Atnaujinkite neefektyvias šildymo sistemas be didelių investicijų

Jau antrus metus iš eilės Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) vykdo paramos programą „Senų ir neefektyvių šildymo katilų keitimas“, skatinančią keisti neefektyvius biomasę naudojančius šildymo katilus į efektyvius šildymo įrenginius (biokuro katilus arba šilumos siurblius). Dėl įgyvendintų pokyčių planuojama sunaudoti mažiau energijos ir pradėti naudoti lankstesnius, modernizuotus, minimalios priežiūros reikalaujančius įrenginius. Keičiantis gyvenimo sąlygoms, šilumos sistemos atnaujinimas tampa aktualus ne tik paramos paraišką užpildžiusiems asmenims, bet ir didesnio efektyvumo savomis lėšomis siekiantiems gyventojams, naudojantiems pasenusius ir neefektyvius šildymo sprendimus.

Kodėl turėtumėte atnaujinti seną šildymo sistemą? 
Senos šildymo sistemos atnaujinimas skatina diegti ir naudoti energetiškai efektyvesnes technologijas, leidžiančias taupyti išlaidas ir pagaminti daugiau šilumos kiekio, sunaudojant mažiau pirminio kuro. Be to, naudojant modernizuotus sprendimus, pvz., šiuolaikinius šildymo siurblius oras-vanduo, mažėja išmetamų teršalų kiekis. Šie siurbliai yra lengvai montuojami, nereikalauja didelių investicijų, o dėl ištobulėjusių technologijų jų efektyvumas tampa vis didesnis. Šilumos siurbliai oras-vanduo veikia šaldytuvui atvirkščiu principu, t. y. lauko oras yra aušinamas, o šiluma, kuri yra gaunama kaip aušinimo proceso produktas, per šilumokaitį, naudojant freoną, perduodama skysčiui, kuris naudojamas pastato šildymui. Didžiausias šių siurblių privalumas – aukšti efektyvumo rodikliai ir itin patraukli kaina, kadangi lyginant su kitomis šilumos siurblių rūšimis, pvz., geoterminiais šilumos siurbliais, oras-vanduo reikalauja mažesnių investicinių kaštų.

Minimalios investicijos – dideli pokyčiai
Praktika rodo, kad nemaža dalis žmonių, norinčių pasinaudoti parama arba nusprendusių savomis lėšomis atnaujinti šildymo sistemą, sustoja pusiaukelėje, bijodami itin didelių papildomų išlaidų. Neretai kalbama ir apie sudėtingus darbus, reikalaujančius daugybės laiko. Kad atnaujinimas nekeltų papildomų rūpesčių, būtina atsižvelgti į naudojamą įrangą. Vienas efektyviausių sprendimų šiandieninėje rinkoje – „Atlantic“ šilumos siurbliai, puikiai tinkantys praktiškai bet kurioje senoje šildymo sistemoje. UAB „Vilpra“ yra oficialus „Atlantic“ gamintojo atstovas Lietuvoje.

„Atlantic“ šilumos siurbliai: privalumai, skirtumai ir montavimo darbai
Paprastai šildymo sistemos, kurioms šilumą tiekia katilai, yra aukštatemperatūrės (40–70°C radiatorinėse sistemose), tuo tarpu oras-vanduo tipo šilumos siurblių šilumnešis yra orientuotas į žemesnius parametrus (30–35°C). Dėl šios priežasties įprasta manyti, kad perkant naują šilumos siurblį, reikės iš esmės keisti šildymo sistemą, įrengiant naujus žematemperatūrius radiatorius ar grindinį šildymą. Vis dėlto, UAB „Vilpros“ specialistai nori pabrėžti, kad tai yra tiesa tik tuo atveju, jei yra perkamas šilumos siurblys su plokšteliniu šilumokaičiu (t. y. tokiu atveju būtina šildymo sistemos modernizacija). Alternatyva šiam sprendimui – „Atlantic“ šilumos siurbliai, kurių montavimui nereikės keisti radiatorių ar įrenginėti grindinio šildymo. Su šia minimalia investicija vartotojas turės energetiškai efektyvią, ekologišką šildymo sistemą. Senos statybos būstams, turintiems seną šildymo sistemą (dažniausiai – ketinius radiatorius) ir kurių daugumos šilumos nuostoliai yra itin dideli, tinkamiausi yra „Atlantic Excellia“ serijos šilumos siurbliai. 
Visuose „Atlantic Extensa“ ir „Excellia“ šilumos siurbliuose yra naudojamas gamintojo sukurtas ir patentuotas šilumokaitis, pasižymintis ypač efektyviu aukštos šilumnešio temperatūros šilumos atidavimu prie žemų lauko oro temperatūrų. Lyginant su kitais rinkoje esančiais šilumos siurbliais, „Atlantic“ šilumokaitis išsiskiria atsparumu nešvariam vandeniui, t. y. laikui bėgant jis neužsikemša ir užtikrina puikų aptarnavimą. Tuo tarpu plokšteliniai šilumokaičiai yra ypatingai jautrūs nešvariam vandeniui. Praktika rodo, kad senose, ilgai naudojamose sistemose būna susikaupę itin daug nešvarumų, kurių negali sulaikyti net ir patys moderniausi filtrai. Pastatams su ypač dideliu šilumos poreikiu yra sukurta speciali „Atlantic“ šilumos siurblių serija, skirta renovacijoms, – „Excellia HP“. Šios serijos siurbliai turi net 50 % didesnį šilumokaitį nei standartiniai „Excellia“ šilumos siurbliai. 
UAB „Vilpros“ specialistai pataria, kad norint, jog šildymo sistema veiktų dar efektyviau ir suteiktų vartotojui maksimalų komfortą, galima sumontuoti patalpos termostatą ir suprogramuoti šilumos siurblį veikti pagal patalpos oro temperatūrą. Tai itin patogus ir praktiškas sprendimas, kadangi naudojant termostatus nereikia atlikti jokių papildomų darbų, pvz., tiesti laidų, daryti griovelius sienose ir pan. Patalpos termostatai yra belaidžiai ir veikia radijo dažniu. Siekiant maksimalaus patogumo, papildomai galima komplektuoti ir WI-FI modulį, kad sistemą būtų galima valdyti nuotoliniu būdu, naudojant išmanųjį telefoną. Primename, kad priklausomai nuo šildymo sistemos, šilumos siurblys gali būti naudojamas ne tik patalpų apšildymui, bet ir karšto vandens ruošimui ar patalpų vėsinimui.

Turite klausimų? Susisiekite su mumis!
UAB „Vilpros“ generalinis direktorius Martynas Vėgėlė, nepriklausomai nuo to, ar galvojate apie senų ir neefektyvių šildymo katilų keitimo paramos įgyvendinimą ar apie šildymo sistemos atnaujinimą savomis lėšomis, visų pirma rekomenduoja susisiekti su UAB „Vilpra“ vadybininkais, kurie, priklausomai nuo konkrečios situacijos, pastato būklės ir Jūsų poreikių, padės parinkti ir pasiūlys visą reikiamą įrangą šilumos sistemos atnaujinimui ir jos modernizavimui, patars dėl įrangos montavimo ir rekomenduos geriausius savo srities meistrus. Mūsų asortimente rasite ne tik APVA paramos įgyvendinimui tinkamus šilumos siurblius ir granulinius katilus (prekes, pažymėtas ženklu „tinka gauti paramai“, galite peržiūrėti čia), bet ir daugybę kitų patrauklių pasiūlymų būsto įrangos atnaujinimui, renovacijai ar įrengimui: rekuperacijai, kondicionavimo ir vėdinimo sistemai, vonios kambario įrangai ir kt.