Oro kondicionavimas namuose: kodėl tai svarbu ir kokią įrangą pasirinkti?

Tinkamas oro kondicionavimas padeda užtikrinti gaivų bei sveiką orą patalpos viduje. Šiuolaikiniai oro kondicionieriai ne tik vėsina ir šildo orą, bet ir gerina jo kokybę, todėl yra reikalingi visais metų laikais. Vasarą jie gelbėja nuo itin aukštos temperatūros, pavasarį ir rudenį – nuo namuose besikaupiančios drėgmės, o žiemą, kai oras už lango stipriai atvėsta, namų erdvei suteikia jaukios šilumos.
Kondicionierius šiandien nebėra tik komforto prekė – tai būtina įranga, padedanti palaikyti sveiką, komfortišką ir gaivią namų aplinką. Šiuolaikiniai oro kondicionieriai ne tik vėsina, sausina ar šildo orą, bet ir prisotina jį deguonimi, jonais, kovoja su grybeliais, bakterijomis, neutralizuoja alergenus bei kitas žmogaus sveikatai pavojingas daleles. Be to, itin platus oro kondicionierių ir šilumos siurblių pasirinkimas prisitaiko prie išrankiausių pirkėjų poreikių ir padeda kurti namus, kuriuose gera būti bet kokiu oru.

Kodėl oro kondicionavimas namuose tampa būtinybe?

GERESNĖ SVEIKATA IR SAVIJAUTA. Oro kondicionieriai ne tik padeda palaikyti reikalingą temperatūrą patalpoje, bet ir gerina oro kokybę. Profesionalūs oro kondicionieriai yra atsakingi už tinkamą oro cirkuliaciją patalpoje, padeda išvalyti ore esančias dulkes, mikroorganizmus ir bakterijas. Atlikti tyrimai rodo, kad švaresnis, tinkamos temperatūros oras gerina žmonių sveikatos būklę, padeda palaikyti reikalingą energijos kiekį. Vėsus, gaivus ir švarus oras padeda susikaupti bei susitelkti darbui. Ir priešingai, – jei oras bus drėgnas ir tvankus, jis trukdys susikoncentruoti, žmogų kamuos energijos trūkumas ir greičiau pasireiškiantis nuovargis. 
FUNKCIONALUMAS. Kaip ir minėjome, oro kondicionieriai ne tik vėsina, bet ir šildo patalpų orą, padeda šalinti perteklinę drėgmę, dulkes ir mikroorganizmus. Tiesa, „Vilpra“ primena, kad norint išsirinkti funkcionalią ir Jūsų poreikius atitinkančią įrangą, būtina įvertinti kondicionieriaus tipą, jo galią ir montavimo sprendimus. Kad išvengtumėte bet kokių papildomų rūpesčių, pasitarkite su mūsų darbuotojais, kurie, įvertinę Jūsų poreikius, padės išsirinkti Jūsų namams tinkamiausią įrangą. Primename, kad siekiant gauti maksimalią naudą oro kondicionieriaus montavimas turėtų būti patikėtas šios srities specialistams. 
MAŽIAU TRIUKŠMO. Šiuolaikinė oro kondicionavimo įranga yra lengvai montuojama ir pritaikoma įvairioje aplinkoje, dirba itin tyliai, neblaško dėmesio ir leidžia susikaupti. Neretai oro kondicionieriai yra lyginami su erdve, kurioje yra pravertas langas, turint omenyje, kad pastarasis sprendimas, drauge su gaiviu oru, atneštų ir daug papildomo triukšmo, ypač, jei Jūsų langai nukreipti į gatvę.
PATRAUKLUS DIZAINAS IR LENGVAS VALDYMAS. Išskirtinai platus oro kondicionierių pasirinkimas puikiai derės tiek klasikiniame, tiek moderniame interjere. Šiuolaikiniai kondicionieriai išsiskiria kompaktiškumu, neužima daug vietos ir puikiai tinka net mažose erdvėse. Be to, esant poreikiui galima montuoti ir paslėptus įrenginius, kurių patalpoje išvis nematyti. Pažangios technologijos užtikrina lengvą kondicionierių valdymą. Kadangi daugelis įrenginių turi „Wi-Fi“ funkciją, kondicionieriaus darbą galima reguliuoti nuotoliniu būdu per išmanųjį įrenginį, pvz., kondicionierius gali būti įjungiamas dar prieš Jums grįžtant namo, kad atidarius duris Jus pasitiktų maloni gaiva ir komfortas. Nesudėtinga valdymo sistema suteikia galimybę reguliuoti ir nustatyti pageidaujamą temperatūrą pasirinktam laikotarpiui, todėl įrenginys gali būti ramiai paliekamas nakčiai ar išvykstant atostogų.

Oro kondicionierius ar šilumos siurblys oras-oras?

Kalbant apie oro kondicionavimą, paprastai minimi tiek atskiri oro kondicionieriai, tiek šilumos siurbliai oras-oras, atliekantys kondicionavimo funkciją. Oro kondicionavimo rinkoje ne vienerius metus sėkmingai dirbanti „Vilpra“ teigia, kad šiais laikais sunku rasti tik vėsinantį oro kondicionierių, kadangi moderni įranga turi ir šildymo funkciją, o tai reiškia, kad oro kondicionieriai tampa šilumos siurbliais. Iš esmės oro kondicionierius ir šilumos siurblys atlieka tas pačias funkcijas: orą ir šildo, ir vėsina, rūpinasi oro kokybės gerinimu ir valymu. Abi sistemas paprastai sudaro 2 blokai: vidinis ir išorinis. Šie blokai sujungiami variniais vamzdeliais ir kabeliais. Vamzdeliai užtikrina sklandų freono (šaltnešio) tekėjimą tarp įrenginių. Viename jų freonas pasisavina energiją, o kitame – išsklaido. Iš tiesų, vienintelis dalykas, kuris oro kondicionierių skiria nuo šilumos siurblio yra šildymo efektyvumas. Šiuolaikiniai šilumos siurbliai oras-oras dirba kur kas efektyviau, šildydami patalpas sunaudoja mažiau elektros energijos ir užtikrina efektyvesnį šildymą žemesnėse temperatūrose.
„Vilpra“ siūlo itin platų šilumos siurblių pasirinkimą, prisitaikantį prie individualių gyvenamosios erdvės reikalavimų. Mūsų parduotuvės stende galite apžiūrėti GREE (Kinija) gamintojo šilumos siurblius oras-oras, kurie užtikrina efektyvų patalpų šildymą net ir tuomet, kai lauko temperatūra nukrenta iki -30 ˚C, ir vėsinimą temperatūrai pakilus iki +52 ˚C. Dėl modernios naudojamos žemo dažnio technologijos GREE įrenginiai dirba tyliau (nuo 21 dB (A) ir sunaudoja mažiau elektros energijos. Pažangi „I feel“ funkcija automatiškai matuoja aplinkos temperatūrą, todėl reguliuojant oro srauto stiprumą patalpoje užtikrinamas maksimalus komfortas. Siekiant supaprastinti naudotojų patirtį, GREE įrenginiai išsivalo automatiškai, todėl reikalauja kur kas mažiau priežiūros. „Vilpra“ stende rasite ir aukšto efektyvumo TOSHIBA (Japonija) oro kondicionierius / šilumos siurblius oras-oras, kurie yra puikus pasirinkimas tiek privačiam namui, tiek viešajam sektoriui, biurams bei parduotuvėms. Kvalifikuoti „Vilpros“ specialistai visuomet patars, kuri įranga geriausiai atitiks Jūsų poreikius.

Investicija, mažinanti šildymo sąskaitas

Šilumos siurbliai oras-oras yra gana nedideli. Išorinė dalis, matoma iš lauko pusės, yra kompaktiška ir neužima daug vietos. Išsiskirdami itin kompaktišku dizainu, šilumos siurbliai gali efektyviai apšildyti kelias ar daugiau patalpų, priklausomai nuo jų dydžio ir sistemos galingumo. Kadangi šildymo sistema oras-oras yra mažiau inertiška nei kitos siurblių sistemos, patalpų oras sušildomas kur kas greičiau, o tai reiškia ir mažesnius energijos resursus. Tai vienas ekonomiškiausių sprendimų rinkoje, leidžiantis greitai ir efektyviai sušildyti namų orą. Tuo pačiu, tai ekonomiškas pasirinkimas, tinkantis visiems metų laikams, kadangi vasarą siurbliai tampa oro kondicionieriais, kurie užtikrina tyrą, gryną, vėsų ir gaivų orą, saugo nuo perteklinės drėgmės ir pelėsio. Įrangos viduje sumontuoti filtrai į namus nepraleidžia dulkių, pavojingų dalelių, bakterijų ir virusų, taip užtikrinant nuolatinį švaraus oro tiekimą.
Oras-oras siurblių sistema pritaikoma individualių namų, daugiabučių, kolektyvinių, komercinės paskirties pastatų šildymui bei patalpų vėsinimui. Šie įrenginiai nereikalauja didelių pradinių investicijų, jų šildymo kaštai taip pat nėra dideli, todėl sistema gana greit atsiperka. Tiesa, planuojant šildymą namuose ir siekiant maksimalaus efektyvumo, šilumos siurblius oras-oras rekomenduojama naudoti kaip papildomą įrangą kartu su kita namų šildymo sistema. Kadangi šilumos siurbliai oras-oras yra nesunkiai derinami su dujiniu, elektriniu, židinių ar kitais šildymo būdais, reguliaraus šildymo išlaidas šaltuoju metų laiku galima sumažinti net trečdaliu. Kaip pagrindinis šilumos teikimo būdas šilumos siurbliai oras-oras rekomenduojami tuomet, jei norima apšildyti sodo namelį ar nuomojamas nešildomas patalpas, kai nesinori investuoti į brangias šildymo sistemas.

Kaip nepasimesti gausioje pasiūloje?

Augant pirkėjų poreikiams, didėja ir šilumos siurblių / oro kondicionierių pasiūla. Norėdami išsirinkti tinkamą įrenginį, visų pirma nusistatykite aiškius prioritetus, pvz.:
•    Ar ieškote universalaus įrenginio šildymui ir šaldymui, ar konkrečią funkciją atliekančio prietaiso?
•    Kokio tipo oro kondicionierius Jums reikalingas (oro kondicionieriai būna įvairių rūšių: sieniniai, kasetiniai, kanaliniai-ortakiniai, palubiniai-konsoliniai, grindininiai, mobilūs ir kt.)?
•    Ar turėsite galimybę įrengti išorinį įrenginio bloką (kai kuriais atvejais oro kondicionieriai su išoriniu bloku negali būti įrengiami bute, todėl tokiu atveju naudojami oro kondicionieriai be išorinio bloko, mobilūs oro kondicionieriai, rekuperatoriai su integruotu šilumos siurbliu ir kiti sprendimai)?
•    Kokios klasės įrenginio ieškote (dažniausiai įrenginiai skirstomi į ekonominės, vidutinės ir aukščiausios klasės prietaisus)?
•    Kokius funkcinius reikalavimus oro kondicionavimui keliate (pvz., ar Jums reikalinga funkcija, leidžianti palaikyti tam tikrą oro temperatūrą namuose, kai išvykstate)? 
•    Ar Jums svarbu, kad įrenginys dirbtų kuo tyliau?
Ilgametę patirtį turintys „Vilpros“ darbuotojai yra pasiruošę atsakyti į Jūsų klausimus ir padėti išsirinkti visus Jūsų poreikius atitinkančią įrangą, taip pat – rekomenduoti kondicionierių montavimo meistrus, galinčius užtikrinti optimalius įrangos eksploatacijos rodiklius. Primename, kad dėl netinkamai parinktos vietos ar blogai atliktų montavimo darbų gali nukentėti ne tik sistemos produktyvumas, bet ir padidėti įrangos darbui reikalingų resursų kiekis. Kviečiame apsilankyti, pasivaišinti kava ir pabendrauti su mūsų specialistais!