Dekoratyviniai lauko židiniai – poilsio erdvė po atviru dangumi

Jaukūs vakarai gryname ore ir natūralios liepsnos grožis – tai užburiančios akimirkos, kurias norėtųsi sustabdyti. Dekoratyviniai lauko židiniai, stilingai puošiantys kiemo erdvę, tampa svarbiausiu traukos objektu, prie kurio kviečiami svečiai, leidžiami vakarai su šeima ir mėgaujamasi žavingu ugnies šokiu. Nuosavoje poilsio erdvėje su lauko židiniu malonu sutikti ne tik vasaros naktis, bet ir žvarbesnius vakarus.

Kodėl jums reikalingas lauko židinys?
Poilsis gryname ore yra vienas jaukiausių laisvalaikio praleidimo būdų, todėl stilingai ir praktiškai įrengta kiemo erdvė yra puiki galimybė išeiti iš namų, neplanuojant ilgos kelionės į miestą ar užmiestį. Nuosavo kiemo kraštovaizdžio dizainas gali būti lengvai keičiamas, įrengiant šiuolaikinius lauko židinius, kurių platus asortimentas prisitaiko prie individualaus stiliaus ir gyvenimo būdo. „Vilpros“ ekspertai pastebi, kad „dekoratyvinių lauko židinių pasirinkimą dažniausiai lemia bendra kiemo atmosfera, pvz., jei aplinkoje dominuoja prabangus klasikinis stilius, tokioje erdvėje traukos objektu taps plieninis lauko ugniakuras „Traforart“; jei kieme dominuoja modernistinis, minimalistinis dizainas, išskirtinio dėmesio sulauks „Spartherm“ lauko židiniai su panoraminiu stiklu“.
Lauko židiniai gali būti montuojami arba lengvai perkeliami iš vienos vietos į kitą. Pastarasis variantas yra vertinamas dėl savo praktiškumo, kadangi žiemos metu toks židinys gali būti pernešamas į vidų, apsaugant gaminį nuo nepalankių oro sąlygų. Dideli, malkiniai, dujomis ar anglimi kūrenami lauko židiniai paprastai atlieka ne tik dekoratyvinę funkciją, bet ir tarnauja kaip kepsninė. Tiesa, tokio židinio įrengimui reikalinga specialisto pagalba, be to, šie židiniai turi atitikti griežtus eksploatacijos reikalavimus. Jei ieškote praktiško, lengvai kilnojamo sprendimo maisto ruošimui kieme, kviečiame peržiūrėti „Vilpros“ lauko grilių, kepsninių ir lauko krosnių asortimentą. 
JŪSŲ JAUKIEMS VAKARAMS NAMŲ APLINKOJE
Leidžiant laiką gamtoje, vienintelė problema, su kuria susiduriame, yra tai, kad visuomet ateina laikas grįžti namo. Ypatingai suskubti reikia tuomet, jei iki namų laukia tolimas kelias. Turėdami savo lauko židinį, galėsite nebeskaičiuoti valandų, o vakarai namuose įgis kitą prasmę. Nostalgiška ramybė, ugnies traškėjimas, jaukūs pokalbiai ir žvaigždžių stebėjimas danguje – tai užburianti vakaro magija, kuriai labai sunku atsispirti.
Ieškodami jūsų kiemui tinkančio lauko židinio, nepamirškite, kad lauko židinys turi atrodyti natūraliu jūsų kiemo elementu, todėl jo dydis ir dizainas turi harmoningai derėti su aplinka. Židinys nesuteiks įspūdžio, jei jis bus per mažas arba per silpnas. Ir atvirkščiai, – didelis židinys mažame kieme atrodys griozdiškai ir nepaliks erdvės, kurioje galėtumėte maloniai susėsti su draugais. Reikėtų atsižvelgti ir į tai, kiek žmonių dažniausiai bus prie židinio. Jei ketinate organizuoti didelius vakarėlius su būriu draugų, jums reikės didesnio, įspūdingesnio židinio, tačiau, jei pirmenybę skiriate jaukiems šeimos vakarams, puikus pasirinkimas – nedidelis dekoratyvinis lauko židinys, leidžiantis mėgautis mažesne liepsna ir jaukia ugnies šiluma.

Kokie yra lauko židinių tipai?
Kūrenami malkomis. Mediena kūrenami židiniai yra tradicijų saugomas sprendimas, išskiriantis savo unikaliu dūmo kvapu. Tokie židiniai leidžia grožėtis ypatingu liepsnos šokiu ir mėgautis jaukia židinio suteikiama šiluma. Paprastai malkomis kūrenami židiniai yra naudojami ir maisto gamybai. Nepaisant unikalaus šių židinių grožio, jų įrengimas gana sudėtingas, be to, malkomis kūrenami židiniai kelia gana didelę gaisro riziką, skleidžia dūmus ir yra gana sunkiai valomi. Ieškantiems unikalaus dekoratyvinio sprendimo, verta pagalvoti apie prabangius, pastatomus, malkomis kūrenamus „Traforart“ lauko ugniakurus iš plieno, kurie yra lengvai montuojami, leidžia grožėtis natūralia liepsna ir klausytis spragsinčių malkų garso.
Kūrenami dujomis. Dekoratyviniai dujomis kūrenami židiniai – dujiniai kiemo / lauko terasų šildytuvai, – lyginant su malkiniais, yra gerokai patogesni, saugesni ir švaresni. Šie lauko terasų šildytuvai vertinami dėl lengvo valdymo ir nesudėtingos priežiūros. Norime atkreipti dėmesį, kad paprastai didelių, maisto ruošimui skirtų dujinių krosnių / židinių įrengimui reikia atvesti dujas, o tam būtina specialisto pagalba. Jei vertinate patogumą, puikus pasirinkimas – dekoratyvinis „Spartherm“ dujinis lauko šildytuvas, kūrenamas suskystintomis dujomis. Žemiau šildytuvo degimo kameros yra rakinama erdvė, skirta dujų baliono saugojimui. Modernūs lauko terasų šildytuvai išsiskiria subtiliais dizaino sprendimais, suteikiančiais kiemo erdvei rafinuotos elegancijos. Šie šildytuvai yra lengvai transportuojami ir patogiai valdomi (galima nustatyti degimo galią ir ugnies liepsnos dydį).
Kūrenami bioetanoliu. Bio židiniai yra vertinami dėl savo praktiškumo ir itin plačių dizaino galimybių. Tai židiniai, kurie nesukelia jokių rūpesčių, – jie yra lengvai montuojami, paprastai uždegami, nereikalauja ypatingos priežiūros ir puikiai tinka namų erdvei. Tiesa, šie židiniai yra sukurti tik dekoratyviniais tikslais, siekiant suteikti aplinkai daugiau jaukumo. Jų skleidžiamas šilumos kiekis yra minimalus, tačiau leidžia grožėtis šokančia liepsna. Kadangi bio židiniai yra lengvai transportuojami, jie gali būti pernešami iš vienos vietos į kitą. Be to, daugelis bioetanoliu kūrenamų židinių gali būti montuojami tiek viduje, tiek lauke, erdvėse, kur kitų židinių montavimas būtų neįmanomas, pvz., prie baseino ar stalviršyje. Šie lauko židiniai naudoja bioetanolį – kurą, gaunamą iš augalinės žaliavos, todėl jiems degant nesusidaro suodžiai, dūmai ar pelenai.

Pagalvokite apie lauko židiniui skirtą vietą
Kad lauko židinys suteiktų jaukumo ir taptų esminiu traukos objektu, būtina gerai pagalvoti apie vietą, kur židinys stovės. Paprastai mažesniam židiniui reikalinga 3,6 x 3,6 m erdvė, o dideliam lauko židiniui prireiks 5,5 x 5,5 m. ploto. Žinoma, viskas priklauso nuo pasirinkto tipo židinio, jo dydžio ir konstrukcijos. Pvz., jei židinys montuojamas ant stalviršio, svarbiausia – ne židinio išmatavimai, o bendras estetinis įgyvendinimas.
Jei renkatės židinį atvira liepsna, būtina atsižvelgti į vyraujančią vėjo kryptį, kad užtikrintumėte maksimalią savo turto ar kitų kieme esančių objektų saugumą. Praktiškas sprendimas – lauko židiniai panoraminiu stiklu, kurie iš visų keturių pusių saugomi nuo vėjo, tokiu būdu užtikrindami dailią ugnies liepsną bet kokiu oru ir maksimalią jūsų turto apsaugą.
Kadangi paprastai aplink židinį sukasi visas gyvenimas, t. y. čia vyksta vakarėliai, čia susirenka šeima, mėgaujamasi kavos puodeliu ar mėgstama knyga, erdvė aplink židinį turi būti racionaliai apgalvota ir patogiai suplanuota. Paprastai apie židinį įrengiami lauko stalai ir foteliai, taip pat reikia pagalvoti, ar šalia esantys medžiai neužstos židinio, įvertinti atstumą iki pastatų, nepamirštant priešgaisrinės saugos reikalavimų.
Dizaino specialistai pataria su lauko židiniu kurti uždarą poilsio erdvę, kuriai rekomenduojama rinktis sklypo pakraštį arba šią erdvę sujungti su pavėsine. Jei neplanuojate dažnų vakarėlių su didele draugų kompanija, židiniui galite rinktis jaukią, mažą nišą. Labai svarbu, kad tiek židinys, tiek šalia jo esantys lauko baldai sudarytų vieningą komplektą. Jei tik galite, apie židinį, jo įrengimą ir dizaino sprendimus pradėkite galvoti dar kiemo projektavimo pradžioje.

Laikui nepavaldi ugnies magija
Nors mūsų pomėgiai su laiku keičiasi, o technologijos vis sparčiau žengia į priekį, amžius skaičiuojanti ugnies trauka išlieka tokia pati svarbi. Nenuostabu, kad vidiniame kieme įkurtas poilsio kampelis su lauko židiniu tampa erdve susitikimams ir jaukiems pokalbiams. Prieš dešimtį metų dominavę didingi lauko židiniai šiandien tampa paprastesnių, griežtesnių formų, modernesnio dizaino, minimalistinio stiliaus. Nedideliame privataus namo ar miesto namų kieme vis dažniau statomi šiuolaikiniai nešiojami lauko židiniai, kurių kūrenimui nereikia malkų, todėl dūmai ir kvapai neerzina kaimynų. Jei norite ant ugnies ruošti maistą, siūlome rinktis ketinius grilius, lauko krosnis, kepsnines. Jei turėtumėte bet kokių su lauko židinių pasirinkimu ar jų montavimu susijusių klausimų, kreipkitės į „Vilpros“ atstovus telefonu, el. paštu arba atvykę į jums patogiausią prekybos vietą.