Praktiškas šilumos šaltinis namuose: krosnelių tipai ir jų pasirinkimo galimybės

Ugnies dovanojama šiluma ir jaukumas padeda sukurti išskirtinę atmosferą namuose ir tampa puikia alternatyva tradiciniams šildymo sprendimams. Ne veltui Skandinavijoje židinių ar krosnelių įrengimas yra būtina priemonė, galinti padėti tuomet, kai sutrinka elektros energijos tiekimas ar šilumos siurblių darbas. Lietuvoje židiniai ir krosnelės montuojami siekiant sumažinti šilumos sąskaitas ir tuo pačiu tampa traukos objektu, prie kurio malonu leisti vakarus su draugais ar šeimos nariais. Suprasdama skirtingus pirkėjų poreikius, „Vilpra“ siūlo išskirtinai platų židinių ir krosnelių asortimentą, prisitaikantį prie individualių gyvenamosios erdvės reikalavimų.

Kuo židiniai skiriasi nuo krosnelių?

Židiniai, kurie šilumą sulaiko viduje, paprastai montuojami erdviuose namuose, kai siekiama apšildyti visus kambarius, todėl jų įrengimas mažesnės kvadratūros butuose yra neracionalus. Tokiu atveju pasirenkamos modernios krosnelės, kurios šilumą skleidžia tiesiogiai nuo savęs, konvekciniu būdu. Šiuo atveju svarbu atsižvelgti ir į praktinę minėtojo sprendimo pusę: įrengti židinį kainuoja net kelis kartus brangiau nei kokybišką ir ilgaamžę krosnelę. Tiesa, UAB „Vilpros“ generalinis direktorius Martynas Vėgėlė primena, kad paprastai krosnelės tarnauja ne kaip pagrindinis, o kaip papildomas šilumos šaltinis ir yra montuojamos tais atvejais, kai pageidaujama elegantiško, nedidelio židinio be sudėtingų montavimo darbų ir itin didelių investicijų.
Didžiausias krosnelių privalumas – jų elegantiškas dizainas ir itin paprasta eksploatacija. Patalpoje krosnelės užima nedaug vietos, jos lengvai ir greitai prijungiamos prie kamino. Be to, moderni įranga pasižymi aukštu šilumos atidavimo koeficientu, o gražiai krosnelių liepsnai užtenka mažo kiekio sausų malkų.
Krosneles galima statyti bet kurioje patalpoje, kurioje yra galimybė prijungti dūmtraukį. Tai vienas paprasčiausių ir lengviausiai įgyvendinamų sprendimų, kuris namų erdvei suteikia išskirtinio jaukumo ir elegancijos. Atsižvelgiant į nuolatos augančius klientų poreikius, „Vilpros“ asortimente siūlomos įvairių dydžių, formų ir galios krosnelės, kurių apdailos sprendimai atrodys puikiai tiek klasikiniame, tiek moderniame interjere.

Krosnelių pasirinkimo ABC

Kaip ir renkantis bet kurį šildymo įrenginį, perkant krosnelę, svarbiausia nuspręsti, kokios galios įranga Jums reikalinga. Kadangi krosnelės montavimui reikalingas dūmtraukis, būtina įvertinti tiek jo skersmenį, tiek jungimo būdą (dūmtraukis gali būti prijungiamas iš viršaus arba nugarinės krosnelės dalies). Būtina atsižvelgti ir į krosnelės konstrukciją, kūrenimo tipą, gamintoją bei dizaino sprendimus.
KETAUS IR PLIENO KONSTRUKCIJOS. Ketinės krosnelės yra puikus sprendimas patalpų apšildymui. Kadangi ketus greitai įkaista ir staigiai spinduliuoja šilumą, ketinės krosnelės tinka patalpoms, kurias reikia greitai įšildyti.  Dėl šios priežasties dauguma ketinių krosnelių yra didesnės galios. Plieninės krosnelės dažniausiai rekomenduojamos vidutinių ir mažesnių patalpų apšildymui. Kadangi plienas yra lengviau apdirbamas nei ketus, šių krosnelių pasirinkimas yra įvairesnis, pirkėjui suteikiant laisvesnes galimybes rinktis apdailos ir stiklo formos sprendimus, taip pat – apšildymo būdą (krosnelės gali būti su ortakiais, išvestais į kitas patalpas, ar šilumokaičiu, kuris pašildytų vandenį centrinei šildymo sistemai).
GAMINTOJAS. Siekdama užtikrinti maksimaliai aukštą kokybę, „Vilpra“ bendradarbiauja su laiko patikrintais ir visoje Europoje gerai žinomais krosnelių gamintojais, gebančiais savo pirkėjui pasiūlyti tai, kas geriausia.
•    Prancūziškos „Seguin“ ketaus krosnelės gaminamos su dviguba galine sienele. Priklausomai nuo individualių poreikių, klientai gali rinktis krosnelės emalio spalvą. Šiose krosnelėse yra dvigubo degimo sistema, todėl šilumos išskiriama daugiau, o malkų sunaudojama mažiau. Oras degimui yra tiekiamas iš lauko ar šalia esančios patalpos, todėl viduje esantis oras išlieka šviežias. Šių krosnelių efektyvumas siekia iki 82 proc.
•    Tarptautinį pripažinimą pelniusi slovakų įmonė „Thorma“ siūlo platų plieninių krosnelių su šamotinėmis plytomis dengtomis degimo kameromis asortimentą. Gamintojas siūlo rinktis ir iš įvairių apdailos (spalvingų keraminių plytelių, nerūdijančio plieno dekoro) galimybių, įgyvendindamas unikalius dizaino sprendimus nuo kuklių, tik šildymui skirtų gaminių iki išskirtiniu interjero akcentu tampančių krosnelių. Pirkėjams taip pat siūlomos ir ekstravagantiškos viryklės su orkaitėmis, kurios gali būti naudojamos valgiui ruošti ar patalpoms šildyti. Krosnelių galingumas – nuo 4 iki 9 kW, o naudingumas siekia net 84 proc.
•    Vienas žinomiausių čekiškų židinių krosnelių gamintojų „Romotop“ siūlo šiuolaikiško ir elegantiško dizaino krosneles, kurių efektyvumas siekia iki 82 proc. Šios krosnelės puikiai tinka naudoti pereinamuoju laikotarpiu, kai šildymas katilu yra neekonomiškas. „Romotop“ krosnelės gaminamos iš 2–4 mm storio plieno su ketine degimo kamera ir šamotinių plytų. Tai išraiškingo dizaino krosnelės, prisitaikančios prie individualaus interjero reikalavimų (klientai gali rinktis iš 30 keramikos, 2-ų akmens spalvų). Nors šios krosnelės turi didelį stiklą (neretai – lenktos formos), durelės išlieka hermetiškos, kadangi prie korpuso prisispaudžia daugelyje vietų. Centrinis oro padavimas šiose krosnelėse gali būti prijungiamas iš apačios ar galo, tokiu būdu patalpoje esantis oras išlieka šviežias. Kai kurios krosnelės turi įmontuotas malkines, o degimo intensyvumas reguliuojamas oro padavimo rankenėle. Naudojant krosneles su įmontuotais šilumokaičiais, galima šildyti virtuvėje ar vonios kambaryje naudojamą vandenį, be to, šios krosnelės gali būti naudojamos kaip gretutinė patalpų šildymo priemonė.
•    „Vilpros“ asortimente rasite ir aukštais eksploataciniais rodikliais pasižyminčius „NIBE Heating“ – malkomis kūrenamų krosnelių lyderio Švedijoje – gaminius. Šios bendrovės sprendimai garsėja savo kokybe ir veiksminga degimo technologija. Krosnelės atitinka ypač aukštus aplinkosaugos reikalavimus ir mažas emisijos normas, nepriklausomai nuo šildymo galios. Visos krosnelės išbandytos ir patvirtintos tarptautiniais kokybės standartais. Siekiant pasiūlyti individualius sprendimus konkrečiam atvejui, siūlomos trijų tipų viršutinės krosnelės dalys: ketaus, muilo akmens ar kelių sluoksnių plieno, o moderni švaraus stiklo sistema leidžia mėgautis ryškiu ugnies vaizdu.
•    Vokietijos gamintojas „Spartherm“ sujungia stilingą ir nesenstantį dizainą su novatoriškomis technologijomis. „Spartherm“ krosnelės garantuoja ne mažesnį nei 80 proc. efektyvumą. Kai kurias krosneles galima pasukti, kad ugnis būtų matoma iš bet kurios kambario vietos. Kadangi krosnelių stiklas neapsineša suodžiais, pro jį matomas vaizdas visuomet atrodo nepriekaištingai. Be to, „Spartherm“ krosnelės turi ypatingas rankenėles, kurias siekiama užpatentuoti. Oro tiekimo anga išeina tiesiai į lauką arba į kitą patalpą, todėl kambaryje oras išlieka šviežias ir gaivus.
•    Prancūzų prekės ženklas „Invicta“ yra vienas stipriausių ketinių krosnelių gamintojų visoje Europoje, ne vienerius metus sėkmingai derinantis modernias technologijas ir išskirtinį krosnelių dizainą. „Invicta“ siūlo dizainerių sukurtas netradicinės ir modernios formos ketines krosneles plokščiais, lenktais, kampiniais ir dvipusiais stiklais. Krosnelės su dvigubu degimu leidžia efektyviai padidinti šilumos efektyvumą ir mažina aplinkos taršą, o dvigubo stiklo apipūtimo sistema neleidžia ant stiklo nusėsti suodžiams.
DIZAINAS, DYDIS, APDAILA. Krosnelė namuose visuomet taps traukos objektu, kuriam teks pagrindinis dėmesys. Dėl šios priežasties svarbu įvertinti, kokio dydžio ir dizaino krosnelė turėtų būti įrengiama Jūsų namuose. Krosnelės gali skirtis savo dydžiu, spalva, stiklo forma (stiklas gali būti tiesus, lenktas ar kampinis), apdailos medžiagomis. Paprastai klasikinio stiliaus interjere statomos senovinio stiliaus ketaus krosnelės, neretai puošiamos įvairiais ornamentais. Modernios plieninės krosnelės dažniausiai įrengiamos šiuolaikinio stiliaus erdvėje, jos dažniausiai pasižymi aptakiomis formomis, modernaus dizaino stiklu. „Atsižvelgdami į nuolatos griežtėjančius aplinkosaugos reikalavimus, siekdami tausoti aplinką ir tausoti gamtą, savo klientams siūlome ir ECO DESIGN standartus atitinkančius krosnelių modelius“ (M. Vėgėlė).

Kokybė, estetika ir šiluma – krosnelės, prisitaikančios prie Jūsų!

Krosnelės yra praktiškas ir ekonomiškas sprendimas, puikiai tinkantis butuose ir mažesnės kvadratūros namuose. Kadangi daugelio krosnelių oras degimui yra paduodamas iš lauko, patalpos oras išlieka šviežias, užtikrindamas maksimalų komfortą ir leisdamas mėgautis jaukia šiluma. Platus modelių ir dizaino pasirinkimas „Vilproje“ padės įgyvendinti pasirinktas interjero idėjas. Klauskite ir mes Jums padėsime! Ilgametė mūsų patirtis ir platus partnerių tinklas leidžia pasiūlyti tai, kas geriausia. Krosnelėms suteikiame ilgametę kokybės garantiją ir užtikriname, kad mūsų partneriai padės atlikti visus montavimo darbus, maksimaliai sumažindami Jūsų rūpesčių bagažą.