Kuo skiriasi saulės kolektoriai nuo saulės elektrinių?

Plokštieji saulės kolektoriai ir saulės elektrinės sumontuoti ant stogo atrodo praktiškai taip pat. Abejos sistemos naudoja saulės energiją, tačiau paprastųjų saulės kolektorių atveju saulės energija yra paverčiama šiluma vandeniui šildyti, o saulės elektrinės energiją paverčia elektra.

Kokie paviršiai labiausiai tinka saulės elektrinių įrengimui?

Saulės elektrines galima įrengti ant stogo arba ant žemės. Pastarasis būdas naudojamas retai, nes reikia skirti atskirą žemės plotą neužsodintą krūmais ar medžiais, kurie sudarytų šešėlį ir trukdytų saulės spinduliams pasiekti panelių paviršių. Daug labiau paplitęs montavimo būdas - ant stogo toje dalyje, kurioje nekrenta kamino ar medžių šešėlis. Idealu, jei įmanoma montuoti pietinėje pusėje su 15 - 40 laipsnių pasvirimu. Kadangi saulės elektrinės tarnauja bent 25 metus ir manote, kad artimiausiais metais namo stogas pareikalaus remonto, rekomenduojama pirmiausia suremontuoti stogą, o tik tuomet montuoti saulės elektrinę. Kitaip stogo remonto išlaidos padidės dėl saulės elektrinės išmontavimo ir sumontavimo. Stogo plotas turi būti pakankamas atsižvelgiant į elektros poreikį. Vienam kilovatui (1kW) rekomenduojama skirti 6 kvadratinius metrus ploto. Vadinasi, 7kW elektrinei reikės 42 kv. metrų ploto stogo.

Ar pakanka saulės šviesos šaltuoju metų laiku?

Saulės elektrinės energiją generuoja ištisus metus. Atvėsus orui, dėl žemesnės temperatūros elektrinės gali veikti efektyviau nei vasarą. Tačiau žiemą, sutrumpėjus dienoms ir padidėjus energijos poreikiui, energijos neužtenka. Tokiu atveju galima naudoti savo elektrą, pagamintą vasaros metu ir saugomą ESO elektros tinkluose.

Kas vyksta su pagamintos elektros energijos pertekliumi?

Jei vasarą pagaminta saulės energija nėra išnaudojama, jos perteklius gali būti saugomas ESO elektros tinkluose arba akumuliatoriuose. Pastaruoju atveju saulės elektrinės įrengimo kaštai padidėja, nes akumuliatoriai yra jungiami į sistemą ir montuojami Jūsų namuose. Žiemą, padidėjus energijos poreikiui, ji imama iš akumuliatoriaus, todėl Jūs esate visiškai nepriklausomas nuo valstybinių elektros tinklų. Populiaresnis būdas yra perteklinę energiją saugoti ESO elektros tinkluose. Už tam tikrą mokestį Jūs nuomojate vietą energijos saugojimui. Metų laiku, kai pagaminamos energijos trūksta, iš tinklų Jūs imate savo pagamintą energiją. Tokiu atveju pati energija nekainuoja, Jūs mokate tik už jos saugojimą.

Kokios priežiūros reikalauja saulės moduliai?

Atrodytų, kad saulės moduliai yra trapūs ir jų priežiūrai reikia samdyti specialistus, tačiau dėl Lietuvos klimato sąlygų priežiūra yra paprastesnė. Saulės efektyvumui kenkia žiedadulkės, jos yra lipnios ir jų nenuplauna lietus, todėl rekomenduojama modulius nuvalyti pavasarį po žiedadulkių sezono. Storas sniego sluoksnis taip pat gali sumažinti veikimo koeficientą. Modulių priežiūra nereikalauja specifinių žinių, juos galima nuvalyti lyg paprastą stiklą arba aukšto slėgio siurbliu.

Kokios galios saulės elektrinė reikalinga mano namams?

Saulės elektrinės galia nustatoma pagal suvartojamą elektros energijos kiekį per metus. Jei namų ūkis suvartoja apie 5000 kWh per metus, preliminari saulės elektrinės galia būtų apie 5kW. Jei name gyvenate trumpą laiką ir nežinote, koks yra metinis elektros poreikis, kreipkitės į mus ir mes padėsime parinkti optimalų variantą.

Apsisprendžiau dėl saulės elektrinės. Kokie mano tolesni žingsniai?

Jeigu nusprendėte įsirengti saulės elektrinę ar reikia patarimo, kreipkitės į mus ir mes padėsime rasti Jūsų poreikius atitinkantį sprendimą. Saulės elektrinės įrengimo eiga labai paprasta: 1. Jūs kreipiatės į mus 2. Mes išsiaiškiname jūsų poreikius ir pateikiame jums pasiūlymą 3. jeigu yra neaiškumų apžiūrime jūsų objektą 4. Suderiname įrengimo terminus ir pasirašome sutartį 5. Atliekame įrengimo darbus, elektrinę išbandome, pasirašome rangos užbaigimo dokumentus 6. Sutvarkome reikiamus dokumentus ir galite pradėti naudotis saulės elektrine Viso projekto vykdymo metu bendradarbiaujame su jumis, jus informuojame apie reikiamus atlikti veiksmus, kad darbai vyktų sklandžiai ir operatyviai.