Lyderio pozicijas užimantys šilumos siurbliai oras-vanduo – ką renkasi pirkėjai?

Šiandieninėje rinkoje šildymo galimybės yra itin plačios, ir kol vieni sprendimai sulaukia sąlyginai mažo dėmesio, kiti patenka į lyderių gretas. Šilumos siurbliai oras-vanduo šiuo metu yra vienas dažniausių pirkėjų pasirinkimų, kadangi investicija yra nedidelė, montavimas nesudėtingas, o įrangos efektyvumas nuolatos auga. Eksploatuojama įranga sugeria šiluminę energiją vienoje vietoje ir perkelia ją į kitą – tai yra esminis šios įrangos privalumas, t. y. šiluma nesukuriama, o perkeliama. „Vilpros“ ekspertai pabrėžia, kad dirbdami minėtuoju principu modernūs šiuolaikiniai siurbliai gali sugeneruoti net kelis kartus daugiau energijos, nei patys jos suvartoja.

Pagrindinės šilumos siurblių oras-vanduo savybės
Šilumos siurblių oras-vanduo populiarumas sparčiai auga dėl ekologiškų ir švarių šildymo galimybių. Viena sistema gali efektyviai ir veiksmingai šildyti patalpas ir ruošti karštą vandenį visoms namų ūkio reikmėms. „Atlantic“, „Vaillant“ ir kitų tarptautinėje rinkoje vertinamų prekės ženklų įrenginiai yra pilnai automatizuoti, todėl nereikalauja nuolatinės priežiūros, t. y. jums nereikia rūpintis kuro paruošimu, pildymu, degimo talpos valymu ir kt.
Svarbiausi įrangos privalumai:
•    Šilumos siurbliai oras-vanduo gali būti lengvai integruojami į jau esamą įprastinę šildymo ir karšto vandens ruošimo sistemą, todėl šis sprendimas puikiai tinka namams, kuriuose yra grindinis, radiatorinis ar kt. šildymas. Vasaros metu šilumos siurbliai vandenį buitiniam naudojimui ruošia itin mažomis sąnaudomis.
•    Šildymas šilumos siurbliais oras-vanduo yra ekologiškas sprendimas, į aplinką neišskiriantis CO2 ir nekeliantis apsinuodijimo pavojaus, be to, katilinėje nebus erzinančio triukšmo, dulkių ar pelenų.
•    Įrangos montavimui nereikalingi nei žemės darbai, nei kuro saugykla ar kaminas. Pats įrenginys neužima daug vietos, yra elegantiško dizaino, dera prie įvairių interjero sprendimų ir beveik nekelia triukšmo.
•    Dėl itin plačių technologinių galimybių ir nuolatinių inovacijų diegimo, šiuolaikiniai šilumos siurbliai oras-vanduo veikia itin dideliame temperatūrų diapazone, todėl užtikrina efektyvius darbo rezultatus, nepriklausomai nuo metų laiko ar oro sąlygų.
•    Šilumos siurbliai oras-vanduo gali būti naudojami ne tik patalpų šildymui, bet ir vėsinimui, kas yra itin patogu karštomis vasaros dienomis.

Kokiu principu šilumos siurbliai oras-vanduo veikia ir kaip pasirinkti?
Kalbant paprastai, šilumos siurbliai oras-vanduo paima šilumą iš lauko ir perneša ją į patalpas (vyksta perdavimas į šildymo ir karšto vandens ruošimo sistemą). Renkantis šilumos siurblį, paprastai rekomenduojama atsižvelgti į įrenginio naudingumo koeficientą – COP (ang. Cofficient of Perfomance). Šis rodiklis apibrėžia santykį tarp gaunamos šilumos ir sunaudojamos energijos, pvz., jei COP yra 4, tai reiškia, kad sunaudojus 1kWh energijos yra gaunama 4 kWh šiluminės energijos. Taip pat būtina įvertinti norimo apšildyti pastato plotą, šiluminę varžą ir bendrus namo šildymo energijos poreikius.
Tiesa, nors ilgą laiką COP rodiklis buvo laikomas svarbiausiu įrangos efektyvumą apibrėžiančiu matu, „Vilpra“ primena, kad prieš keletą metų įsigaliojo ES direktyva, kuri nurodė, kad gamintojai privalo pateikti vidutinį metinį šilumos siurblio efektyvumą – SCOP. Tai leido testuoti šilumos siurblius pagal vieningą metodiką, atsižvelgiant ir į šaltojo klimato sąlygas. SCOP koeficientas parodo, koks bus šilumos siurblio sunaudotos elektros energijos ir išgautos šilumos energijos santykis, esant įvairioms oro sąlygoms visus metus. Kitaip sakant, siekiant optimalių rezultatų, visuomet rekomenduojama investuoti į įrangą, kuri dirbtų be jokių priekaištų temperatūrai nukritus ir iki -25 °C (ar daugiau). Taip pat, reikėtų nepamiršti, kad šilumos siurbliai, kaip ir daugelis kitų buityje naudojamų įrenginių, yra žymimi energijos klasėmis: C, B, A, A+ , A++ , A +++.

Kaina, montavimas ir kiti dažniausiai užduodami klausimai
Vienas dažniausių klausimų – šilumos siurblio oras-vanduo kaina. Nors pradinės išlaidos įsirengiant šilumos siurblį gali atrodyti didesnės, lyginant, pavyzdžiui, su dujų katilu, svarbu suprasti, kad pats šildymas yra pigesnis. Be to, reikėtų nepamiršti ir papildomų išlaidų, su kuriomis susidursite pasirinkę kito tipo šildymą: dujotiekio įvedimo, dūmtraukio montavimo ir pan. Kalbėdami apie kainą, turime įvertinti ir įrangos galią. Jei renkatės kokybišką šilumos siurblį, galintį dirbti esant net ir žemai lauko temperatūrai, didesnių papildomų išlaidų nepatirsite, tačiau rinkdamiesi įrangą, kuri temperatūrai nukritus iki -10 °C pradės dirbs neefektyviai (todėl šildymui bus pradėta naudoti elektros energija), būsite priversti išleisti daugiau.
Kalbant apie įrangos montavimą, reikėtų atkreipti dėmesį, kad priklausomai nuo patalpų ploto ir techninės šilumos siurblio charakteristikos, montavimo darbai atliekami per 1–3 dienas. Dažnai klausiama, ar dirbanti įranga skleidžia triukšmą, – ir nors šiuolaikinės įrangos veikimas pasižymi itin tyliu darbu, vis dėlto, tam tikras triukšmo lygis išlieka, todėl reikėtų tuo pasidomėti iš anksto. Įrangos montavimui visuomet rekomenduojama rinktis vietą, kuri būtų atokiau nuo poilsio ar darbo zonų.

Gamintojai, siūlantys pažangius sprendimus individualiems pirkėjų poreikiams
ATLANTIC šilumos siurbliai oras-vanduo. Prancūzų gamintojo „Atlantic“ šilumos siurbliai spėjo sulaukti tarptautinio pripažinimo – tai šildymo sistemų ekspertai, taikantys pažangiausius gamybos sprendimus. Įmonė užtikrina aukščiausios kokybės dizainą, naujoves ir pačias pažangiausias šių dienų technologijas. „Atlantic“ šilumos siurbliai išsiskiria bendraašiu šilumokaičiu – tai bendrovės sukurta ir patentuota technologija, kurios naudojimas leidžia efektyviai padidinti šilumos siurblio našumą ir sumažinti patiriamus šilumos nuostolius. Šiai sistemai nėra būtinas neužšąlantis skystis, o išsiplėtimo indas, gaminamas iš nerūdijančio plieno, yra atsparus teršalams ir korozijai. Tai siurbliai, savo nominalią galią išlaikantys net ir esant itin žemai lauko temperatūrai, – veikia efektyviai be papildomo kaitinimo elemento iki -25 °C. Universalūs „Atlantic“ siurbliai šildo, vėsina ir ruošia karštą vandenį, tinka tiek naujai, tiek renovuojamai šildymo sistemai.
VAILLANT šilumos siurbliai oras-vanduo. Vienas populiariausių pirkėjų pasirinkimų – itin tyliai dirbantys Vokietijos gamintojų „Vaillant“ šilumos siurbliai oras-vanduo. Tai vieni efektyviausių šildymo įrenginių rinkoje, išsiskiriantys tyliu darbu. Dėl aukšto naudingumo koeficiento ir mažo triukšmo lygio šie šilumos siurbliai dažniausiai montuojami individualių namų kvartaluose, kur keliami griežtesni tylos reikalavimai. „Vaillant“ siurblių naudojimas nekelia jokių nepatogumų kaimynams ir užtikrina komfortiškas gyvenimo sąlygas. Kadangi tai vienas tyliausių modelių rinkoje, išorinis „Vaillant“ siurblių blokas gali būti montuojamas šalia terasos ar miegamojo kambario. Šie šilumos siurbliai gali dirbti ir naktiniu režimu, – tuomet jo skleidžiamas garsas prilygsta lapų šlamėjimui.
GREE šilumos siurbliai oras-vanduo. Modernūs, šiuolaikiški, individualius pirkėjų poreikius atitinkantys „Gree“ šilumos siurbliai yra vertinami dėl savo novatoriškumo ir lengvo pritaikymo, optimalaus kainos ir kokybės santykio. Siekiant atitikti nuolatos augančius pirkėjų poreikius, „Gree“ siurbliai jau 15 metų yra nuolatos tobulinami, taikant rinkoje pažangiausius gamybos sprendimus. „Gree“ siūlo vidines ir išorines šilumos siurblių oras-vanduo dalis, atitinkančias aukštus kokybės reikalavimus, pasižyminčias lengvu ir patogiu valdymu, naudojant spalvotą lietimui jautrų valdymo ekraną su lietuvišku meniu. Be to, „Gree“ siurbliai gali būti valdomi „Wi-fi“ ryšiu.

„Vilpros“ asortimente – rinkos lyderių šilumos siurbliai oras-vanduo ir specialistų konsultacijos
„Vilpra“ yra oficialus „Atlantic“, „Vaillant“, „Gree“ ir kitų gamintojų atstovas, siūlantis šiuolaikinius, modernius ir patikimus sprendimus namų šildymui ir karšto vandens ruošimui. Kaip jau buvo minėta, renkantis šilumos siurblį oras-vanduo, svarbu atkreipti dėmesį į daugelį aspektų, tarp jų – siurblio galią, patalpų plotą, namuose esančią šildymo sistemą (tinkamai parinkta sistema užtikrina mažesnius šildymo kaštus). Šilumos siurblio pasirinkimas ir montavimas gali skirtis ir priklausomai nuo to, ar jis bus įrengiamas senos statybos būste, ar naujai statomame nuosavame name. Galiausiai, augant vartotojų poreikiams, sparčiai auga ir įrangos pasiūla, todėl išsirinkti visus jūsų lūkesčius tinkantį siurblį gali būti gerokai sudėtingiau, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. Kviečiame atvykti į „Vilpros“ saloną ar susisiekti su mūsų konsultantais – mes jums suteiksime išsamias konsultacijas apie techninę įrangos charakteristiką, pritaikymo ir eksploatacijos galimybes, kad padėtume išsirinkti įrangą, kuri ilgus metus džiugintų savo praktiškumu, patogiu ir ekonomišku darbu.