Kaip sukurti ir palaikyti tinkamą mikroklimatą namuose?

Kad mūsų savijauta būtų gera kiekvieną dieną, kad išliktume žvalūs, energingi ir darbingi, būtina užtikrinti tinkamą mikroklimatą namuose. Šiandien oro kondicionavimui ir valymui, drėgmės palaikymui ir apsaugai nuo įvairių mikroorganizmų naudojami inovatyvūs oro kondicionieriai ir šilumos siurbliai. Viena didžiausių Lietuvoje šildymo sistemų prekybos ir įrengimo įmonių „Vilpra“ teigia, kad nemaža dalis žmonių vis dar galvoja, kad oro kondicionieriai reikalingi tik vasarą, tačiau iš tiesų rinkos situacija yra gerokai pasikeitusi, o šiuolaikinių kondicionierių funkcijos neapsiriboja vėdinimu ir šaldymu. Moderni įranga naudojama visais metų laikais, – vasarą ji padeda gelbėtis nuo aukštos temperatūros, rudenį ir pavasarį – saugo nuo drėgmės ir pelėsio, žiemą – suteikia jaukios šilumos. Kondicionieriai valo ir sausina orą, šalina dulkes.

Oro kondicionavimo svarba
Patalpoje, kurioje įrengtas oro kondicionierius, visuomet bus palaikoma komfortiška oro temperatūra, tačiau tai nėra vienintelis šios įrangos privalumas. Kadangi kondicionavimo metu aktyvinama oro cirkuliacija, kondicionieriai padeda išvalyti ore tvyrančias dulkes. Tyrimais įrodyta, kad kuo švaresnis oras patalpoje, tuo geriau jaučiasi čia esantys žmonės, jie turi daugiau energijos, gerėja jų sveikatos būklė, didėja produktyvumas. Jei oras patalpoje yra necirkuliuojamas, atsiranda gryno oro trūkumo pojūtis, didėja streso lygis, yra dirginami kvėpavimo takai, gali atsirasti alergijos, kankinti galvos skausmas ar svaigimas. Be to, patalpose besikaupianti drėgmė gali sukelti pelėsį.
Neabejotinas šiuolaikinių oro kondicionierių ir kondicionavimo funkciją atliekančių šilumos siurblių privalumas – jų universalumas. Tai vėdinimo įranga, kuri leidžia jaustis maksimaliai komfortiškai, nepriklausomai nuo to, koks oras už lango. Tai praktiškas sprendimas, leidžiantis efektyviai taupyti pinigus ir laiką, kurio prireiktų montuojant skirtingas funkcijas atliekančią įrangą, kuri, be visa ko, užimtų papildomą vietą Jūsų namuose.

Rinka, orientuota į pirkėjų poreikius
„Vilpra“ pažymi, kad auganti oro kondicionavimo rinka tampa kur kas modernesnė, patogiau valdoma ir lengviau prisitaikanti prie individualių poreikių. Šiandien galima įsigyti įvairaus dizaino, skirtingos galios įrangą, kuri puikiai tiks tiek erdviam namui, tiek mažesniam butui. Be to, esant poreikiui galima montuoti ir paslėptus įrenginius, kurių patalpoje išvis nematyti. Dėl itin plačių dizaino galimybių, technika gali būti lengvai derinama tiek moderniame, tiek klasikiniame interjere. Kompaktiški, tyliai dirbantys modeliai neužims daug vietos, puikiai tiks darbo aplinkoje.
Pažangių technologijų naudojamas užtikrina lengvą kondicionierių valdymą. Daugelis šiuolaikinių įrenginių turi „Wi-Fi“ funkciją, leidžiančią reguliuoti kondicionieriaus darbą nuotoliniu būdu. Tai itin patogu tuomet, jei esate išvykę ir norite nustatyti pageidaujamą temperatūrą namuose dar nespėjus įžengti pro duris. Be to, išmani valdymo sistema leidžia palaikyti pageidaujamą temperatūrą ilgesnį laiką, todėl kondicionierių galėsite ramiai palikti nakčiai, keliaudami į darbą ar net išvykdami atostogų. Kadangi daugelis šiuolaikinių modelių automatiškai matuoja aplinkos temperatūrą, tokiu būdu yra reguliuojamas oro srauto stiprumas, užtikrinant maksimalias komforto sąlygas. Siekiant palengvinti įrangos eksploataciją, vis daugiau didžiųjų gamintojų siūlo įrangą, kurią lengva valyti ir prižiūrėti, pvz., inovatyvūs GREE šilumos siurbliai turi automatinio išsivalymo funkciją.
AUGANTIS ŠILUMOS SIURBLIŲ ORAS-ORAS POPULIARUMAS. Kalbant apie oro kondicionavimą namuose ir tinkamo mikroklimato kūrimą vis dažniau minimi šilumos siurbliai oras-oras, kurie, priešingai nei senieji oro kondicionieriai, ne tik vėsina orą, bet ir jį šildo, valo, padeda palaikyti tinkamą drėgmės lygį. „Vilpros“ specialistai, kalbėdami apie esminius modernių oro kondicionierių ir šilumos siurblių skirtumus, paprastai mini ne funkcinius įrangos sprendimus, o ekonomiškumą. Šiuolaikiniai šilumos siurbliai šildydami patalpas sunaudoja mažiau elektros energijos ir užtikrina efektyvesnį šildymą žemesnėse temperatūrose. Šilumos siurbliai oras-oras pasižymi kompaktišku dizainu, tačiau pakankamai didele galia, leidžiančia apšildyti net kelias patalpas. Kadangi ši sistema yra inertiška, oras patalpoje sušildomas itin greitai. Įrangos viduje sumontuoti filtrai saugo patalpų orą nuo įvairių dulkių.

5 svarbiausi pasirinkimo kriterijai
GAMINTOJAS. Augantis oro kondicionierių poreikis didina ir jų pasiūlą. Tai reiškia, kad atsiranda vis daugiau gamintojų, siūlančių įsigyti jų įrangą. Labai svarbu rinktis patikimą, rinkoje gerai žinomą prekės ženklą, galintį suteikti visas kokybės garantijas ir užtikrinti aukščiausius įrangos eksploatacijos rodiklius. Suprasdama, kad pirkėjų poreikiai skiriasi, „Vilpra“ siūlo platų šilumos siurblių pasirinkimą, tarp kurių rasite ir Lietuvos žiemai pritaikytus Kinijos gamintojo GREE šilumos siurblius oras-oras, užtikrinančius puikius darbo rezultatus lauko temperatūrai nukritus net iki -30 ˚C, taip pat universalią, aukšto efektyvumo Japonijos lyderio TOSHIBA įrangą.
GALIA. Norėdami tiksliai apskaičiuoti reikalingo kondicionieriaus / šilumos siurblio oras-oras galią, naudojamos specialios formulės, siekiant įvertinti konkrečios patalpos dydį, sandarumą, langų plotą ir kt. Šiuos skaičiavimus turėtų atlikti tik kvalifikuotas specialistas. Žinoma, jei neturite specifinių poreikių, visuomet galima remtis universalia taisykle, t. y. patalpos plotą padalinti iš 10. Pvz., jei patalpa yra 45 kvadratinių metrų ploto, padalinus iš dešimt, gautume 4,5 – kad būtų užtikrintas tinkamas patalpos vėsinimas ir šildymas, Jums reikės šiai galiai (kW) artimiausios įrangos.
TIPAS. Tiek oro kondicionieriai, tiek šilumos siurbliai gali skirtis savo tipais. Pvz., pagal vidinės dalies tipą oro kondicionieriai gali būti sieninio, kasetinio, palubinio, ortakinio, grindinio tipo. Taip pat galima rinktis mobilius oro kondicionierius. Konkrečios įrangos pasirinkimas priklauso nuo daugybės išorinių faktorių ir Jūsų poreikių, todėl, jei norite sužinoti skirtingų įrangų privalumus ir trūkumus, atvykite į „Vilpros“ saloną arba susisiekite su mūsų konsultantais telefonu ar el. paštu ir mes atsakysime į visus Jūsų klausimus, padėsime pasirinkti Jūsų namams tinkamiausią įrangą, patarsime dėl efektyviausių jos eksploatacijos sąlygų ir kokybiško įrengimo.
EKONOMIŠKUMAS. Paprastai oro kondicionierius ar šilumos siurblys oras-oras yra priskiriami komforto prekėms, todėl natūraliai kyla klausimas dėl papildomų elektros išlaidų. Žinoma, viskas priklauso nuo pačio kondicionieriaus, nuo jo naudojimo dažnumo ir amžiaus, tačiau reikėtų nepamiršti to, kad įranga turi būti reguliariai prižiūrima, laiku atliekant techninę profilaktiką. Jei sistema ilgą laiką bus netinkamai eksploatuojama, išlaidos išaugs, be to, pati įranga tarnaus trumpesnį laiką. Apskritai, įrangai suteikiama kokybės garantija gali svyruoti nuo 2 iki 5 metų, tačiau galite būti tikri, kad tinkamai prižiūrima sistema tarnaus dešimtmečius.
FUNKCIONALUMAS. Kad įranga ne tik užtikrintų maksimalias komforto sąlygas, bet ir keltų kuo mažiau rūpesčių, būtina atsižvelgti į valdymo savybes ir funkcionalumą. Šiuolaikiniai technologiniai sprendimai siūlo vis daugiau galimybių visos sistemos darbo kontrolei. Integruotas „Wi-Fi“ modulis, temperatūros palaikymo funkcija, aplinkos temperatūros matavimas, automatinis valymasis – tai tik dalis funkcijų, kurias siūlo šiandieniniai gamintojai. Kalbant apie įrangos funkcionalumą, negalima pamiršti ir kondicionieriaus ar šilumos siurblio skleidžiamo triukšmo. Kadangi kiekvienas žmogus į aplinkoje esantį triukšmą reaguoja skirtingai, kartais net ir nedidelis papildomas garso šaltinis gali labai trikdyti. Tokiu atveju rekomenduojama rinktis tyliau dirbančią įrangą. Tiesa, daugelis šiuolaikinių gaminių turi miego režimą, leidžiantį ramiai ilsėtis nakties metu.
Jei turėtumėte bet kokių papildomų klausimų ar norėtumėte pasikalbėti su mūsų specialistais, laukiame Jūsų „Vilpros“ salone!