Praktiniai patarimai

Oro kondicionavimas namuose: kodėl tai svarbu ir kokią įrangą pasirinkti?

Kondicionierius šiandien nebėra tik komforto prekė – tai būtina įranga, padedanti palaikyti sveiką, komfortišką ir gaivią namų aplinką. Šiuolaikiniai oro kondicionieriai ne tik vėsina, sausina ar šildo orą, bet ir prisotina jį deguonimi, jonais, kovoja su grybeliais, bakterijomis, neutralizuoja alergenus bei kitas žmogaus sveikatai pavojingas daleles. Kodėl oro kondicionavimas namuose tampa būtinybe?

Skaityti plačiau


Pakabinamas ar pastatomas unitazas? „Vilpros“ specialistų rekomendacijos

Unitazas yra svarbi vonios kambario įrangos dalis, be kurios neįsivaizduojamas nei vienas būstas. Pažangūs gamintojų sprendimai ir auganti prekių pasiūla šiandien suteikia itin plačias pasirinkimo galimybes, prisitaikančias prie individualių pirkėjų poreikių ir vonios kambario estetinių reikalavimų. Kadangi unitazas nėra ta prekė, kuri būtų dažnai keičiama ir atnaujinama, svarbu įsigyti įrangą, kuri Jus džiugintų aukšta kokybe, patikimumu ir ilgaamžiškumu.

Skaityti plačiau


Alternatyvi energetika Jūsų namuose – šilumos siurbliai oras-vanduo

Galvodami apie šildymo sistemą namuose, vis daugiau žmonių ieško ekologiškų, inovatyvių ir taupių sprendimų. Pastaruoju metu aktyviau kalbama apie energetinės nepriklausomybės didinimą, panaudojant alternatyviosios energetikos laimėjimus. Vis dėlto, paprastam vartotojui kyla gana daug klausimų, pvz., kurie sprendimai iš tiesų yra finansiškai naudingi? Ar techninis projekto įgyvendinimas yra įmanomas nuosavame name? Kaip neapsigauti vertinant itin didelę įrenginių pasiūlą?

Skaityti plačiau


Patalpų vėdinimas su rekuperacija: ką svarbu žinoti?

Šiuolaikinės vėdinimo sistemos yra svarbiausias patalpų oro kokybės gerinimo sprendimas, užtikrinantis maksimalų komfortą ir žmogaus organizmui reikalingą mikroklimatą. Tinkamai įrengta rekuperacinė sistema sugrąžina iki 95 proc. šilumos ir prisideda prie sveikesnės gyvensenos. Moksliniai tyrimai rodo, kad lauke esančio oro drėgmės ir sudėties parametrai yra aukštų kokybinių rodiklių, todėl šio oro tiekimas į patalpas gerina bendrą savijautą, be to, nuolatinė oro cirkuliacija padeda šalinti namuose susikaupusią drėgmę ir kvapus.

Skaityti plačiau


Kaip išsirinkti patikimą dušo sistemą? Dušo sistemų tipai ir funkcionalumas

Dušo sistemų variacijos, jų modeliai ir funkcionalumas gali sukelti rimtų sunkumų, ieškant Jūsų namams tinkamiausio sprendimo. „Vilpros“ ekspertai teigia, kad svarbiausia įvertinti dušo sistemos patogumą, tačiau, žinoma, negalima pamiršti ir dizaino sprendimų, padedančių formuoti bendrąją vonios kambario estetiką.

Skaityti plačiau


Praktiškas šilumos šaltinis namuose: krosnelių tipai ir jų pasirinkimo galimybės

Ugnies dovanojama šiluma ir jaukumas padeda sukurti išskirtinę atmosferą namuose ir tampa puikia alternatyva tradiciniams šildymo sprendimams. Ne veltui Skandinavijoje židinių ar krosnelių įrengimas yra būtina priemonė, galinti padėti tuomet, kai sutrinka elektros energijos tiekimas ar šilumos siurblių darbas. Lietuvoje židiniai ir krosnelės montuojami siekiant sumažinti šilumos sąskaitas ir tuo pačiu tampa traukos objektu, prie kurio malonu leisti vakarus su draugais ar šeimos nariais. Suprasdama skirtingus pirkėjų poreikius, „Vilpra“ siūlo išskirtinai platų židinių ir krosnelių asortimentą, prisitaikantį prie individualių gyvenamosios erdvės reikalavimų.

Skaityti plačiau


Atnaujinkite neefektyvias šildymo sistemas be didelių investicijų

Keičiantis gyvenimo sąlygoms, šilumos sistemos atnaujinimas tampa aktualus ne tik APVA kompensaciją gavusiems asmenims, bet ir didesnio efektyvumo savomis lėšomis siekiantiems gyventojams, naudojantiems pasenusius ir neefektyvius šildymo sprendimus.

Skaityti plačiau


Vonios kambario įrengimo ABC: vonia ar dušo kabina?

Šiuolaikinis vonios kambarys – tai stilingai įrengta patalpa, kurioje galime ne tik nusiprausti, bet ir pailsėti po sunkių dienos darbų. Suplanuoti funkcionalų, komfortišką ir akiai malonų vonios kambarį – nelengva užduotis. Kaip teigia vonios kambario ekspertai, nusprendę įsirengti ar atnaujinti vonios kambarį, turėtume pradėti nuo kelių esminių klausimų:

Skaityti plačiau


Židiniai interjere – Jūsų namų jaukumas ir šiluma

Nuo seniausių laikų ugnis šildė mūsų namus ir atliko svarbų sakralinį vaidmenį. Nors gyvenimas keičiasi, ugnis vis dar išlieka ypatingai svarbi. Šiandien net ir pačiame moderniausiame interjere galima sutikti rusenantį židinį, kuris tampa pagrindiniu būsto akcentu. Jau daugiau nei 10 metų židinius ir krosneles siūlanti UAB „Vilpra“, atsižvelgdama į nuolatos augančius klientų poreikius, pristato technologiškai pažangius, išskirtinio dizaino, lengvai pritaikomus židinius, kurie savo vietą atras tiek naujame nuosavame name, tiek jaukiame senamiesčio daugiabutyje.

Skaityti plačiau


Populiariausi klausimai, kylantys prieš montuojant radiatorius

Vasaros metu namie vyksta daug remonto darbų. Vieni iš jų gali būti radiatorių statymas, montavimas. Į dažniausiai bekylančius klausimus atsako UAB „Vilpra“ specialistai.

Skaityti plačiau


Ar šildymas šilumos siurbliu oras - oras gali būti alternatyva kitiems šildymo būdams?

Lietuvoje vis labiau populiarėja šilumos siurbliai oras - oras. Šiais įrenginiais ne tik vėsinamas oras vasarą, tačiau galima šildyti patalpas pereinamuoju laikotarpiu rudenį ar pavasarį. Oras - oras sistemos tinka tiek individualiuose namuose, tiek daugiabučiuose gyvenantiems žmonėms.

Skaityti plačiau


Šildymo problemos: trumpas sprendimų gidas

Žiemos šalčius smagiausia pasitikti šiltuose namuose, pernelyg nesijaudinant dėl nepakankamo šilumos kiekio. Deja, bet daliai žmonių kiekvieną žiemą tenka susidurti su šildymo sistemų problemomis: rūdija ir užšąla vamzdžiai, nešildo nuorinti radiatoriai, ne taip kaip norėtųsi šildo krosnelės – ir tai dar ne galutinis sąrašas. Patariame kaip atpažinti šildymo sistemų problemas bei kaip jas spręsti.

Skaityti plačiau


Įdėklų į kaminus nauda

Kamino reikšmė ypatingai išryškėja šildymo sezono metu – gerai įrengtas ir prižiūrima sistema netaps papildomu trukdžiu. Be abejonės, geriausias kaminas yra tas, apie kurį naudojantis reikia galvoti mažiausiai. Ką reikėtų žinoti apie kaminus pataria kalbinti ekspertai.

Skaityti plačiau