Alternatyvi energetika Jūsų namuose – šilumos siurbliai oras-vanduo

Galvodami apie šildymo sistemą namuose, vis daugiau žmonių ieško ekologiškų, inovatyvių ir taupių sprendimų. Pastaruoju metu aktyviau kalbama apie energetinės nepriklausomybės didinimą, panaudojant alternatyviosios energetikos laimėjimus. Vis dėlto, paprastam vartotojui kyla gana daug klausimų, pvz., kurie sprendimai iš tiesų yra finansiškai naudingi? Ar techninis projekto įgyvendinimas yra įmanomas nuosavame name? Kaip neapsigauti vertinant itin didelę įrenginių pasiūlą? Kad išvengtumėte galimų klaidų ir nuostolių, kreipkitės į „Vilpros“ specialistus – esame tam, kad padėtume Jums priimti racionaliai pagrįstus sprendimus, tinkančius Jūsų gyvenimo būdui ir Jūsų namams.

Alternatyvios energetikos panaudojimas namų šildymui

Svarbiausias atsinaujinančios energijos šaltinių privalumas yra tai, kad jų nereikia ieškoti kažkur toli, – tai energija, kuri visuomet yra šalia mūsų. Kai kalba pasisuka apie namų šildymo galimybes, vienas žinomiausių sprendimų – būsto šildymas malkomis. Šiandien galime įsigyti itin našius kietojo kuro katilus, pasižyminčius aukštu naudingumo koeficientu. Tačiau, nors medžio granulės, malkos ar briketai yra neblogas alternatyviosios energijos šaltinis, vis dėlto šiais laikais kur kas dažniau kalbama apie modernių šilumos siurblių panaudojimą.
Šiuo metu šilumos siurbliai oras-vanduo yra vienas populiariausių sprendimų planuojant grindinį ar radiatorinį šildymą. Šie siurbliai praktiškai nereikalauja jokios priežiūros, kas leidžia maksimaliai sumažinti Jūsų rūpesčių bagažą, leidžiant visiškai užmiršti kietojo kuro atsargų kaupimą ar nuolatinę katilų priežiūrą. Ekonomiški šilumos siurbliai, lyginant juos su kietojo kuro katilais, leidžia sutaupyti iki 20 % šildymo išlaidų, tuo pačiu neapkraudami gyventojų jokiais papildomais rūpesčiais.
Vertindami rinkos tendencijas, „Vilpros“ ekspertai pastebi, kad, planuojant nuosavo namo šildymą, kietojo kuro katilinės praranda savo populiarumą, kadangi pirkėjai ieško patogesnių šildymosi sprendimų. Šiandien kur kas dažniau klausiama ne apie kietojo kuro katilus, o lyginami geoterminio šildymo ir šilumos siurblių oras-vanduo privalumai. Šiuo atveju reikėtų žinoti, kad geoterminiai šilumos siurbliai užtikrina pigesnę eksploataciją, tačiau gerokai išauga investicijos į įrangą dėl gręžinio būtinybės. Tuo tarpu oras-vanduo šilumos siurblys montuojamas be gręžinio, o tai reiškia, kad šildymo įrengimo išlaidos gerokai sumažėja.

Svarbiausi šilumos siurblių oras-vanduo pranašumai

Visų pirma šilumos siurbliai oras-vanduo vertinami dėl patogaus įrengimo ir mažesnių eksploatacijos kainų, lyginant su kietojo kuro katilais. Įranga yra lengvai integruojama į jau esamą įprastinę šildymo ir karšto vandens ruošimo sistemą (vasaros metu šie šilumos siurbliai vandenį buitiniam naudojimui ruošia itin mažomis sąnaudomis). Montuojant įrangą, nereikalingi nei žemės darbai, nei kuro saugykla ar kaminas. Tai ekologiška sistema, į aplinką neišskirianti CO2 ir nekelianti apsinuodijimo pavojaus, be to, katilinėje nebus triukšmo, dulkių ar pelenų. Modernūs šilumos siurbliai veikia esant dideliems temperatūrų svyravimams, nepriklausomai nuo metų laiko ar oro sąlygų. Oras-vanduo šilumos siurbliai gali būti naudojami ne tik pastatų šildymui, bet ir patalpų vėsinimui. Kadangi šilumos siurbliai nereikalauja jokios papildomos priežiūros, jie puikiai prisitaiko prie gyventojų poreikių, o automatinio valdymo sistema palengvina siurblio kontrolę.
Augant vartotojų poreikiams, sparčiai auga ir įrangos pasiūla. Kviečiame atvykti į „Vilpros“ saloną ar susisiekti su mūsų konsultantais ir mes Jums suteiksime išsamias konsultacijas apie techninę įrangos charakteristiką, pritaikymo ir eksploatacijos galimybes. Vienas populiariausių pirkėjų pasirinkimų – itin tyliai dirbantys VAILLANT šilumos siurbliai oras-vanduo. Tai vieni tyliausių šilumos siurblių rinkoje, ypatingai svarbų vaidmenį atliekantys nedideliuose individualių namų kvartaluose. Kadangi šis šilumos siurblys dirba itin tyliai, jis nekelia jokių nepatogumų kaimynams ir užtikrina komfortiškas gyvenimo sąlygas. Be to, VAILLANT šilumos siurbliai gali dirbti naktiniu režimu.

Šilumos siurblių oras-vanduo veikimo principas

Šilumos siurblių oras-vanduo veikimo principas nėra sudėtingas – šiluma yra imama iš lauko oro ir pernešama į patalpas grindiniui ar radiatoriniam šildymui, taip pat karšto vandens ruošimui. Kadangi šilumos siurbliai skiriasi savo technine charakteristika, renkantis siurblį būtina atsižvelgti į įrenginio naudingumo koeficientą COP (jis parodo santykį tarp gaunamos šilumos ir sunaudojamos energijos, pvz., jei COP yra 3,5, tai reiškia, kad sunaudojus 1kWh energijos yra gaunama 3,5 kWh šiluminės energijos), norimo apšildyti pastato plotą, šiluminę varžą ir bendrus namo šildymo energijos poreikius. Įrengti šildymo sistemą su šilumos siurbliu oras-vanduo užtrunka maždaug 1–3 dienas, priklausomai nuo individualios situacijos.
Kaip ir minėjome, vertinant šilumos siurblio galingumą, būtina atsižvelgti į namo plotą, taip pat – į energinio efektyvumo klasę. Tiesa, reikėtų nepamiršti, kad šie šilumos siurbliai yra inverteriniai, todėl jų galia gali būti reguliuojama, prisitaikant prie pastato šilumos poreikio. Nors neretai pasigirsta kalbų, kad šilumos siurbliai oras-vanduo dirba neefektyviai lauko temperatūrai nukritus žemiau 10 laipsnių, būtina žinoti, kad siurbliai skiriasi savo techninėmis savybėmis, todėl verta investuoti į įrangą, kuri dirbtų be jokių priekaištų temperatūrai nukritus net ir iki 30 laipsnių šalčio.

„Vilpros“ specialistų rekomendacijos

Renkantis šilumos siurblį oras-vanduo, pirmenybę skirkite rinkoje gerai žinomiems prekės ženklams, galintiems suteikti reikalingus kokybės sertifikatus ir garantijas. Siekiant priimti racionaliai pagrįstą sprendimą, būtina palyginti techninius skirtingų gamintojų įrangos duomenis ir atsižvelgti į pastato, kuriame bus montuojamas siurblys, eksploatacinius reikalavimus bei šilumos poreikį. Būtina pasidomėti įrangos naudingumo koeficientu. Jei turite abejonių, prašykite pardavėjo pateikti įrangos galios lenteles, kuriose būtų nurodytas maksimalus šilumos siurblių galingumas, esant įvairiai lauko temperatūrai. Nepamirškite, kad produktyviam šilumos siurblio darbui būtini kvalifikuoto meistro atlikti įrengimo darbai. Jei kiltų bet kokių su įrangos pasirinkimu ar montavimu susijusių neaiškumų, „Vilpros“ specialistai yra pasiruošę atsakyti į visus Jūsų klausimus ir padėti išsirinkti Jūsų lūkesčius atitinkančią įrangą, patarti dėl jos įrengimo ir eksploatacijos.