Vilpra ekspertų komentaras apie elektrinius radiatorius portale tv3.lt

Lietuvą užklupus gerokai didesniems žiemos šalčiams, nei buvo pastaruosius kelerius metus, daliai gyventojų namuose tenka kaip reikiant pašalti, mat įprasto centrinio šildymo dažnai nepakanka.

Vienas iš sprendimų tokiu atveju būtų papildomi šildymo prietaisai. Tačiau žmonės baiminasi smarkiai padidėsiančių sąskaitų už elektrą. Vis tik specialistai įvardija kelis skirtingus šildytuvų tipus ir tikina, kad pasirinkus teisingai ir tvarkingai juos naudojant elektra neatsieitų taip brangiai, o, pavyzdžiui, 1–2 papildomus eurus per dieną.

Pagrindiniai šildytuvų tipai

Bendrovės „Vilpra“ ekspertas, technikos inžinierius Žydrūnas Čereška nurodė, kad yra kelių rūšių šildytuvai. Jis įvardijo, kad egzistuoja tepaliniai, laisvai pastatomi konvekciniai ir ant sienos pakabinami, paneliniai šildytuvai. Eksperto aiškinimu, tepaliniai radiatoriai beveik nesausina oro, nes nėra tiesioginio oro sąlyčio su kaitinimo elementu. „Jie sušildo patalpas lėčiau nei konvekciniai, tačiau ir šilumą palaiko ilgiau.
Tam tikrų technologijų konvekciniai radiatoriai sušildo patalpas 29 proc. greičiau, nei tradiciniai tepaliniai šildytuvai. Konvekciniai šildytuvai sausina orą labiau, nei tepaliniai. Jų privalumas – greitas veikimas, jeigu lyginam su tepaliniais“, – dėstė pašnekovas.
Ant sienos pakabinami šildytuvai, anot Ž. Čereškos, yra tie patys konvekciniai, tik kabinami ant sienos. Taigi jie taupo vietą, gali būti naudojami nuolatiniam šildymui ir būti paliekami be priežiūros.
Specialistas pridūrė, kad visi šie šildytuvai turi arba paprastą mechaninį valdymą, arba skaitmeninį valdymą be „Wi-Fi“ arba su „Wi-Fi“ funkcija, kitaip vadinami „Smart“ (liet. išmaniais).

Šildytuvų privalumai ir trūkumai

„Vilpra“ atstovas nurodė, kad visi elektriniai šildytuvai yra 100 proc. efektyvūs, nes kiekvienas vatas elektros energijos yra paverčiamas šilumos energija. „Atskirai reikia išskirti „Smart“ modelius. Išmanieji šildytuvai padeda sutaupyti iki 30 proc. elektros energijos dėl juose įdiegtų technologijų ir kitų naudingų funkcijų. Yra 5–10 kartų mažesni instaliacijos kaštai, mobilumas, pritaikomumas, šildymas, kada reikia, greita ir begarsė šiluma, nedegina deguonies ir dulkių, šildytuvai – programuojami, yra galimybė valdyti internetu“, – vardijo Ž. Čereška.

Kaip pagrindinį visų įvardintų šildytuvų trūkumą technikos inžinierius įvardijo tai, kad 1 kWh kaina yra viena didžiausių, lyginant su kitais šilumos šaltiniais. Tačiau jis atkreipė dėmesį, kad viską kompensuoja maži instaliavimo kaštai. T. y. mažos investicijos į šildymo sistemą, bet kiek didesnės sąnaudos, nei šildantis su kitomis šildymo sistemomis. „Jei namas – šiltas, tai šildymo sąnaudų skirtumas yra labai nedidelis. O, jei klientas turi nuosavą elektrinę, tai jam ir elektra nekainuoja“, – pastebėjimais dalinosi pašnekovas.

Kaip pasirinkti?

Ž. Čereška išskyrė, kad drėgnoms patalpoms, pavyzdžiui, vonios kambariui, tinka paneliniai šildytuvai, kurie turi IPX4 saugos klasę. Vaikų kambariams labiausiai tinka stiklinio paviršiaus pakabinami šildytuvai, nes jų mažiausia paviršiaus temperatūra.
Jautriems, alergiškiems žmonėms labiausiai rekomenduojamas tepalinis radiatorius, nes jis beveik nesausina oro. „O, norint labiausiai taupyti elektros energiją, reikia rinktis išmanųjį modelį. Išmaniuosius modelius ir visus panelinius galima palikti be priežiūros, todėl juos reikia rinktis numatant naudoti nuolatiniam (pagrindiniam) šildymui“, – patarimais dalinosi „Vilpra“ atstovas.
Jis nurodė, kad radiatoriaus dydis renkamas pagal apšildomą plotą, atsižvelgiant į patalpos aukštį, plotą ir pastato izoliaciją Taip pat pridūrė, kad renkamasi pagal išmatavimus, t. y. kur nėra vietos, pasirenkami siauresni radiatoriai, kur žemi langai – žemi ir ilgi radiatoriai. Ne ką mažiau svarbus akcentas yra valdymas, t. y. termostatas: elektroninis, skaitmeninis ar „Wi-Fi“. Įtakos pasirinkimui, anot Ž. Čereškos, kažkiek turi ir radiatoriaus spalva.

Šaltinis: tv3.lt. Nuoroda į straipsnį: čia