįžtame iš lauko. Kad galėtume jaustis patogiai, viskas čia turi būti suderinta, funkcionalu ir apgalvota. Dėl šios priežasties didieji virtuvės santechnikos gamintojai vis daugiau investuoja į sensorinius vandens maišytuvus, siūlydami unikalius, apgalvotus ir praktiškus sprendimus kasdieniams gyventojų poreikiams, kurie suteikia funkcinio patogumo, taupo mūsų laiką ir leidžia kur kas ekonomiškiau naudoti vandenį.

Skaityti plačiau


Pasaulinėje rinkoje lyderiaujantys saulės elektrinių gamintojai

Nuosava saulės elektrinė leidžia savarankiškai pasigaminti kasdieniams buities poreikiams reikalingą elektros energiją. Ant stogo ar žemės sumontuoti saulės moduliai didina nepriklausomybę nuo elektros energijos tinklų, užtikrina mažesnes elektros energijos sąskaitas ir leidžia mėgautis visais alternatyviosios energetikos privalumais. „Vilpra“ atstovai primena, kad norint, jog įranga atitiktų jai keliamus kokybės reikalavimus, svarbu bendradarbiauti su šios srities specialistais, galinčiais suteikti išsamias konsultacijas, pasiūlyti individualius poreikius atitinkančią saulės elektrinę ir jos montavimo sprendimus, suteikti garantinę ir pogarantinę priežiūrą.

Skaityti plačiau


Saulės elektrinės įrengimas gavus APVA paramą ir įsigyjant lizingu

Turėdami nuosavą saulės elektrinę prisidedate prie alternatyviosios energetikos plėtojimo Lietuvoje, tampate nebepriklausomi nuo elektros tinklų gaminamos energijos ir galite visus metus naudotis atsinaujinančios energetikos privalumais. Be to, saulės elektrinės įrengimas namuose yra viena saugiausių ir pelningiausių investicijų – skaičiuojama, kad jos pagaminta energija yra maždaug 3 kartus pigesnė, lyginant su elektros tinklų kainomis.

Skaityti plačiau


„Vilpros“ patarimai, kaip pasirinkti oro kondicionierių

Tvankiomis vasaros dienomis net ir atviri langai negali suteikti tiek gaivos, kiek norėtume. Priešingai, – neretai pravėrus langą namuose pasidaro dar tvankiau. Kovai su alinančiu karščiu naudojami modernūs oro kondicionieriai, kurie, išsiskirdami universaliu pritaikymu, tampa praktišku sprendimu visiems metų laikams, – kai orai už lango atvėsta, kondicionierius taps puikiu šilumos šaltiniu.

Skaityti plačiau


Malkinės ir anglinės lauko kepsninės – kaip išsirinkti?

Nusprendę įsigyti lauko kepsninę ar grilių, iš anksto pagalvokite, ką ketinate gaminti ir kaip dažnai tai darysite. Malkomis ir anglimi kūrenamos kepsninės ir griliai užtikrina puikų maisto skonį ir visų pamėgtą dūmo aromatą, tačiau vieno atsakymo, kuri lauko kepsninė yra geriausia, paprasčiausiai nėra. Viskas priklauso nuo jūsų pomėgių ir laiko, – ar gamindami mėgstate eksperimentuoti, o gal ieškote praktiško sprendimo, su kuriuo maisto ruošimas užtruktų gerokai trumpiau?

Skaityti plačiau


Natūralus vėdinimas vs. mechaninis vėdinimas. Ką ir kada rinktis?

Turbūt esate girdėję: kam reikalingos vėdinimo sistemos – juk galime plačiai praverti langus ir džiaugtis grynu oru, kaip darė mūsų tėvai ar seneliai? Vis dėlto, „Vilpros“ ekspertai atkreipia dėmesį, kad laikai gerokai pasikeitė, ir reikalavimai, keliami namams, – taip pat.

Skaityti plačiau


Dekoratyviniai lauko židiniai – poilsio erdvė po atviru dangumi

Jaukūs vakarai gryname ore ir natūralios liepsnos grožis – tai užburiančios akimirkos, kurias norėtųsi sustabdyti. Dekoratyviniai lauko židiniai, stilingai puošiantys kiemo erdvę, tampa svarbiausiu traukos objektu, prie kurio kviečiami svečiai, leidžiami vakarai su šeima ir mėgaujamasi žavingu ugnies šokiu. Nuosavoje poilsio erdvėje su lauko židiniu malonu sutikti ne tik vasaros naktis, bet ir žvarbesnius vakarus.

Skaityti plačiau


Kaip sukurti ir palaikyti tinkamą mikroklimatą namuose?

Kad mūsų savijauta būtų gera kiekvieną dieną, kad išliktume žvalūs, energingi ir darbingi, būtina užtikrinti tinkamą mikroklimatą namuose. Šiandien oro kondicionavimui ir valymui, drėgmės palaikymui ir apsaugai nuo įvairių mikroorganizmų naudojami inovatyvūs oro kondicionieriai ir šilumos siurbliai.

Skaityti plačiau


Ateities energija namuose: kaip įdarbinti saulę?

Brangstant elektros energijai ir augant CO2 kiekiui, gyventojų žvilgsniai vis dažniau krypsta į atsinaujinančius energijos šaltinius ir inovatyvius saulės modulius, kurie gali būti montuojami į nedideles elektrines šalia namo, ant pastato stogo ar fasado. Kiekvienais metais augant elektros kainai, investicijos, skirtos žaliesiems saulės moduliams, atsiperka vis greičiau.

Skaityti plačiau


Kodėl ir kaip alternatyvi energetika tampa mūsų kasdienybės dalimi?

Europos šalys, siekdamos užtikrinti efektyvesnius atsinaujinančius energijos šaltinius, vis daugiau investuoja į inovacijas, plečia technologines galimybes ir ieško ne tik pramonei, bet ir namų aplinkai tinkančių sprendimų. Nenuostabu, kad atsinaujinantys energijos šaltiniai tampa aktualūs ir Lietuvos gyventojams. Ir ne tik kaip būdas užsidirbti, bet ir kaip galimybė šias technologijas pasitelkti kasdienėje buityje. Vėjo malūnai ir saulės elektrinių parkai Lietuvoje tampa gana įprastu vaizdu, tuo pačiu sparčiai auga ir poreikis saulės moduliai, taip pat biokurą naudojantiems židiniams ar energiją tausojantiems šilumos siurbliams.

Skaityti plačiau


Oro kondicionavimas namuose: kodėl tai svarbu ir kokią įrangą pasirinkti?

Kondicionierius šiandien nebėra tik komforto prekė – tai būtina įranga, padedanti palaikyti sveiką, komfortišką ir gaivią namų aplinką. Šiuolaikiniai oro kondicionieriai ne tik vėsina, sausina ar šildo orą, bet ir prisotina jį deguonimi, jonais, kovoja su grybeliais, bakterijomis, neutralizuoja alergenus bei kitas žmogaus sveikatai pavojingas daleles. Kodėl oro kondicionavimas namuose tampa būtinybe?

Skaityti plačiau


Pakabinamas ar pastatomas unitazas? „Vilpros“ specialistų rekomendacijos

Unitazas yra svarbi vonios kambario įrangos dalis, be kurios neįsivaizduojamas nei vienas būstas. Pažangūs gamintojų sprendimai ir auganti prekių pasiūla šiandien suteikia itin plačias pasirinkimo galimybes, prisitaikančias prie individualių pirkėjų poreikių ir vonios kambario estetinių reikalavimų. Kadangi unitazas nėra ta prekė, kuri būtų dažnai keičiama ir atnaujinama, svarbu įsigyti įrangą, kuri Jus džiugintų aukšta kokybe, patikimumu ir ilgaamžiškumu.

Skaityti plačiau


Alternatyvi energetika Jūsų namuose – šilumos siurbliai oras-vanduo

Galvodami apie šildymo sistemą namuose, vis daugiau žmonių ieško ekologiškų, inovatyvių ir taupių sprendimų. Pastaruoju metu aktyviau kalbama apie energetinės nepriklausomybės didinimą, panaudojant alternatyviosios energetikos laimėjimus. Vis dėlto, paprastam vartotojui kyla gana daug klausimų, pvz., kurie sprendimai iš tiesų yra finansiškai naudingi? Ar techninis projekto įgyvendinimas yra įmanomas nuosavame name? Kaip neapsigauti vertinant itin didelę įrenginių pasiūlą?

Skaityti plačiau


Patalpų vėdinimas su rekuperacija: ką svarbu žinoti?

Šiuolaikinės vėdinimo sistemos yra svarbiausias patalpų oro kokybės gerinimo sprendimas, užtikrinantis maksimalų komfortą ir žmogaus organizmui reikalingą mikroklimatą. Tinkamai įrengta rekuperacinė sistema sugrąžina iki 95 proc. šilumos ir prisideda prie sveikesnės gyvensenos. Moksliniai tyrimai rodo, kad lauke esančio oro drėgmės ir sudėties parametrai yra aukštų kokybinių rodiklių, todėl šio oro tiekimas į patalpas gerina bendrą savijautą, be to, nuolatinė oro cirkuliacija padeda šalinti namuose susikaupusią drėgmę ir kvapus.

Skaityti plačiau


Kaip išsirinkti patikimą dušo sistemą? Dušo sistemų tipai ir funkcionalumas

Dušo sistemų variacijos, jų modeliai ir funkcionalumas gali sukelti rimtų sunkumų, ieškant Jūsų namams tinkamiausio sprendimo. „Vilpros“ ekspertai teigia, kad svarbiausia įvertinti dušo sistemos patogumą, tačiau, žinoma, negalima pamiršti ir dizaino sprendimų, padedančių formuoti bendrąją vonios kambario estetiką.

Skaityti plačiau


Praktiškas šilumos šaltinis namuose: krosnelių tipai ir jų pasirinkimo galimybės

Ugnies dovanojama šiluma ir jaukumas padeda sukurti išskirtinę atmosferą namuose ir tampa puikia alternatyva tradiciniams šildymo sprendimams. Ne veltui Skandinavijoje židinių ar krosnelių įrengimas yra būtina priemonė, galinti padėti tuomet, kai sutrinka elektros energijos tiekimas ar šilumos siurblių darbas. Lietuvoje židiniai ir krosnelės montuojami siekiant sumažinti šilumos sąskaitas ir tuo pačiu tampa traukos objektu, prie kurio malonu leisti vakarus su draugais ar šeimos nariais. Suprasdama skirtingus pirkėjų poreikius, „Vilpra“ siūlo išskirtinai platų židinių ir krosnelių asortimentą, prisitaikantį prie individualių gyvenamosios erdvės reikalavimų.

Skaityti plačiau


Atnaujinkite neefektyvias šildymo sistemas be didelių investicijų

Keičiantis gyvenimo sąlygoms, šilumos sistemos atnaujinimas tampa aktualus ne tik APVA kompensaciją gavusiems asmenims, bet ir didesnio efektyvumo savomis lėšomis siekiantiems gyventojams, naudojantiems pasenusius ir neefektyvius šildymo sprendimus.

Skaityti plačiau


Vonios kambario įrengimo ABC: vonia ar dušo kabina?

Šiuolaikinis vonios kambarys – tai stilingai įrengta patalpa, kurioje galime ne tik nusiprausti, bet ir pailsėti po sunkių dienos darbų. Suplanuoti funkcionalų, komfortišką ir akiai malonų vonios kambarį – nelengva užduotis. Kaip teigia vonios kambario ekspertai, nusprendę įsirengti ar atnaujinti vonios kambarį, turėtume pradėti nuo kelių esminių klausimų:

Skaityti plačiau


Židiniai interjere – Jūsų namų jaukumas ir šiluma

Nuo seniausių laikų ugnis šildė mūsų namus ir atliko svarbų sakralinį vaidmenį. Nors gyvenimas keičiasi, ugnis vis dar išlieka ypatingai svarbi. Šiandien net ir pačiame moderniausiame interjere galima sutikti rusenantį židinį, kuris tampa pagrindiniu būsto akcentu. Jau daugiau nei 10 metų židinius ir krosneles siūlanti UAB „Vilpra“, atsižvelgdama į nuolatos augančius klientų poreikius, pristato technologiškai pažangius, išskirtinio dizaino, lengvai pritaikomus židinius, kurie savo vietą atras tiek naujame nuosavame name, tiek jaukiame senamiesčio daugiabutyje.

Skaityti plačiau