ENSY rekuperatoriai – norvegiška kokybė, nebijanti permainingų Lietuvos orų

Atlikti tyrimai rodo, kad netinkama oro cirkuliacija namuose gali būti tiesiogiai susijusi su kasdieniu nuovargiu ir bloga savijauta. Be to, ilgai nevėdinamos patalpos gali paskatinti įvairių lėtinių ligų paūmėjimą. Prasta vėdinimo sistema siejama ir su pertekline drėgme bei pelėsio kaupimusi ant sienų – šis ne tik gadina statinio konstrukciją, bet ir išskiria žmogaus sveikatai pavojingus junginius, galinčius paskatinti įvairias kvėpavimo takų ligas ir alergines reakcijas. Tinkamai parinkti rekuperatoriai ir profesionaliai įrengta rekuperacinė sistema padeda kovoti su šiuolaikinėje statyboje aktualia vėdinimo problema, užtikrina nuolatinę oro cirkuliaciją bei šviežio, gryno ir švaraus oro tiekimą į gyvenamąsias patalpas.

Rekuperatorius – sveikesnė ir švaresnė namų aplinka

Patalpų vėdinimas yra svarbi komforto ir geros savijautos sąlyga, kadangi iš uždarų erdvių pašalinamas anglies dioksidas ir drėgmė. Senesnės statybos, mažiau sandarūs namai paprastai užtikrina kur kas geresnes natūralaus vėdinimo sąlygas nei naujos statybos projektai, pasižymintys aukštais sandarumo ir šilumos išsaugojimo rodikliais. Tokiuose namuose net ir atidarius langus gali kauptis perteklinė drėgmė, laikytis nemalonūs kvapai, susidaryti pelėsis. Situacija tampa kur kas sudėtingesnė žiemos metu. Skaičiuojama, kad 3 valandų vėdinimo efektas namuose išsisklaido vos per pusvalandį. Kitaip sakant, norint užtikrinti tinkamą mikroklimatą patalpose, vėdinimas turėtų būti vykdomas nuolatos, deja, žiemos metu tai prieštarauja efektyviam energijos naudojimui.
Ekspertai pabrėžia, kad namus vėdinti reikia visais metų laikais, nepriklausomai nuo oro sąlygų. Didžiausio dėmesio reikalauja virtuvė, vonios kambarys, palėpė ir patalpos, kuriose džiovinami skalbiniai. Šiandien, norint užtikrinti tinkamą patalpų vėdinimą, naudojama rekuperacinė vėdinimo sistema, kuri mechaniškai šalina patalpose esantį orą ir į namus teikia šviežią orą iš lauko. Šio proceso metu iki 90 proc. šalinamo oro šilumos yra grąžinama į vėdinimo įrenginį, kuris yra panaudojamas sušildyti lauko orą. Be to, griežtus techninius reikalavimus atitinkanti įranga turi specialius filtrus, kurie išvalo orą nuo dulkių, nešvarumų ir mikroorganizmų.
TINKAMO MIKROKLIMATO SUKŪRIMAS. Rekuperatoriai užtikrina nuolatinę oro kaitą patalpose ir tiekiamo oro švarą. Nevėdinamose patalpose besikaupiantys mikroorganizmai, dulkės ir alergenai ypatingai pavojingi mažiems vaikams ir senyvo amžiaus žmonėms. Nuolatinis drėgmės kaupimasis skatina pelėsį, kuris, kaip minėjome, gali sukelti rimtas kvėpavimo takų ligas. Oras, kuriuo kvėpuojame, taip pat veikia ir mūsų produktyvumą, emocijas, energijos kiekį. Tinkamai dirbanti rekuperacinė sistema užtikrina, kad patalpose nuolatos cirkuliuotų švarus ir grynas oras, reikalingas mūsų sveikatai ir kasdieniam komfortui.
MAŽESNĖS ŠILDYMO SĄNAUDOS. Rekuperacinė sistema oro šalinimo metu gautą energiją dar kartą panaudoja sušildant į patalpas atkeliaujantį šviežią orą, kas leidžia ženkliai sumažinti šildymui skirtas energijos sąnaudas. Skaičiuojama, kad rekuperacinė sistema šaltuoju metų laiku šildymo sąskaitas gali sumažinti net iki 50 %. Tiesa, svarbu atkreipti dėmesį į pasirinktos sistemos kokybę, nepamirštant, kad būtent rekuperatorius lemia vėdinimo sistemos efektyvumą ir energijos sąnaudas. Šiuo atveju svarbu įvertinti įrangos gamintoją, rekuperatoriaus naudingumo koeficientą, kiek įmanoma tiksliau apskaičiuoti oro kiekius ir natūralų oro judėjimą namuose, taip pat atsižvelgti į techninius sistemos bei konkretaus pastato duomenis, geografinę padėtį. Siekdama pasiūlyti iki smulkmenų apgalvotus sprendimus, UAB „Vilpra“ atstovauja tarptautinės rinkos gamintojus ir teikia išsamias konsultacijas rekuperatorių pasirinkimo, montavimo bei eksploatacijos klausimais. Siekiant užtikrinti nepriekaištingą sistemos darbą, didžiausią šilumos grąžą ir efektyvumą, rekomenduojame prieš įsigyjant rekuperatorių, pasikonsultuoti su mūsų įmonės darbuotojais.
NESUDĖTINGAS PRITAIKYMAS IR LENGVAS VALDYMAS. Rekuperacinės sistemos parenkamos, atsižvelgiant į individualias patalpas, vėdinimui keliamus reikalavimus ir gyventojų poreikius, siekiant užtikrinti, kad sistema dirbtų efektyviai, užimtų kuo mažiau vietos ir nekeltų papildomo triukšmo. Šiuolaikiniai rekuperatoriai yra funkcionalūs, lengvai valdomi įrenginiai, kuriuos nesunkiai pritaikysite bet kokio tipo patalpose. Inovatyvi įranga, pvz., Norvegijos gamintojo ENSY rekuperatoriai, pasižymi išskirtinai plačiomis funkcinėmis galimybėmis, leidžiančiomis visapusiškai kontroliuoti namų klimatą ir kurti pageidaujamas komforto sąlygas.

Iššūkių nebijantys ENSY rotaciniai rekuperatoriai

1903 m. savo veiklą pradėjusi Norvegijos bendrovė ENSY siūlo platų vėdinimo įrenginių asortimentą, atitinkantį individualius klientų poreikius. Diegdama inovacijas ir pažangiausius technologinius sprendimus, ENSY tapo viena stipriausių savo srities lyderių Skandinavijos, Europos ir Rusijos rinkose, siūlanti aukštos techninės charakteristikos gaminius, atitinkančius išskirtinai aukštus produktyvumo rodiklius.
Suprasdama, kad patalpų vėdinimas atlieka vieną svarbiausių vaidmenų gerai žmogaus savijautai ir sveikatai, ENSY nuolatos tobulina rekuperatorių gamybą, siekdama pasiūlyti iki smulkmenų apgalvotus sprendimus, užtikrindama ne tik nepriekaištingą patalpų vėdinimą, bet ir teršalų koncentracijos mažinimą.
Plačios pritaikymo galimybės ir energijos vartojimo efektyvumas. Griežta ENSY kokybės kontrolė užtikrina aukštą produktų kokybę ir maksimalų atitikimą nuolatos augantiems pirkėjų poreikiams. Vienas svarbiausių ENSY tikslų – pasiūlyti profesionalią įrangą, efektyviai taupančią el. energiją. Nuo 200 iki 840 m³/h siekiantis įrenginių našumas leidžia rekuperatorius pritaikyti individualiai gyvenamajai aplinkai, nepriklausomai nuo to, ar kalbėtume apie butus, nuosavus namus, biurus ar vaikų darželius. Pažangūs ENSY AHU modeliai yra pagrįsti inovatyviais technologiniais sprendimais, todėl įmonė išlaiko lyderio pozicijas tiek kalbant apie energijos suvartojimo efektyvumą, tiek apie skleidžiamo triukšmo lygį, tiek apie patogų valdymą ir patrauklų dizainą.
Patikimas darbas net ir atšiauriausiomis oro sąlygomis. ENSY AHU rotaciniai rekuperatoriai yra idealiai pritaikyti itin šaltoms Lietuvos žiemoms. Vienas svarbiausių rotacinių rekuperatorių privalumų yra tai, kad šie įrenginiai atsparūs žiemoms temperatūroms. Priešingai nei plokšteliniai rekuperatoriai, kurie dėl užšalimo pavojaus kiek žemesnėje nei -10 ºC lauko temperatūroje turi būti naudojami su papildomu šildymo šaltiniu, rotaciniai rekuperatoriai gali dirbti be papildomo šildytuvo, o jų efektyvumas siekia iki 85 proc. Nedidelio dydžio rotaciniai rekuperatoriai yra lengvai pritaikomi įvairioje aplinkoje ir pasižymi puikiu šilumos grąžinimo koeficientu.
Apgalvoti sprendimai maksimaliam komfortui. Siekdami palengvinti rekuperatorių valdymą, ENSY nuolatos diegia modernius sprendimus, leidžiančius valdyti įrenginius taip, kad visada būtų pasirūpinta vidaus patalpų mikroklimatu, atitinkančiu individualius gyventojų poreikius. UAB „Vilpros“ siūlomi ENSY rekuperatoriai komplektuojami su liečiamu valdikliu, turinčiu „Wi-Fi“ funkciją, be to, įrenginiai turi galimybę prijungti gartraukį. Tai ypač tyliai veikiantys rekuperatoriai, kurių energijos efektyvumo klasė atitinka A, A+, A++ klasės reikalavimus. Kokybiški ENSY rekuperatorių filtrai užtikrina efektyvų į patalpas patenkančio oro valymą. Visiems ENSY įrenginiams suteikiama 3 metų kokybės garantija.

Jūsų lūkesčius atitinkanti namų vėdinimo sistema su „Vilpra“

UAB „Vilpra“ siūlo iki smulkmenų apgalvotus vėdinimo sprendimus, atitinkančius individualius gyventojų lūkesčius. Atstovaujame tarptautinius prekių ženklus, visame pasaulyje vertinamus dėl aukštų kokybės standartų ir ilgaamžės įrenginių eksploatacijos. Lietuvių pamėgti ENSY rekuperatoriai yra lengvai pritaikomi prie įvairių gyvenamųjų erdvių, užtikrindami išskirtinai aukštą šilumos grąžą ir nepriekaištingą sistemos veikimą ilgus metus. Tinkamai veikianti rekuperacinė sistema padės sukurti optimalų patalpų mikroklimatą ir išvengti perteklinės drėgmės kaupimosi, tuo pačiu – šildyti jūsų namus atšiauriausios žiemos sąlygomis. Esame sukaupę ilgametę patirtį patalpų vėdinimo srityje, todėl galime atsakyti į visus jūsų klausimus ir padėti priimti racionaliai pagrįstus sprendimus, atitinkančius techninius būsto duomenis ir jūsų keliamus reikalavimus. Lauksime jūsų atvykstant į Jums patogiausią „Vilpros“ saloną. Su mumis galite susisiekti ir telefonu bei el. paštu.