Pakabinamas ar pastatomas unitazas? „Vilpros“ specialistų rekomendacijos

Unitazas yra svarbi vonios kambario įrangos dalis, be kurios neįsivaizduojamas nei vienas būstas. Pažangūs gamintojų sprendimai ir auganti prekių pasiūla šiandien suteikia itin plačias pasirinkimo galimybes, prisitaikančias prie individualių pirkėjų poreikių ir vonios kambario estetinių reikalavimų. Kadangi unitazas nėra ta prekė, kuri būtų dažnai keičiama ir atnaujinama, svarbu įsigyti įrangą, kuri Jus džiugintų aukšta kokybe, patikimumu ir ilgaamžiškumu.
Vienas svarbiausių skiriamųjų unitazų bruožų – jų tipas. Unitazai gali būti pastatomi ir pakabinami. Tiek vienas, tiek kitas sprendimas turi savų privalumų ir trūkumų, todėl būtina įvertinti abiejų jų kriterijus ir pagrindines unitazų charakteristikas, pvz., prieš perkant klozetą reikėtų atkreipti dėmesį, ar kanalizacijos vamzdis išeina iš sienos, ar iš grindų – įsigijus pastatomą unitazą su vertikaliu išbėgimu, negalėsite jo sumontuoti vonios kambaryje, kuriame vamzdis „išeina“ iš sienos. Jei turėtumėte bet kokių abejonių, dėl visų vonios kambario įrangos pasirinkimo ir montavimo klausimų kviečiame kreiptis į „Vilpros“ atstovus.

Pastatomi unitazai

MONTAVIMAS. Svarbiausias pastatomų unitazų privalumas – gana lengvas įrangos montavimas. Šie unitazai yra jungiami į grindis arba į sieną ir, priešingai nei pakabinamam unitazui, jiems nereikalingas papildomas rėmas. Atkreipkite dėmesį, kad nors dažniausiai pastatomi unitazai tvirtinami varžtais ir silikonu, yra modelių, kurie neturi angų varžtams, todėl turi būti silikonuojami prie grindinio.

ESTETIKA. Pastatomas unitazas vizualiai užima daugiau vietos, todėl šis sprendimas nerekomenduojamas mažai erdvei, kuomet svarbu išnaudoti kiekvieną centimetrą. Nors pastatomi unitazai paprastai rekomenduojami klasikinio dizaino erdvei, nereikėtų galvoti, kad visi jie yra gremėzdiški su milžiniškais vamzdžiais ties pajungimu. Iš tiesų, šiuolaikiniai pastatomų unitazų modeliai turi kelias variacijas ir gali būti visiškai priglaudžiami prie sienos arba montuojami su palikta išpjova. Tai reiškia, kad, jei Jūsų vonios kambario siena yra lygi ir neturi jokių slenksčių, klozetą galima glausti prie sienos ir džiaugtis estetiškai atrodančiu vaizdu su paslėptais kanalizacijos vamzdžiais. Didieji vonios kambario įrangos gamintojai nuolatos atnaujina pastatomų unitazų asortimentą, todėl modelių pasirinkimas šiuo metu yra itin platus ir atitinka net pačių išrankiausių pirkėjų poreikius.

FUNKCIONALUMAS. Daugelis šiuolaikinių pastatomų unitazų modelių turi dvigubą nuleidimo mechanizmą. Renkantis įrangą, svarbu atkreipti dėmesį į unitazų dangčių skirtumus. Iš tiesų, būtent dangtis neretai lemia galutinę gaminio kainą. Galime užtikrinti, kad daugelis modernių pastatomų unitazų turi šiuolaikiškas vandens nubėgimo technologijas, kurios yra ypatingai svarbios šiandieniniam pirkėjui. Tiesa, nereikėtų pamiršti to, kad paprastai pastatomas unitazas reikalauja daugiau priežiūros, kadangi jo tvirtinimo siūlėse kaupiasi dulkės ir nešvarumui.

KAINA. Nors unitazų kainos skiriasi priklausomai nuo gamintojo, modelio, panaudotų technologinių sprendimų ir kitų techninių niuansų, paprastai pastatomi unitazai kainuoja pigiau.

Pakabinami unitazai

MONTAVIMAS. Įrengiant pakabinamą unitazą, reikalingas specialus rėmas, kuris tarnauja kaip pagrindinis unitazo laikiklis. Paprastai šis rėmas yra paslepiamas sienoje, o jei tokios galimybės nėra, reikalinga speciali apdaila. Vonios kambario įrangos ekspertai primena, kad pakabinamo klozeto montavimas turėtų būti svarstomas jau pirmosiose vonios kambario planavimo stadijose. Kai yra sumontuojamas rėmas, prijungiamas vandentiekis bei kanalizacija, yra atliekami kiti statybos ir apdailos darbai, o pats klozetas kabinamas jau pilnai pabaigtame vonios kambaryje.
ESTETIKA. Pakabinamas unitazas užima mažiau vietos, todėl tinka nedidelės kvadratūros vonios kambaryje. Kadangi pakabinamas unitazas atrodo šiuolaikiškai, dažniausiai jis montuojamas moderniame interjere ir neretai tampa esminiu vonios kambario akcentu. Svarbu atkreipti dėmesį, kad skiriasi ne tik patys unitazai, bet ir ant sienos montuojami vandens nuleidimo mygtukai. Iš tiesų, šis mygtukas gali groti net ir pirmuoju smuiku. Mygtukai gali skirtis savo gamybinėmis medžiagomis (naudojamas stiklas, plastikas, plienas ir kt.), taip pat savo forma, dydžiu ir spalva.

FUNKCIONALUMAS. Pakabinami unitazai reikalauja kur kas mažiau priežiūros, kadangi ant grindų nelieka jokių papildomų detalių, kuriose kauptųsi nešvarumai. Pasitaiko nuomonių, kad sumontavus pakabinamą unitazą, ateityje, prireikus remonto darbų, reikės griauti visą sieną, tačiau toks scenarijus nėra realus – teisingai sumontuotas mygtukas lengvai nusiima, kad galėtumėte be vargo pasiekti tiek patį unitazo bakelį, tiek jo dalis.
Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad, priešingai nei standartiniai pastatomi unitazai, pakabinami modeliai gali pasižymėti įvairiomis papildomomis funkcinėmis galimybės, pvz., sienoje esantis mygtukas gali tarnauti ir kaip nedidelis šviestuvas, kurio kontūrai įsižiebia užėjus į vonios kambarį. Pakabinami unitazai su vandens nuleidimo mygtukais gali turėti ir valdymo pultelį, leidžiantį programuoti šviesos kontūro ryškumą, švietimo laiką, vandens nuleidimo intensyvumą ir kt. Taip pat galima rinktis mygtukus, kurių nereikia liesti – jie reaguoja į nedideliu atstumu ištiestą ranką, kas yra itin svarbu visuomeninės paskirties ar medicinos įstaigose, kur ypatingas dėmesys skiriamas higienai.

KAINA. Pakabinami unitazai paprastai reikalauja kiek didesnių investicijų, tačiau šiuolaikiniai gamintojai siūlo itin praktiškus ir patogius sprendimus, kurių kaina atperkama ilgalaikiu naudojimu, praktiškumu ir funkcionalumu.

Gamintojai ir modeliai

Nors iš pirmo žvilgsnio atrodytų, kad didelio skirtumo tarp unitazų gamintojų neturėtų būti (juk svarbiausia, kad klozetas atliktų savo funkciją), vis dėlto, nuo naudojamų technologinių sprendimų, keramikos ir unitazui suteikiamų funkcinių galimybių, skiriasi klozeto ilgaamžiškumas, jo išvaizda ir patogumas, pvz., naudojant aukštos kokybės glazūrą, ji bus lygesnė, atsparesnė nešvarumams, todėl ją bus lengviau prižiūrėti ir valyti, nereikės naudoti agresyvių cheminių priemonių, unitazo paviršius ilgą laiką išliks nesuaižėjęs ir ilgus metus atrodys kaip naujas. 
„Vilpros“ asortimente rasite itin plačią pakabinamų ir pastatomų unitazų pasiūlą. Įmonė bendradarbiauja su laiko patikrintais ir rinkoje puikiai žinomais gamintojais, tokiais kaip „Laufen“, „IFO“, „Sanindusa“, „Jika“, „Roca“ ir kt., kad savo klientams galėtų pasiūlyti išskirtinai aukštą kokybę, patrauklų dizainą ir funkcionalumą, džiuginantį daugybę metų. Siekdama prisitaikyti prie individualių poreikių, „Vilpra“ siūlo įvairius pastatomų ir pakabinamų unitazų modelius, tačiau bendrovės patirtis rodo, jog didesnė dalis žmonių Lietuvoje pirmenybę skiria pakabinamiems klozetams, kaip svarbiausius privalumus išskirdami jų estetiką, funkcionalumą ir lengvą priežiūrą.
Šiuo metu viena populiariausių naujienų, sulaukusi itin palankaus pirkėjų įvertinimo, yra Šveicarijos santechnikos įrangos gamintojo „Laufen“ pakabinamas higieninis unitazas su apiplovimo funkcija „Cleanet Riva“, kurio ekspoziciją galite pamatyti ir naujame „Vilpros“ salone Kaune (Raudondvario pl. 150). „Cleanet Riva“ unitazas yra minimalistinio dizaino ir išskirtinai aukštos kokybės produktas su apiplovimo funkcija, užtikrinantis daugiapakopę higieną, kadangi yra reguliariai vykdomas terminis visos vandens cirkuliavimo sistemos valymas. Kadangi unitazas yra besiūlis, jį lengva valyti ir prižiūrėti, o jo keramika padengta specialia, nuo nešvarumų saugančia LCC danga.
Jei turėtumėte bet kokių klausimų dėl techninių unitazo parametrų, įrangos montavimo ar pasirinkimo, mūsų ilgametę patirtį turintys specialistai yra pasiruošę atsakyti į visus Jūsų klausimus. Susisiekite su mumis telefonu, el. paštu arba apsilankykite bet kuriame mūsų salone ir mes Jums suteiksime išsamias konsultacijas: taupydami Jūsų laiką, palyginsime Jus dominančias prekes tarpusavyje, padėsime Jums susidėlioti prioritetus ir išsirinkti unitazą, idealiai tinkantį Jūsų vonios kambariui. Kad sumažintume Jūsų rūpesčių bagažą, kartu su profesionalių partnerių tinklu padėsime Jums atlikti visus klozeto montavimo darbus tiksliai ir kokybiškai.