Dujiniai kondensaciniai katilai – universalus Jūsų namų šildymo sprendimas

Dujiniai kondensaciniai katilai yra vienas patraukliausių sprendimų namų šildymui, ypač tuomet, jei jūsų namuose jau yra įvestos gamtinės dujos. Skirtingai nei kietojo kuro šildymo įrenginiai, kondensaciniai katilai nereikalauja nei nuolatinio stebėjimo, nei reguliaraus papildymo kuru. Jų veikimo principas yra visiškai automatizuotas, todėl katilo priežiūra tampa minimali. Taip pat išsprendžiama ir kietojo kuro sandėliavimo problema.
Tradiciniuose katiluose, ypač atmosferiniuose dujiniuose katiluose, šildymo proceso metu didelis šilumos kiekis išsiskiria į kaminą. Tuo tarpu dujiniuose kondensaciniuose katiluose yra naudojamos inovatyvios technologijos, kondensuojančios degimo atliekų energiją. Jos leidžia taupyti kurą ir dar labiau padidina kondensacinių katilų veikimo efektyvumą, kuris (sumontavus žemos temperatūros šildymo sistemoje), gali viršyti 100 %. Šie katilai yra ir daug taupesni kuro sunaudojimo atžvilgiu, t. y. kuro sąnaudos, palyginus su įprastais konvekciniais katilais, gali būti iki 35 % mažesnės. Orientuodamasi į individualius pirkėjų poreikius, „Vilpra“ siūlo platų kondensacinių dujinių katilų asortimentą. Stebėdami klientų pirkimo įpročius, ekspertai yra linkę išskirti „Vaillant“ ir „Sime“ katilus, kurių trumpa apžvalga pateikiama žemiau. Jei turėtumėte bet kokių papildomų klausimų, kviečiame kreiptis į mūsų ekspertus platesnei konsultacijai.

Dujinių kondensacinių katilų pranašumai
Visoje Europoje sparčiai populiarėjantys dujiniai kondensaciniai katilai, visų pirma, yra vertinami dėl gerokai mažesnio kenksmingų degimo produktų išskyrimo. Antra, vartotojų lūkesčius atitinka didelis šių katilų efektyvumas, leidžiantis taupyti nuolatos brangstančias dujas. Iš tiesų, dujinių kondensacinių katilų veikimo principas nėra toks sudėtingas, prisimenant, kad kondensacija yra egzoterminis procesas, kurio metu išsiskiria šiluma. Degant dujoms, kaip ir bet kuriai kitai organinei medžiagai, susidaro anglies dioksidas ir vanduo, tuo pačiu išsiskiria didelis energijos kiekis. Išleista šiluma yra skirta apšildyti vandeniui, kuris cirkuliuoja per namo šildymo sistemą. Tuo tarpu įprastuose katiluose garas tiesiog išmetamas į atmosferą.
Degant kurui dujiniuose kondensaciniuose katiluose, panaudojama ne tik šiluma, susidaranti dujų degimo metu, bet ir papildoma energija, išgaunama vandens garams kondensuojantis iš išmetamųjų dujų. Ši technologija užtikrina labai efektyvų energijos sunaudojimą. Štai kodėl, dujiniai kondensaciniai katilai beveik visą kurą paverčia energija, pvz., rinkos lyderių gretose atsiduriantys „Vaillant“ ir „Sime“ kondensaciniai katilai, atitinkantys griežtus ES reikalavimus, 98 proc. arba daugiau sunaudotos energijos paverčia šiluma, kas leidžia kalbėti apie naudą ne tik piniginei, bet ir mus supančiai aplinkai bei klimatui.
Kalbant apie pagrindinius dujinių kondensacinių katilų pranašumus, kaip jau buvo minėta pradžioje, vienas svarbiausių šios įrangos pasirinkimo kriterijų yra maži kuro sunaudojimo rodikliai. Antra, ypatingo pirkėjų dėmesio sulaukia katilų ekologiškumo statistika. Kenksmingų medžiagų išmetimas sumažėja vidutiniškai 70 %, palyginus su tradiciniais dujiniais modeliais. Tuo pačiu, šie katilai pasižymi itin mažu triukšmo lygiu, kuris suteikia dvigubą – šilumos ir ramybės – komfortą, bei svariu ekonomiškumu, leidžiančiu per ilgą laiką sumažinti būsto šildymui skirtus kaštus.
Kokie pastatai gali būti šildomi dujomis?
•    Nauji ar renovuoti butai. Ši galimybė atsiveria dėl ergonomiškos dujinių kondensacinių katilų konstrukcijos.
•    Bendrabučiai. 
•    Privatūs namai.
•    Didelės patalpos, kurioms naudojami dideli dujiniai kondensaciniai katilai, turintys kitų įrenginių prijungimo galimybę, siekiant sukurti bendrą šilumos šaltinį, dėl kurio net ir itin dideli plotai būtų aprūpinti šiluma. 

Dujiniai kondensaciniai katilai „Vaillant“ ir „Sime“ – trumpa „Vilpros“ ekspertų apžvalga
VAILLANT. Eksploatuojant galingus katilus, nepaprastai svarbu, kad jie ne tik patikimai šildytų pastatą, bet ir pasižymėtų aukštais efektyvumo rodikliais. Didelio našumo vokiečių gamintojo „Vaillant“ kondensaciniai dujiniai katilai užima lyderio pozicijas pasaulio rinkoje tarp panašių modelių gaminių. Jų konstrukcijoje naudojami naujausi šilumos inžinerijos srities pasiekimai leido pasiekti rekordinius efektyvumo rodiklius: 97–99 %.
Daugiau nei pusėje „Vaillant“ katilų naudojama nauja drėgmės kondensacijos iš kuro degimo išmetamųjų dujų technologija. Tai leidžia gauti 14–17 % daugiau šilumos energijos, nedidinant dujų suvartojimo. Šių katilų patikimumas, ekonomiškumas ir jų teikiamas komfortas pelnė jiems pripažinimą ir klientų simpatijas. Patraukliausiomis jų savybėmis išskiriami optimalus energijos vartojimo efektyvumas ir ekologiškumas, nulemtas pačios veikimo technologijos. Pirkėjus vilioja ir mažesnės kuro sąnaudos, kurios, palyginti su senu šildymo įrenginiu, sumažėja iki 30 %.
SIME. „Fonderie Sime Spa“ (įkurta 1972 m.) yra jungtinė „Sime“ įmonių grupė, kurianti ir gaminanti sieninius bei stacionarius katilus, radiatorius ir profesionalią pramoninę šildymo įrangą, kuria pasitiki viso pasaulio vartotojai. Šis koncernas platina savo produkciją 52 pasaulio šalyse. Dujiniai katilai „Sime“ yra galios ir pažangių technologijų derinys. Nepaisant inovatyvaus ir pažangaus gamybos proceso, visi šios kompanijos gaminiai yra našūs, taupantys energiją, patikimi, lengvi ir paprastai montuojami. Pagaminti iš aukščiausios kokybės žalvario ir nerūdijančio plieno komponentų, kad užtikrintų optimalų patvarumą. Visuose „Sime“ katiluose taip pat yra sumontuotas novatoriškas dujinis vožtuvas, didinantis įrangos efektyvumą ir patikimumą. Naudojant šią technologiją, sumažėja katilo priežiūros reikalavimai, padidėja sauga ir palengvinama eksploatacija.
Kai kurie „Sime“ katilų modeliai aprūpinti inovatyvia automatinių nustatymų sistema, žymiai supaprastinančia katilo parengimą darbui. Šie katilai turi visas būtinas saugos funkcijas ir yra gaminami pagal Europoje galiojančius standartus ir direktyvas. Ant grindų pastatomi ir ant sienos montuojami dujiniai katilai „Sime“ yra aukštos kokybės estetiški gaminiai, todėl puikiai įsilieja į bet kokį interjerą arba gali būti laikomi ir nedidelėje uždaroje patalpoje. Įmonės „Sime“ katilai – puikus sprendimas šiuolaikinėms gyvenamosioms patalpoms, kurioms reikalingas optimalus ir ergonomiškas erdvės išnaudojimas. Tai – ekologiškas ir ilgaamžis įrenginys, užtikrinantis patikimą eksploataciją.
Kiek priežiūros reikalauja dujiniai kondensaciniai katilai? „Vaillant“ ir „Sime“ dujiniai kondensaciniai katilai nereikalauja specialios priežiūros, kadangi jų veikimas pagrįstas visiškai automatizuota sistema.

„Vilpra“ – patarimai, pagalba ir platus asortimentas jūsų individualiems poreikiams
Išsiskirdami universalumu, dujiniai kondensaciniai katilai tampa puikiu sprendimu tiek pereinamiesiems sezonams, tiek šalčiausiam metų laikui, kai orai už lango smarkiai atvėsta. Kiekvienas namų ūkis turi skirtingus šildymo poreikius, todėl katilo pasirinkimas – atsakingas darbas, reikalaujntis specialisto įžvalgų. Be to, neteisingai pasirinkus įrenginio parametrus, gali sutrikti katilo veikimas arba pristigti šilumos. Kad išvengtumėte galimų nesklandumų, kreipkitės į „Vilpros“ specialistus. Mes pasiruošę atsakyti į visus jūsų klausimus ir padėti jums priimti tinkamiausią sprendimą. Jeigu norėtumėte sužinoti daugiau apie dujinius kondensacinius katilus, susisiekite su mumis telefonu, el. paštu arba atvykite į artimiausią „Vilpros“ saloną.