Dūmtraukių sistema A++ klasės pastatams

Energiškai ypač efektyvūs namai dažniausiai statomi be kaminų. Pirmiausia dėl to, kad tokių namų šilumos poreikiai yra ypač maži, antra – šilumos šaltinis dažniausiai būna šilumos siurblys. Galiausiai, projektuotojai nesiima projektuoti kaminų, kad nereikėtų spręsti sandarumo nuostolių per kaminą klausimo. Visgi dažnas gyventojas namuose nori židinio ar krosnelės – ne kaip šilumos šaltinio, bet dėl jaukumo. Geram degimo procesui į ugniakurą būtina patiekti orą. Iki šiol sprendimas buvo paprastas – į židinį ar krosnelę oras įtraukiamas iš kambario. Tokiu atveju neabejotinai nukenčia sandarumo rodikliai.

Kai 2016 metais įsigaliojo reikalavimas projektuoti ir statyti ne žemesnės nei A energinio naudingumo klasės namus, gajus tapo mitas, kad židinys, krosnelė ar kietojo kuro katilas, kuriems reikalingas dūmtraukis, nėra suderinami su reikalavimais pasiekti pastatų A ar aukštesnę energinio naudingumo klasę. Mat dėl dūmtraukio smarkiai suprastėja sandarumo rodiliai. Tačiau šildymo įrangos gamintojai paneigia šį mitą. Židiniai ir krosnelės yra su uždara degimo kamera, į kurią oras degimui priteka specialiais ortakiais iš lauko ir nėra imamas iš patalpos. Taip išlaikomas reikiamas pastato sandarumas.

UAB „Vilpra“ be jau įprastų dvisienių dūmtraukių galite įsigyti dūmtraukių sistemą, tinkančią ir A+ bei A++ energinio naudingumo klasės namams – trisienę dūmtraukių sistemą. Ši dūmtraukių sistema gali būti jungiama prie židinių ar krosnelių, kurios yra izoliuotos, o degimui reikalingas oras paimamas ne iš patalpos, bet tiesiai į degimo kamerą paduodamas iš lauko per tiekimo kanalą. Ši nerūdijančio plieno sertifkuota sistema gali būti montuojama tiek pastato viduje, tiek ir išorėje.

Grįžti atgal