Praktiniai patarimai

Atnaujinkite neefektyvias šildymo sistemas be didelių investicijų

Keičiantis gyvenimo sąlygoms, šilumos sistemos atnaujinimas tampa aktualus ne tik APVA kompensaciją gavusiems asmenims, bet ir didesnio efektyvumo savomis lėšomis siekiantiems gyventojams, naudojantiems pasenusius ir neefektyvius šildymo sprendimus.

Skaityti plačiau


Vonios kambario įrengimo ABC: vonia ar dušo kabina?

Šiuolaikinis vonios kambarys – tai stilingai įrengta patalpa, kurioje galime ne tik nusiprausti, bet ir pailsėti po sunkių dienos darbų. Suplanuoti funkcionalų, komfortišką ir akiai malonų vonios kambarį – nelengva užduotis. Kaip teigia vonios kambario ekspertai, nusprendę įsirengti ar atnaujinti vonios kambarį, turėtume pradėti nuo kelių esminių klausimų:

Skaityti plačiau


Židiniai interjere – Jūsų namų jaukumas ir šiluma

Nuo seniausių laikų ugnis šildė mūsų namus ir atliko svarbų sakralinį vaidmenį. Nors gyvenimas keičiasi, ugnis vis dar išlieka ypatingai svarbi. Šiandien net ir pačiame moderniausiame interjere galima sutikti rusenantį židinį, kuris tampa pagrindiniu būsto akcentu. Jau daugiau nei 10 metų židinius ir krosneles siūlanti UAB „Vilpra“, atsižvelgdama į nuolatos augančius klientų poreikius, pristato technologiškai pažangius, išskirtinio dizaino, lengvai pritaikomus židinius, kurie savo vietą atras tiek naujame nuosavame name, tiek jaukiame senamiesčio daugiabutyje.

Skaityti plačiau


Populiariausi klausimai, kylantys prieš montuojant radiatorius

Vasaros metu namie vyksta daug remonto darbų. Vieni iš jų gali būti radiatorių statymas, montavimas. Į dažniausiai bekylančius klausimus atsako UAB „Vilpra“ specialistai.

Skaityti plačiau


Kokį namo šildymą pasirinkti?

Pastaruoju metu individualių namų statybos sektoriuje populiariausi namai su nedideliu gyvenamuoju plotu, t.y. 60 - 120 m2. Taupant vietą dažnai nenumatoma vietos katilinei, o šildymo plotas sąlyginai yra nedidelis. Tačiau pagal jau anksčiau minėtus kriterijus, kieto kuro katilas automatiškai netinka, nes jam įrengti reikia numatyti atskirą patalpą bei nemažą vietą malkoms sandėliuoti. Neišvengiamai reikės susitaikyti su kūriko darbu. Taip pat turės būti įrengtas dūmtraukis.

Skaityti plačiau


Ar šildymas šilumos siurbliu oras - oras gali būti alternatyva kitiems šildymo būdams?

Lietuvoje vis labiau populiarėja šilumos siurbliai oras - oras. Šiais įrenginiais ne tik vėsinamas oras vasarą, tačiau galima šildyti patalpas pereinamuoju laikotarpiu rudenį ar pavasarį. Oras - oras sistemos tinka tiek individualiuose namuose, tiek daugiabučiuose gyvenantiems žmonėms.

Skaityti plačiau


Šildymo problemos: trumpas sprendimų gidas

Žiemos šalčius smagiausia pasitikti šiltuose namuose, pernelyg nesijaudinant dėl nepakankamo šilumos kiekio. Deja, bet daliai žmonių kiekvieną žiemą tenka susidurti su šildymo sistemų problemomis: rūdija ir užšąla vamzdžiai, nešildo nuorinti radiatoriai, ne taip kaip norėtųsi šildo krosnelės – ir tai dar ne galutinis sąrašas. Patariame kaip atpažinti šildymo sistemų problemas bei kaip jas spręsti.

Skaityti plačiau


Įdėklų į kaminus nauda

Kamino reikšmė ypatingai išryškėja šildymo sezono metu – gerai įrengtas ir prižiūrima sistema netaps papildomu trukdžiu. Be abejonės, geriausias kaminas yra tas, apie kurį naudojantis reikia galvoti mažiausiai. Ką reikėtų žinoti apie kaminus pataria kalbinti ekspertai.

Skaityti plačiau


Svarbiausi kriterijai renkantis maišytuvą voniai

Nors vandens maišytuvas bet kokio dydžio vonioje yra pakankamai mažas įtaisas, tačiau nesuderintas su vonios interjeru, šis įtaisas vizualiai atkreips į save dėmesį. Vis dėlto, jį renkatės kaip funkcinį prietaisą, todėl derindami prie vonios interjero, nepamirškite svarbiausios maišytuvo funkcijos – leisti jums naudotis karštu ir šaltu vandeniu. Kokie svarbiausi kriterijai renkantis vonios maišytuvą? Į šiuos klausimus atsako kalbinti ekspertai.

Skaityti plačiau