Saulės elektrinės įrengimas gavus APVA paramą ir įsigyjant lizingu

Turėdami nuosavą saulės elektrinę prisidedate prie alternatyviosios energetikos plėtojimo Lietuvoje, tampate nebepriklausomi nuo elektros tinklų gaminamos energijos ir galite visus metus naudotis atsinaujinančios energetikos privalumais. Be to, saulės elektrinės įrengimas namuose yra viena saugiausių ir pelningiausių investicijų – skaičiuojama, kad jos pagaminta energija yra maždaug 3 kartus pigesnė, lyginant su elektros tinklų kainomis. Ekspertų teigimu, elektros energijos kainos Lietuvoje dar augs, todėl laikui bėgant saulės elektrinės metinė grąža sistemingai didės.

Saulės elektrinės veikimo principas
Pradedant saulės įrengimo darbus, ant namo stogo ar žemės sklypo statomi specialūs modulių laikikliai, ant kurių montuojami saulės moduliai, gaminantys nuolatinę elektros srovę tiesiogiai iš saulės. Inverteris nuolatinę srovę (DC) pakeičia į kintamąją srovę (AC). Naudojimui paruošta elektros energija išskirstoma po namus. Elektros skaitikliai fiksuoja suvartojamą ir pagamintą elektros energiją – dienos metu / vasarą perteklinė energija saugoma elektros tinkluose, o tamsiuoju paros metu / žiemą pasiimama atgal. 

APVA parama
Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) parama skiriama fiziniams asmenims, norintiems namuose – savo poreikiams – įsirengti saulės elektrinę. Kadangi paramos gavimo procesas nėra sudėtingas, galimybę gauti paramą turi kiekvienas asmuo, nusprendęs pradėti naudotis saulės energija. Numatoma, kad paramą gali gauti asmenys, kurie nuosavybės teise valdo gyvenamosios ar sodo paskirties namą arba žemės sklypą.
•    2020 m. sausį skelbtos paramos suma už 1 kW buvo 323 Eur. Asmenys, gavę paramą, jau gali rinktis ir montuoti įrangą (saulės elektrinę įsirengti galima per 9 mėnesius nuo kvietimo pabaigos), pasinaudoję lizingo paslauga arba įsigydami saulės elektrinę be lizingo. Maksimali saulės elektrinės galia – 10 kW, paramos suma – iki 3 230 Eur. Parama padengia apie 30 % saulės elektrinės įrengimo išlaidų. Skaičiuojama, kad pasinaudojus parama, saulės elektrinės atsipirkimo laikas siekia 5–7 metus, priklausomai nuo stogo tipo ir krypties.

•    Metų viduryje kvietimas teikti paraiškas buvo skelbiamas iki 2020 m. liepos 1 d. , atsakymus pareiškėjai gauna nuo rugpjūčio mėnesio. Su šiuo kvietimu APVA padidino paramos sumą tiems, kas saulės elektrinę ketina pirkti išsimokėtinai – 381 Eur už 1 kW. Kitaip sakant, asmenys gali gauti paramą, skirtą ant stogo montuojamai saulės elektrinei įsigyti, bet tik tokiu atveju, jei yra sudaroma lizingo sutartis.

•    2020 m. spalio 1 d. bus skelbiamas kvietimas teikti paraiškas ir gauti kompensaciją individualių namų savininkams, planuojantiems įsirengti saulės elektrinę ant nuosavo namo stogo.

APVA paramos sąlygos
APVA parama suteikiama įsigyjant naują (nenaudotą) įrangą, kuri atitinka jai keliamus ES standartus ir ekologinius reikalavimus. Saulės elektrinėms keliami griežti dulkių ir drėgmės apsaugos reikalavimai (bent IP 65). Saulės moduliams turi būti suteikiama ne mažesnė nei 10 metų produkto garantija ir 25 metų 80 proc. efektyvumo garantija, srovės keitikliams – 5 metų garantija. „Vilpros“ siūloma „Jinko Solar“ ir „Solis“ įranga atitinka visus APVA numatytus standartus, užtikrindama ilgaamžį ir patikimą saulės elektrinės naudojimą. Parama saulės elektrinei išmokama ne vėliau kaip per 60 kalendorinių dienų nuo dienos, kai fizinis asmuo pateikia tinkamai įformintą prašymą ir užregistruoja dokumentus.
Paramą gavęs asmuo per 5 metus negali perleisti, parduoti, įkeisti turto ar kitokiu būdu suvaržyti daiktinių teisių į saulės elektrinę be rašytinio APVA sutikimo. Taip pat penkerius metus draudžiama elektros energiją parduoti ar naudoti ją ūkinei komercinei veiklai. Per visą penkerių metų laikotarpį asmuo įsipareigoja sudaryti sąlygas APVA tikrinti, ar elektrinė yra ir tinkamai veikia.

Saulės elektrinės įrengimas su „Vilpra“
Mūsų specialistai, įvertinę Jūsų elektros energijos poreikius, suteiks išsamias konsultacijas dėl saulės elektrinės pasirinkimo ir įrengimo darbų. Galime paneigti mitą, kad įsirengti saulės elektrinę yra brangu. 10 kW saulės elektrinės įrengimas, pasinaudojus APVA parama išsimokėtinai su INBANK, leis Jūsų mėnesio išlaidas elektros energijai sumažinti 10,67 Eur, o įsirengiant 5 kW per mėnesį reikės primokėti tik 5,90 Eur. Tikslesnius skaičiavimus galite peržiūrėti čia. Kviečiame pasinaudoti ypatingomis INBANK sąlygomis ir įsirengti saulės elektrinę. Visą reikiamą įrangą turime sandėliuose, o montavimo darbus galime atlikti per 2 savaites.

Tiems, kas saulės elektrinę perka be kompensacijos ar jau yra gavę APVA paramą, siūlome patrauklias INBANK lizingo sąlygas, – finansuojama įrangos suma siekia nuo 2 000 iki 15 000 Eur, sutarties terminas – iki 72 mėnesių, o metinė palūkanų norma – 4,9 %. Šiuo metu tai mažiausia palūkanų norma rinkoje, skirta saulės elektrinės įrengimui. Pirkdami išsimokėtinai iš karto tampate prekės savininku ir galite nevaržomai naudotis visais saulės elektrinės privalumais. Daugiau informacijos apie saulės elektrinių lizingą rasite čia.

Kreipkitės į UAB „Vilpra“ ir gaukite Jūsų elektros energijos poreikius atitinkantį saulės elektrinės pasiūlymą kartu su finansavimo pasiūlymu. Savo klientams siūlome inovatyvią, pasaulyje lyderiaujančių gamintojų saulės jėgainių įrangą. Esame oficialus JINKO SOLAR ir SOLIS atstovas Lietuvoje ir Baltijos šalyse, teikiantis saulės elektrinių garantinę ir pogarantinę priežiūrą. Visą įrangą turime sandėliuose, montavimo darbus atliekame per kelias savaites. Saulės moduliams suteikiame 12 m. garantiją, inverteriams – 5 m. garantiją su galimybe pratęsti iki 10 m. Jei turėtumėte klausimų ar norėtumėte pasitarti, susisiekite su „Vilpros“ konsultantais ir mes paruošime geriausiai Jūsų poreikius atitinkantį įrangos pasiūlymą, padėsime sutvarkyti dokumentus APVA kompensacinei išmokai gauti, suteiksime išsamią informaciją apie pirkimo lizingu galimybes ir sąlygas.