„Vilpros“ patarimai, kaip pasirinkti oro kondicionierių

Tvankiomis vasaros dienomis net ir atviri langai negali suteikti tiek gaivos, kiek norėtume. Priešingai, – neretai pravėrus langą namuose pasidaro dar tvankiau. Kovai su alinančiu karščiu naudojami modernūs oro kondicionieriai, kurie, išsiskirdami universaliu pritaikymu, tampa praktišku sprendimu visiems metų laikams, – kai orai už lango atvėsta, kondicionierius taps puikiu šilumos šaltiniu.
Augantys pirkėjų poreikiai skatina gamintojus ieškoti vis modernesnių kondicionavimo sprendimų, todėl oro kondicionierių pasirinkimas šiandien iš tiesų didelis. Įranga gali skirtis savo funkcionalumu, paskirtimi, galia ir kitais parametrais, todėl pasirinkti tinkamą kondicionierių gali tapti rimtu iššūkiu. Kad nepasimestumėte gausioje pasiūloje, „Vilpros“ specialistai pateikia kelis trumpus patarimus, kaip išsirinkti tinkamą kondicionierių savo namams.

1. Pagrindinė funkcija
Besivystant technologijoms, šiuolaikiniai oro kondicionieriai ne tik šaldo, bet ir šildo. Tokio tipo įranga yra tokia galinga, kad tam tikrose situacijose gali tarnauti kaip pagrindinis namų šildymo įrenginys. „Vilpros“ ekspertai pabrėžia, kad „visi šiuolaikiniai oro kondicionieriai gali tiek vėsinti, tiek šildyti namus, tačiau reikia įvertinti, ar vėsiuoju periodu jis bus pagrindinis šilumos šaltinis, ar pagalbinis“, pvz., sistema oras-oras, lyginant su sistema oras-vanduo, pasižymi mažesnėmis įrengimo sąnaudomis, todėl yra puikus pasirinkimas žmonėms, kurie kondicionierių nori derinti su kitais šilumos šaltiniais. Kitaip sakant, reikėtų nepamiršti, kad oro kondicionierių pasirinkimas gali skirtis priklausomai nuo erdvės ir gyventojų poreikių. Jei ieškote optimalaus varianto, rekomenduojame pasitarti su specialistais, galinčiais atsakyti į visus jūsų klausimus, suteikti išsamias konsultacijas ir pateikti jūsų namams tinkamiausią sprendimą.

2. Galia
Oro kondicionieriai skiriasi savo galia, todėl tikrai neverta permokėti už itin galingą modelį, kuris jūsų namuose išnaudos tik pusę savo jėgos, ir, žinoma, greičiausiai neapsidžiaugsite, jei sumokėję už kondicionierių sužinosite, kad jam trūksta galios atvėsinti erdvę iki norimos temperatūros.
Kad išvengtumėte nemalonių staigmenų, visų pirma reikėtų numatyti vietą, kurioje kondicionierius bus įrengtas. Nuo konkretaus kambario išplanavimo priklausys ir tai, kokio tipo ar formos kondicionierių rinksitės. Svarbu nepamiršti ir dizaino, – oro kondicionierius turi derėti prie interjero sprendimų ir bendros būsto nuotaikos.
„Paprastai perkami 2,5–3,5 kW oro kondicionieriai, kurių galios pakanka gyvenamojo kambario atvėsinimui, tačiau, verta pagalvoti ir apie šiek tiek galingesnį modelį, kuris užtikrins tylesnį darbą, jei nebus pilnai išnaudojama jo galia. Žinoma, konkretus sprendimas gali skirtis nuo jūsų poreikių ir išorinių sąlygų“, – teigia „Vilpros“ generalinis direktorius Martynas Vėgėlė. „T. y. perkant kondicionierių reikėtų atsižvelgti į patalpų dydį, įvertinti, į kurią pusę nukreipti langai, koks yra jų plotas, taip pat – kokie yra kiti šilumos šaltiniai, kiek žmonių čia būna ir t. t.“
Trumpa atmintinė: skaičiuojama, kad 10 kv. m. reikalinga 1 kW galios įranga, tačiau rinkitės vienu žingsniu galingesnį modelį, jeigu:
•    patalpos yra labai aukštomis lubomis;
•    virš lubų yra stogas;
•    langai yra labai dideli ir nukreipti į pietų pusę.

3. Tipas
SINGLE-SPLIT – tai oro kondicionavimo sistema, sudaryta iš vieno lauko ir vieno vidaus blokų. „Single-split“ sistema nereikalauja didelių investicijų, pasižymi lengvu ir paprastu montavimu bei eksploatacija. Ši sistema yra idealus pasirinkimas vienai patalpai vėsinti, puikiai tinka butui. Sistema yra patogiai valdoma nuotoliniu būdu.
MULTI-SPLIT – tai sistema, naudojama norint atvėsinti kelias atskiras patalpas bute ar name. „Multi-split“ sistemą sudaro vienas lauko ir keletas vidaus blokų, todėl fasadas yra neapkraunamas, sutaupoma pinigų. Tiesa, montuojant „Multi-split“ yra reikalingas vamzdynas. 
VRF – tai kintamo šaltnešio srauto (ang. variable refrigerant flow) sistemos, kurių svarbiausias pranašumas – galimybė sujungti vieną išorinį bloką su keliais vidiniais blokais. VRF sistemos naudojamos dideliems pastatams, pvz., biurams. Šios sistemos leidžia kontroliuoti kiekvieno vidinio bloko veikimą, nekeičiant kitų blokų parametrų.
Mobilūs oro kondicionieriai – tai nedidelio dydžio, mobilūs oro kondicionieriai, nereikalaujantys sudėtingų montavimo darbų. Šie modeliai puikiai tinka žmonėms, kurie nuomojasi būstą ar greitu metu planuoja persikelti. Deja, paprastai tokie kondicionieriai reikalauja gana daug priežiūros ir garsiai dirba, be to, jums reikės savarankiškai išvesti žarną, pvz., pro langą, kad būtų pašalintas šiltas oras.
Oro kondicionieriai taip pat skirstomi į atskirus tipus pagal jų tvirtinimo būdą. Patys populiariausi yra sieniniai kondicionieriai, montuojami ant sienos. Tai dviejų dalių kondicionieriai, kurių vidinė dalis montuojama patalpoje, o išorinė – ant stogo, balkone ar kitoje lauko erdvėje. Kanaliniai (ortakiniai) kondicionieriai yra montuojami į ventiliacijos kanalus pakabinamose lubose. Išorinė dalis yra montuojama lauke, o vidinė – ant pakabinamų lubų, todėl sumontuotas kondicionierius negadina interjero vaizdo, nes yra nematomas. Kasetiniai kondicionieriai taip pat montuojami pakabinamose lubose, o jų išorinė dalis montuojama lauke. Palubiniai kondicionieriai įrengiami po lubomis arba prie pat grindų, o jų išorinė dalis montuojama lauke. Grindiniai kondicionieriai yra montuojami po langais ir atvėsintą orą išpučia į viršų.

O taip pat... 
Šiuolaikiniai oro temperatūrą reguliuojantys kondicionieriai ne tik vėsina ir šildo patalpas, bet ir filtruoja ir valo orą, saugo nuo pelėsio susidarymo ir perteklinės drėgmės. Nuolatos tobulėjančios technologijos užtikrino lengvą ir patogų kondicionierių valdymą – dabartiniai modeliai gali moduliuoti savo galią, tokiu būdu efektyviai taupydami energiją ir palaikydami optimalią temperatūrą. Kintančio režimo kondicionieriai ir modernūs technologiniai sprendimai prisitaiko prie gyventojų poreikių, pvz., pirkėjų pamėgti GREE kondicionieriai turi „I feel“ funkciją, leidžiančią pageidaujamą temperatūrą palaikyti ten, kur padedamas valdymo pultelis: miegamajame, svetainėje, darbo kambaryje ar kitoje erdvėje. Visi šiuolaikiniai oro kondicionieriai turi „Wi-Fi“ funkciją, todėl gali būti patogiai valdomi telefonu, kas yra itin praktiška ir patogu, jei, pavyzdžiui, norima nustatyti pageidaujamą temperatūrą prieš grįžtant į namus.

Kodėl svarbu gamintojas ir specializuotas pardavėjas?
Viena didžiausių Lietuvoje šildymo sistemų prekybos ir įrengimo įmonių „Vilpra“ primena, kad renkantis oro kondicionierių labai svarbu atkreipti dėmesį į prekės ženklą. Rinkdamiesi pasaulinį pripažinimą įgijusių gamintojų įrangą, galite būti tikri aukšta kondicionieriaus kokybe, profesionaliu garantiniu aptarnavimu ir technikos veikimo patogumu. Deja, tokių gamintojų įranga paprastai kainuoja brangiau. Ieškantiems optimalaus kainos ir kokybės santykio, reikia turėti bent minimalų oro kondicionierių technikos supratimą. Kad nesuklystumėte, kviečiame pasitarti su mūsų įmonės darbuotojais, galinčiais atsakyti į visus jūsų klausimus ir suteikti išsamias konsultacijas. Mūsų ilgametė darbuotojų patirtis leidžia išsamiai aptarti techninius įrangos niuansus, padėti priimti konkrečiu atveju tinkamiausią sprendimą ir suteikti patikimas rekomendacijas dėl kondicionierių montavimo, priežiūros ir remonto darbų.